Hrdzavie chirurgická oceľ?

cupovamonika
10. apr 2024

Ahojte baby máte niekto skúsenosti z chirurgickú oceľ ?chcela by som sa opýtať či to nehrdzaveje a či to neščerneje to je jedno či striebro či zlato len chcem vaše názory počuť .

hoffmanka
10. apr 2024

Mám šperky už 10 rokov z tohto materiálu a sú stále ako nové. 🙂 Čiže podľa mňa nie. Alebo len to pri ňom trvá dlhšie, neviem 😀
Ale zase nedávno som si objednala z aliexpressu "vraj" náušnice z chirurgickej ocele a zmenili farbu po týždni 😀
Len ktovie, či to bola fakt chirurgická oceľ, to už asi nezistím. 😀

lucijalucy
10. apr 2024

Mám väčšinu šperkov z ocele a stále vyzerajú rovnako. A to ich nosím non-stop, takže sa s nimi aj sprchujem a pod.

cupovamonika
autor
10. apr 2024

@lucijalucy A to máš striebro alebo zlato ?

domka222
10. apr 2024

@cupovamonika veď píše, že oceľ

petulda333
10. apr 2024

Mam obrucku z chirur.ocele uz 9r. Vkuse na ruke a vyzera rovnako

tanyan
10. apr 2024

Záleží nielen od materiálu šperku / doplnku, ale aj od pokožky, potu, prostredia... Niekto si môže dať na seba čokoľvek a nenastane žiadna reakcia, inému zhrdzavie aj nerez...

gazah
10. apr 2024

Oceľ ostáva stále rovnaká, nech s ňou robíte čokoľvek.

candii
10. apr 2024

Nie

melanta
10. apr 2024

@cupovamonika oceľ je oceľ, nie je to ani striebro ani zlato. Ak je to čistá oceľ, nezčernie a už vôbec nezhrdzavie, bude stále ako nová. Ak je to nejaký materiál potiahnutý striebrom alebo zlatom, môže sa zmeniť. Ale čistá oceľ nie. Tá nemá so striebrom ani zlatom nič spoločné.

lucijalucy
10. apr 2024

@cupovamonika ani striebro, ani zlato. Ak myslíš povrchovú úpravu, nemám to pozlátené ani postriebrené. Mám zlatej farby oceľ.

sandra_kul
10. apr 2024

Tiež dlhodobo nosím šperky z chirurgickej a stále sú ako keď som si ich pred rokmi kúpila. 🙂 Preto som sa vlastne aj rozhodla pre tento materiál.

suzitok
10. apr 2024

mne vadilo aj striebro, aj zlato...nosím len oceľ, ale kvalitnú..nikdy si to nedavam dole, nič tomu nie je, vyzeraju ako nove...dokonća po strete s cistiacimi prostriedkami, alebo so sprchovým gélom, mydlom im to prospieva, sú stále krásne vyleštené a žiaria

jaskolka
10. apr 2024

Mám dlhé roky náušnice z chirurgickej ocele, sú stále rovnaké. Prstene neviem posúdiť, lebo nenosím nič iné okrem zasnubneho a obrúčky, a tie si zo zlata. Ale náušnice mam viaceré a sú stále rovnaké.

valise
11. apr 2024

Chirurgicka ocel je velmi stabilny kov, nepodlieha korozii, nemal by reagovat s ludskym potom, vodou a vacsinou latok, s ktorymi prichadza clovek bezne do styku. Povodne sa pouzivala hlavne na chirurgicke a zdravotnicke nastroje a pomocky, prave kvoli vyssie uvedenym vlastnostiam. Na sperky a vacsinu chir. nastrojov sa pouziva, myslim ze sa oznacuje ako 300vka, obsahuje chrom a nikel, ale ten nikel je zastabilizovany vo vnutri sperku a nevychadza na povrch, teda ho mozu aj alergici

katka700
11. apr 2024

@cupovamonika kvalitná oceľ nemá prečo meniť farbu

judar
15. apr 2024

@cupovamonika nescernie ani nezhrdzavie ani nezmeni farbu ani nic...najbeznejsie sa da dostat bud 304 co je oznacenie na nerezovu ocel aj ked nerezovou ocelou je strasne vela sperkov a veci na trhnu zle oznacenych a nemaju snou absolutne nic spolocne a hrdzaveju, je ju tazsie rozlisit...dalsia je chirurgicka ocel 306L ta je stabilna a aj kvalitna, da sa aj na aliexpresse zohnat pricom rocnake veci a sperky z nej sa predavaju aj u nas a x nasobne drahsie ...a to dobrych 5 rokov mam v usiach ocelove nausnice z aliexpressu za nejake 2€ kvoli zapalu dierok zo zlata a opuchom za usami....doteraz ziadny problem