Nakupujete v second handoch?

29. dec 2023

Ahojte kočky, nakupujete v secondhandoch alebo vám je blbé ísť do takéhoto druhu obchodu s oblečením? Rozmýšľam, že by som si otvorila sekáč. Bol by v meste na pešej zóne, konkrétne BA Obchodná ulica. Len teda či by som sa tým uživila. Nechcem na Tom zbohatnúť ani mať zamestnanca, išlo by o malý priestor cca 60m2 a robila by som tam ja sama, na soboty by som mala krstniatko ako brigádnika. Myslíte že to má takto perspektívu? Priestor stojí 2800 euro na mesiac ale zase je to centrum, veľa ľudí, blízko MHD zastávky električkovej. Priestor spĺňa hygienu, má aj wc, umývadlo, minikuchynku, skúšobné kabínky, výklad do ulice. Tovar by som brala z Rakúska alebo zo SK z veľkoskladu na kg. Ďakujem za názory, aj zle aj dobre, nechcem sa popáliť a rada si prečítam názory všetkých 🙂

lasona
29. dec 2023

Ja odkedy som na materskej kupujem najviac malému a aj sebe. Také poklady tam nájdem ze až...a koľko krát tam stretnem takých ľudí, čo by som v živote nepovedala na nich
..čiže pohoda...veľa ľudí tam nakupuje a nikoho netrápi ze je to sekac

autor
29. dec 2023

@lasona ďakujem za odpoveď a v akých cenách cca nakupuješ? Ja by som chcela mať veci detské tak do 5eur Max a dámske a pánske tak Max do 10eur (tričká do 5e, nohavice do 8e, bundy so tých 10e)

saxana000
29. dec 2023

Momentalne v 6 mesiaci som tam vybavila komplet oblecenie na sviatky.krasnu bluzku a troje elegantne saty po 2e za kus.. a karnevalove kostymy pre dceru kazdy rok najdem nieco pekne..

autor
29. dec 2023

@saxana000 ja tiež rada nakupujem a preto sa zamýšľam nad otvorením sekacu a keď budem čakať na nový tovar tak buchnem výpredaj všetko za 2e alebo tak ... Strašne sa nad tým zamýšľam či otvoriť alebo nie

ariannazara
29. dec 2023

Áno ja chodím vždy 🤣 pravidelne nakupujem sebe malému.

tanyag
29. dec 2023

Nakupujem pre seba aj pre dcéru ale do sekáča chodím len keď majú kus za 0.50€ alebo 1€ 🤣 síce výber nie je veľký, ale vždy tam uchmatnem pekný kúsok...hlavne dcére kostýmy, ktoré už má asi 20...po 0.50€ som kúpila...veľa H&M a NEXT oblečenia...niektoré nové...najnovšie som dcére uchmatla bundu Tom Tailor za 1€ a je úplne ako nová...

milanemila
29. dec 2023

Neviem aky si si spravila prieskum trhu a teda “biznis plan” ale na obchodnej a v okoli je asi 5 sekacov.

marca12
29. dec 2023

Obcas zajdem do sekaca a daju sa tam najst pekne veci,nove este aj s visackou. Ale neviem si predstavit spravit v sekaci taky obrat,aby si zaplatila najom+na seba a brigadnika.

vandica
29. dec 2023

Veľmi veľa ľudí nakupuje v sekacoch, robila som tam. Ale len v Bratislave napriklad Textile House má 12predajni, z toho jeden na obchodnej. A to nehovorím ešte o iných predajniach second hand. Myslíš, že by si sa tým uživila?? A ešte v BA platiť nájom. Ja by som do toho teda v Bratislave nešla.
Musela by si mať fakt pekné veci aby si im konkurovala.

mamina7070
29. dec 2023

neni sanca ved kusok od obchodnej je textil house a v BA si zajde mama do primarku a za tu sumu co uvadzas kupi aj nove bez akcie

mamina7070
29. dec 2023

proste by si musela tovit ine mnozstva tovaru a ine ceny davat kedze tam mas konkurencnu siet

dominikamacakova
29. dec 2023

5€ za detskú vec? Veď to kúpim v Sinsay vo výpredaji tri tričká. Ja chodím do sekáča, ale kupujem po 0,4-0,7€ ks

marcellka32
29. dec 2023

No takto..v ba je sinsay, KiK, pepco a myslím že tieto ti budú veľmi konkurovať lebo tie ceny čo píšeš sú vysoké na secondhand

euka210
29. dec 2023

My sme vychod a teda do sekacu zajdem...lebo nam treba i oblecko na doma ci do prace manzelovi, kde ho rychlo znici. Kedze tenke a priesvitne oblecko nemusim, tak obcas sa tam da najst nieco co mi vyhovuje 😁 pre deti tam nekupujem, to radsej z bazaru.

iwesska
29. dec 2023

V centre mesta je vela sekacov,na Obchodnej same handry,este aj Cinania na trhu - je tam Nosene, kusok dalej na Rajskej dalsi, v okoli 2 Textilhousy a jeden mrnavy kram...Rovno to v tejto lokalite zabal. Oproti tym velkym sekacom nemas sancu.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milanemila
29. dec 2023

@mamina7070 ja by som napriklad radsej kupila nieco v sekaci ako v primarku bez ohladu na cenu 🙈

mamina7070
29. dec 2023

@milanemila tak ja zasa nemam cas obliehat kazdy tyzden sekace ci sa tam nieco objavi schopne tak kludne kupim aj v primarku napr pyzama maju fajn aj natelniky
ale kazdeho vec samozrejme

namornicka
29. dec 2023

@tanyag a ako vieš kedy sú presne zľavy? Mne sa nikdy nepodarí vystihnúť.

lelelienka
29. dec 2023

Do kamenneho sekaca nechodim, ale nakupujem bazarove veci pre maleho cez internet od sukromnych predajcov. Nemyslim si, ze kamenny sekac sa moze v dnesnej dobe uzivit a uz vobec nie v Bratislave na Obchodnej, kde navyse jeden “akoze exkluzivny” uz aj je a minimalne 1 dalsi je nedaleko.

sante81
29. dec 2023

Nechodím, ale rada objednávam z bazarikov. Dá sa kúpiť pekná, lacná vec, niektoré ešte s vysačkou

judit47
29. dec 2023

Lokalitu si zvolilal velmi nestastne, obchodna skapal pes, taˇ ludia nejdu za ,,obleckom,, je tam len v okoli 6 dalsich velkych predajni a ako bolo spomenute rifle za 10€? Dnes v Pull and Beare za 12 nove pre chlapa.

Ja som mala obdobie na zaciatku roka ze idem nam zo sekacov nakupit-malemu hlavne,obehala som 10 a jeho velkost bola v 2 aj to rifle za 10€(nejaka pseudo ,,luxus znacka) ja nato nemam cas hladat po celej BA veci.

V dnesnej dobe fast fashion je podla mna uplny nezmysel si otvarat obchod s detskym oblecenim z druhej ruky. Ved tu na MK sa nepreda balik za 10€ plny 30ks oblecka…

Na obchodnej som robila este pred 15 rokmi a v sobotu taˇ je cista ducharina

tramtada31
29. dec 2023

Ja centrum, obchodnú už vôbec nenavstevujem. Vallova parkovacia politika, prestupy električiek spôsobili to, ze nie som ochotna takúto cestu absolvovať. Cca pred rokom, som si tam bola niečo vyzdvihnúť a manzel má cakal v aute. Kopec priestorov prázdnych, čo len podporilo moju teóriu, ze nielen Corona, ale toto nove vedenie kompletne zabilo centrum a zivot v ňom. Ja si myslim, ze uvazovat o akomkoľvek obchodnom priestore v centre, nie je dobrý napad. A už vôbec nie pre sekac. Keď tak by si potrebovala niečo s vysokou maržou, nie par eur, aby si prežila. A to nie sú len náklady na priestor, potrebujes náklady na reklamu (letaky, sponzoring soc. Sieti), marketing, ideálne aj webstranku, sebe na odvody, to znamená mat obrat aspoň 5000eur/mesacne, aby si bola na nule, to je predat aj 1000kusov oblečenia.

alickapusinka
29. dec 2023

Podľa mňa sa Ti to neoplatí ale rob po svojom. Ja mám secondhand ale aj normálnu prácu na 8 hodín každý deň víkendy voľne vlastne chystám žehlím ukladám na vešiaky. Triedim tovar. Investícia je to dosť pokiaľ nemáš zariadenie si musíš kúpiť potom RP regály. Teraz cena priestoru tovaru nikdy nie je tak že toľko tovaru koľko kúpiš budeš aj mať. Musíš mať aj sklad aby si mala kde triediť. Príklad 1 tonu tovaru čo ja kupujem na mesiac tak máš aj poškodene ja mám aj známu krajčírku kamošku na starobnom dôchodku ktorá mi s tým pomáha. Víkendy to je len secondhand žehlím ukladám kontrolujem. Niekedy je odpad aj 30 kg podľa toho kde kúpiš ak chceš to predať tak musíš recyklovať ja som bezodpadová všetko mi kamoška prerobí aby som to predala. Teraz máš strašne vysoký nájom však to ani toľko nevyrobíš čo zaplatíš mesačne za prenájom .Ak budeš mať veci 5 eurové za takú cenu si kúpia aj nové. Cele dni byť v sekáči to TI dá riadne zabrať ja mám pomoc aj v mužovi. Pre jedného secondhand je podľa mňa veľa. Secondhand to je vždy robota. Musíš mať rozmanití tovar lebo každý hľadá niečo iné. V secondhande je výhoda ta že nikto také iste mať na sebe nebude tak toto je výhodne teraz ZP od januára mi prišlo že sa už platí 91,28 po roku až 2 dvoch ak začneš vytvárať zisk musíš platiť aj SP ta bude od nového roku 216,13.Takže toto je na zváženie iné sú sny iné je realita. Ja platím do SP a ZP len minimum nakoľko ja som normálne zamestnaná tak odvody mám v robote a daňové si dávam robiť. Takže zvažuj plus a mínusy. Strašné vysoký nájom toľko ani nezarobíš za mesiac. A ak je konkurencia tých veľkých secondhandovych obchodov tak ja by som zvažovala. Ja mám aj svoje priestory ja nájom neplatím len energie.

alickapusinka
29. dec 2023

@marca12 presne tak máš úplnú pravdu súhlasím s tebou. Musím mať aj ja menšie ceny lebo nekúpia.

lasona
29. dec 2023

Najčastejšie chodím do kilovky..tam vážia na kilá veci...každý deň sa meni cena,najvyššia je tuším 14 eur za kilo v pondelok, keď je nový tovar a najmenej je v nedeľu. Len 2 eura. Vacsinou chodím v nedeľu...malý doobeda spi, a ja idem. Čiže tam vychádza cca 1 ks za 1 eur alebo aj menej....vtedy sa najviac oplatí...a majú tam niekedy také parádne veci...moschino mikinu za 1.40 eur, TH veci, ta značka s tým konikom ( furt zabudnem) a väčšinou hm veci, zara...pre mňa rifle zara za 1 eur, pietro filipy saty za 1.85 eur..ale musím sa hrabať... a potom. Chodím do humany, ta je drahšia oveľa, tam je tovar na kusy....kúpila som si naposledy guess rifle za 8 eur, značkovú košeľu za 4, dokonca aj nové veci hodvabnu nočnú košeľu za 4 eura, kasmirovy sveter za 20 eur...ale je parádny...takže tak...

tanyag
29. dec 2023

@namornicka Neviem, teda kedysi som vedela...v Textile house, tam zvyknem nakupovať...raz mi pani predavačka vravela, že každý tretí týždeň v pondelok je po 0.50€, značila som si v kalendári 🙈 a potom som dlhšie nebola, tak zase neviem...ale stačí sa opýtať a oni povedia...a ešte máme jeden u nás v TV a tam je každý deň iná cena...je aj za 0.20€ aj za 0.40€ ...a to majú vypísane na dverách, v ktorý deň je za koľko...taktiež máme Kilovku a tam v nedeľu je tuším kilo za 3€ a to je tiež super, aj 5-6-7 tričiek kúpiš za 3€

lasona
29. dec 2023

A ešte som zabudla hlavný dôvod ze nakupujem v sekaci...terajšia moda sa mi nepáči...všetko už zmolkuje na vesiakoch, otrasne strihy, všetko veľké...v sekacoch sú veci staršie, to znamená ze nohavice sú širšie naspodu, svetre dlhšie a obtiahnutejsie...presne také ako sa mi páči...keď náhodou niečo, krajčírka mi to skráti, zúži , prispôsobí...terajšia moda hrozna...svetre krátke a široké, nohavice úzke a veľmi nepohodlné, materiály sama umelina..

vilma7
29. dec 2023

V batari oblecenie nekupujem. Keď tak idem tam pozrieť iné veci... Hračky, Puzzle, lyže atď.
V zahraničí ľudia nosia svoj odev do sekacov a oni to potom predávajú. Ale ten nájom je dosť vysoký... Tak. Neviem ci by si naň vôbec zarobila.

katka700
29. dec 2023

Závisí aký budeš mať tovar. Veľké siete sekacov išli po korone s kvalitou veľmi dole asi začali nakupovať nejakú nižšiu triedu. Je tam samá umelina, hm, shein a asos. Keď je niečo kvalitnejšie tak to zaručene má dieru, fľak alebo oboje. Stále sa tam dá niečo pekné nájsť ale je to hľadanie ihly v kope sena. Ak by si mala kvalitne zachovalé veci v cene 1.5 - 2 násobku ceny fast fashion klientov by si mala určite. Či by sa ti to oplatilo neviem posúdiť.