Prečo sa neviem obliekať elegantne?

26. sep 2023

Strašne sa mi páči elegantné oblečenie. Teraz nemyslím úplne kostým, ale také na bežné nosenie. Chcela by som sa tak obliekať všade aj do obchodu. Ale ja to proste neviem buď nosiť, alebo skombinovať, alebo neviem čo. Nakoniec vždy skončím v overzise veciach a legínach. A také veci si aj kupujem. Nie aby som si kúpila blejzer, ale ja si kúpim crop mikinu. Nechápem prečo to robím keď sa mi to nepáči.

xeniii
29. sep 2023

Ak sa ani nevieš prinútiť do toho, aby si si vôbec niečo také kúpila, tak to nechceš . Nie každá z nás sa musí obliekať elegantne. Ako tiež sa v takých veciach necítim, že som to ja. No ak správne skombinuješ aj ležérnejšie veci, tak to bude vyzerať dobre

simca06022011
29. sep 2023

Problem je, ze ja sa napr. obliekam elegantne, ale mna by ani nenapadlo kupit si ruzovu mikinu a uz vobec nie si ju dat k sukni s teniskami ak chcem ist elegantne... Nejde o farby, ide o materialy, strihy.. aj tvoj outfit teplakovej sukne by bol hned elegantnejsi, keby si kto mu mala ked uz mikinu, ale v nejakej inej farbe, jednofarebnu. Minuly tyzden som si kupiula za par eur elegantnu suknu, pletenu zelenu... zladim s hocicim, elegantne to bude.... IDE O TO, co si kupis. AK teplaky, vzdy to budu teplaky... ak popisane tricko, vzdy to bude popisane tricko.
V neposlednom rade, ak sa lepsie citis v sportovom al inom obleceni, nic na tom nie je zle. URob si svoj styl.

huginko
29. sep 2023

@andrejka1974 neviem, či mikinka a rifle sú elagantne... Isto nie

petroneia
29. sep 2023

Ahoj, ja idem vyradovat kopec elegantných veci xs, ak máš záujem ozvi sa

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zafir01
29. sep 2023

Ja som má tom podobne .hoci som sa hybala aj v práci ,kde elegantné oblečenie bolo predpísané . Vždy som si v ňom prišla ako slon v porceláne . Pričom som nosila M-L . Najlepšie mi je v rifliach ,tričku a teniskách či platenkach .alebo legíny a voľnejší dlhší top ,aby zakryl zadok . Celkovo sa sama sebe nepacim v tých veciach ,ale niekde na figuríne ,či kamoška ,ktorá má aj o dve čísla väčšiu konfekčnú veľkosť ,sa mi to páči .
Teraz som na dedine na materskej . Nonstop v záhrade ,v lese ,s deťmi . Ale keď idem do školy na rodičovské ,či inú príležitosť sa snažím niečo pohodlné ,a trochu viac žensky elegantné vyzerajúce si dať .
Aktuálne sa snažím pi štvrtom pôrode schudnúť a nechcem si vela toho kupovať . Mám čierne nohavice 7/8nkove s opaskom úzkeho strihu .a k tomu mám dve blúzky . Jednu sivú a druhú staroruzovu . Obe z jemného padaveho materiálu a také ,vo mi zakryjú brucho po pôrodoch .

Je nejaká skupina na koni ,kde rádia ohľadne obliekania ? Tak normálne ,bez ukazovanie prstom a odsudzovania ? Lebo som skôr minimalista a keď dám ešte jednu konfekčnú veľkosť dolu ,chcem ísť cestou kapsuloveho šatníka ,a radšej si nechám poradiť .

kristinkakvetinka
29. sep 2023

Ja som typ co obetuje krásu za pohodlnosť a tiež sa mi veľmi páči elegantne oblečenie ale necítim sa v tom dobre takže to nenosím.Ja som sa raz stretla s jednou pani a ta mi hovorí ze by veľmi chcela zmeniť vysoké topanky za tenisky ale ze nevie v tom chodiť a necíti sa v tom dobre Takže každý sme iný zrejme to tak ma byt .

zafir01
29. sep 2023

@kristinkakvetinka no ale to aj prácu musíš mať takú ,kde sa to dá však ?

jankalukasova
29. sep 2023

No problém je, že chceš byť elegantná a dáš si k sukni tenisky a mikinu 🤷
Ja mám tiež veľkosť S/XS a nie je problém zohnať peknú blúzku, sako, k tomu lodičky... Rifle výmen za nohavice, pridaj šaty, zmeň obuv.. mikiny a tenisky nechaj na voľný čas. Na tom proste nemá čo byť elegantné. Mikina je vrch k teplákom 🤷

andrejka1974
29. sep 2023

@huginko ale su

huginko
29. sep 2023

@andrejka1974 nie su. rifle s mikinou je sportove oblecenie, A možes si o tom myslieť, čo chces. Ak si das rifle a lodicky a sako, ano môže byť, s mikinou to alkokolvek nebude elegantne oblecenie

oli18
29. sep 2023

@drahomirrra suvisi to nejak s eleganciou?

drahomirrra
29. sep 2023

@oli18 Ano, lebo starsie zeny vzdy zvyknu o sebe tvrdit, ze maju dobry vkus a maju vzdy pocit, ze mlade zeny sa nevedia obliekat tak elegantne, ako ony.

oli18
29. sep 2023

@drahomirrra nezovseobecnuj a rad radsej autorke.

andrejka1974
29. sep 2023

@drahomirrra nie len staré aj mlade