Prečo sa neviem obliekať elegantne?

26. sep 2023

Strašne sa mi páči elegantné oblečenie. Teraz nemyslím úplne kostým, ale také na bežné nosenie. Chcela by som sa tak obliekať všade aj do obchodu. Ale ja to proste neviem buď nosiť, alebo skombinovať, alebo neviem čo. Nakoniec vždy skončím v overzise veciach a legínach. A také veci si aj kupujem. Nie aby som si kúpila blejzer, ale ja si kúpim crop mikinu. Nechápem prečo to robím keď sa mi to nepáči.

deti95060810
26. sep 2023

nie každý má vkus...😉

mirka612
26. sep 2023

Netráp sa tým , som na tom presne tak isto 😂🫶🏻

bluka2
26. sep 2023

Podľa mňa by pomohlo, keby si sa stýkala s takými ľuďmi, čo sa tak obliekajú. Napríklad v práci… človek sa podľa mňa iba prispôsobuje skupine, v ktorej sa pohybuje

janewithane
26. sep 2023

Skusaj, hladaj.. mozno potrebujes najst veci, v ktorych sa budes citit dostatocne komfortne. Medzi oversize mikinou a blejzrom su aj ine možnosti.. mozno na zaciatok sveter.

vkatush
26. sep 2023

Ja som tiež športový typ, čo má rád elegantné, ale nedá to 😁 snažím sa, sem tam vyjde, ale zväčša polhodinu prechádzam celú skriňu a aj tak skončím legíny, mikina a conversky.

Raz som prišla do školy "krajšie" oblečená, dokonca si dala aj maskaru (nemaľujem sa) a moje deti hneď nabehli, že mám rande a rozniesli to po celej chodbe, lebo "missis teacher dnes dobre vyzerá" 😂

andrejka1974
26. sep 2023

Každý sa cíti v niečom pohodlne a ja najradšej rifle a mikynu a je mi to jedno aj rifle aj mikyna môže byť elegantna

liusa82
26. sep 2023

ja zas inak nechodím iba takto elegantne už od základky pomaličky🙂 ved si skús dať napr rifle úzke a k tomu peknú blúzku,prehodiť pekný svetrík,vestičku elegantnú alebo bundičku do pásu a je to.No a ešte topánky na podpätku.Ale zase chápem, že nie každá ich znesie.Ja zas neviem chodiť v teniskách a v nízkych topánkach celkovo

gab
26. sep 2023

chodis nakupovat tak, ze mas cas na vyber veci? Ci len rychlo nakupim, paci sa mi to na prvy pohlad, tak beriem.
Myslim si, ze je dôlezite najst si cas, poskusat aj viac kombinacii a prispôsobit to postave. A ked si nevies dat rady sama, skus nejaku stylistku, na insta. ich je neurekom, ktore by ti poradili aspon na zaciatok, co s cim kombinovat, ako to spravne obliect, a casom si to budes vediet vybrat aj sama.
Alebo si sprav jeden den sama so sebou, vyhadz celu skrinu na postel a skusaj, co ti s cim pasuje. Co je zle, vyhod, prevetras satnik, vytvor si ho kapsulovy a budes pekne kombinovat veci, co ti budu ladit a budes to mat jednoduchsie.

b3e3l
26. sep 2023

Ja mam opacny problem, obliekam sa elegantne a vsade okolo vidim baby v zarezanych leginach vytiahnutych az pod pazuchy a kratkom tricku. Chcela by som tak skusit vyjst von ale svedomie a zdravy rozum mi to akosi nedovoli..

katkaseiner
27. sep 2023

som na tom podobne a potom ha este ku vsetkemu obujem tenisky 🙈

oli18
27. sep 2023

Ja som elegantny typ a mam dobry vkus. Bud to mas v sebe, alebo nie. Kombinovat oblecenie je trocha aj umenie. Ale dalo by sa to aj naucit, ak by si mala tak ladenu kamosku, ktora by s tebou chodila nakupovat.

autor
27. sep 2023

Keď si chcem dať sukňu tak vždy skončím takto. Tepláková sukňa, mikina a tenisky. Ako keby dom chodila na strednú. Ja neviem v čom je ten problém lebo si myslím, že nemám nejaký zlý vkus

autor
27. sep 2023

@gab beriem impulzívne keď sa už niekam dostanem lebo sa vždy ponáhľam. A pozrám aj na ceny takže nie vždy kúpim to čo sa mi úplne páči lebo mne sa páčia tie drahé veci. A dosť objednávam z eshopu a niekedy mi to úplne nesedí a aj tak to nevrátim

autor
27. sep 2023

A teraz mi došlo, že to čo mám na sebe na foto sú veci z detského oddelenia. Mám problém aj kúpiť niečo čo by mi sedelo v dámskom lebo mám XS/xxs

drahomirrra
27. sep 2023

Ved suknu mas skvelu, daj si k nej oversize bielu koselu, lodicky a trenchcoat. A budes vyzerat 100/100. 😁

kvetinka75
27. sep 2023

autorka - moja dcéra má XS a vecí kvantum - kupuje si v bežných obchodoch - HM-ko, Orsay,Gate,.... a ceny normálne, nič prehnané. Bola na letných výpredajoch za pár eur letné blúzky, tričká, topy, cropy a čo ja viem čo ešte. Keď si to oblečie, vyzerá elegantne. Kúp si k sukni nejakú blúzku a bude to inak vyzerať. Mikiny, teplákoviny, nechaj doma.

eliska13
27. sep 2023

Zapni sú Pinterest a hľadaj inspiracie

puertorico
27. sep 2023

Pozri ešte Reserved . Možno sa chceš obliecť elegantne, ale v obchode sa ti nič nepáči . Skus čierne nohavice , bielu blúzku a elegantne tenisky , alebo mokasiny .

janush
27. sep 2023

každý sa oblieka tak v čom sa cíti najlepšie... aj kebyže sa začnes obliekať elegantne a necítim sa v tom dobre, opäť sa vratit k veciam, ktoré nosiš dotera 🙂

k47
27. sep 2023

No tak si namiesto 3 lacnych veci, co sa ti nepacia a budu stat v skrini, kup jednu 3x drahsiu, co sa ti paci. A ak rovno pojdes do kvalitnejsieho obchodu, kde nemusis tolko preberat, tak usetris aj cas.

plankina
27. sep 2023

proste sa ti paci iny styl a aj ak by si si mala take kupit, tak nejak intuitivne si kupis aj tak vec, v ktorej sa proste asi citis lepsie. tak by si to mala brat, ak nie si schopna si nieco take kupit, tak to proste nie je tvoj styl

oli18
27. sep 2023

Toto na foto ozaj elegantne nie je. Mikinu vopchat do sukne, to je dogabane.

akiana
27. sep 2023

Preco si kupujes oversized veci?

autor
28. sep 2023

@oli18 to široká mikina do pása a zastrčený mám iba trochu lem aby to nelietalo

autor
28. sep 2023

@akiana asi lebo som moc chudá, neviem

drahomirrra
29. sep 2023

@oli18 Vobec to nie je dogabane, uplne normalne sa to takto medzi mladymi ludmi dnes nosi.

oli18
29. sep 2023

@drahomirrra moze sa nosit, moze to byt modne, ale nie je to zdaleka elegantne. Tato lezerna mlada moda vyzera dogabane.

akiana
29. sep 2023

Chod na Youtube a daj si videa od Anny Bey, ta ta nauci sa obliekat 😊 ja som bola aj na jednom jej kurze a bol to topka, teraz rozmyslam nad dalsim. Vies lebo elegantne obliekanie nie je nejaka univerzalna formulka, ty musis najst styl pre tvoj farebny typ, typ postavy, zivotny styl. Elegantne je to, co vyzera elegantne na tebe. Dam priklad - take tie krasne volne trochu priesvitne bluzky v uzkych nohaviciach - vyzera to top a velmi elegantne na zene s mensimi prsiami a chudsou postavou. Ja si to vsak nemozem obliect bez toho, aby som vyzerala vulgarne, lebo mam velke prsia a postavu presypacie hodiny. Naopak na mne vyborne vyzeraju dlhe uzke sukne a saty bez vystrihu. A tak dalej 😊

akiana
29. sep 2023

Farebny typ som studena/prava zima, preto vyzeram najlepsie v sytych cervenych, tmavomodrych, ciernych a ruzovych satach. Naopak bezove a vacsina pastelovych mi vobec nejdu.

drahomirrra
29. sep 2023

@oli18 A koľko máš prosím rokov ty?