Detské ortopedické papučky

30. nov 2023

Ahojte baby.Prosim Vás viete mi poradiť,nejaké detské papučky pre syna keď má veľmi ploché nohy?Na ortopédiu sme objednaný až vo februári.Budem Vám veľmi vďačná za každú radu 😉

angel993
30. nov 2023

Koľko má dieťa rokov? Moje deti mali do 3 rokov ploché nohy, potom sa tukový vankúšik na chodidle stratil a klenba bola viditeľná. Snažila som sa aby boli čo najviac bosí, prípadne mali mäkké topánky aby citili nerovnosť povrchu. Ja by som skôr riešila fyzioterapeutku ako ortopédiu. Zrejme má dieťa niektoré svaly slabšie a treba ich posilniť. Ortopedická obuv klenbu nevytvaruje.

autor
30. nov 2023

@angel993 Má 3.ortopediu nám odporučila pediatri

anavixy
30. nov 2023

Tiez by som skusila dobreho fyzio alebo podologa.. Do februara mate este cas skusit to riesit cvikmi, lozenim, chodenim po nerovnom povrchu… dolezite je odlisit ci ide o valgozne clenky alebo ploche nohy, totiz aj pri vbocenych clenkoch su nohy “ploche”, pricom priblem je inde, casto vo vyssich partiach tela. Pediatri vas odporucia vzdy k ortopedovi, ale to neznamena, ze je to jedina moznost. 🍀

angel993
30. nov 2023

Nám tiež odporúčala pediatrička ortopéda, s prvým synom sme boli ale ani ho poriadne lekár nepozrel, len skritizoval topánky, že sú široké (syn má veľmi širokú nohu) a predpísal vložky. Tento prístup sa mi vobec nepáčil, tak som sama začala hľadať a skúsila som fyzio. Tá ma uistila že syn klenbu má, len ju prekrýva tukový vankúšik. S druhým synom som už ani na ortopédiu nešla, keďže u nás iný ortopéd nie je.

livka_
30. nov 2023

Odporucila by som nazo. V lete von ako sandalky, dnu ked su ciste tak tiez. Su pevnejsie ako bezne makke papucky. Podrzi ked mu pada patka dovnutra. Rozhodne je to lepsie riesenie ako uvolnenu nozku nechat viacej "vykyvat". Na ortopediu chod. Zalezi ake bude mat tazke plochonozie ktory stupen. Da ti vlozky na mieru (ked bude starsie) aj obuv (aj v troch rokoch podla stavu) - moje deti to maju kazdy rok. Plus jeden moj maly dostava na nohy rehabky. Tiez raz rocne. Ma plochonozie 3.stupna. Kontroly su u ortopeda kazdych 6 mes. Treba mat stastie aj na lekarov, nas je ok

autor
30. nov 2023

@livka_ Áno presne ,päta mu padá do vnútra.Ideme do Ortotechu v BB.Tak som zvedavá čo nám povedia.Syn má dosť tenké nožičky.

evkamotka
30. nov 2023

Chod k fyzioterapeutke, nie ortopedovi. Pevne papucky s klenbou mu klenbu ani omylom nevytvoria. Len by som sa opakovala, co ti uz pisali vyssie.