Ako riešiť nevydarený obchod?

janka0603
23. okt 2017

Asi pred dvoma tyzdnami som kupila topanky pre syna od predavajucej simaf,boli v kategorii adidas vel.41,zaplatila som za ne 52 €.Prisli topanky a velkost 40,pani mi potom napisala,,fuha to som sa riadne sekla",tak som jej automaticky napisala,ze jej pisem cislo uctu a topanky posielam naspät.Ona vraj ma v podmienkach,ze tovar spät neberie,mam si ich predat sama.Ja som si otvorila kategoriu topanky,velkost 41,tak ma ani nenapadlo,opytat sa ci su ozaj 41?Moj syn nosi adidasy 41,keby somchcela 40,tak ich hladam medzi 40.Nakoniec suhlasila,ze ked jej ja prva poslem topanky mi vrati peniaze,na druhy den mi napisala,ze ked tie topanky poslem,mozem ostat aj bez topanok aj bez penazi a uz ju nemam obtazovat,lebo na mna poda trestne oznamenie a uz viac mi na spravy neodpisuje.Pisala som aj staznost na inzerat,zial nikto sa mi neozval.Tak teraz neviem ako dalej,musim cakat pokial topanky nepredam,aby som mohla kupit synovi druhe,ved 52 € je dost vysoka suma.Ak mi vie niekto poradit,kde mam pisat staznost,napiste,takyto clovek by tu vobec nemal byt .Vopred dakujem za rady.

janka0603
autor
24. okt 2017

@simaf a načo by som vam fotila topanky,ktore mame doma?do toho nikoho nic nie je co mame doma.Nike si skusal ci su mu dobre,lebo pred rokom mu boli velke,potom som vam ich odfotila na porovnanie,ze nike vzdy potrebuje o cislo mensie,podla toho viem ze adidas potrebuje 41,neviem preco to neviete pochopit,tie topanky pozname,mali sme ich pred rokom,mam vam ich odfotit,aby ste mi verila?

janka0603
autor
24. okt 2017

simaf ,ked tie topanky poznam,drzim sa velkosti,keby ich predavate pod velkostou 40 a nam su male,vtedy by ste bola v prave vy a urcite by som vam nepisala

sasa1310
25. okt 2017

@janka0603 ale 25,5 na nike nie je vnútorná dĺžka. A nemôžete predsa porovnávať nike s adidas. Veľkostne sedia inak

janka0603
autor
25. okt 2017

sasa1310 ale ved ja to neporovnavam a prave preto viem ze adidas potrebuje o cislo vacsie, a nike mu stacia 40,pani nemoze predavat topanky pod cislom 41,ked su 40.
mame take iste mensie z minuleho roka,tak viem co potrebujem kupit,poznam tie topanky

bohuslava8
25. okt 2017

za 100 eur topánky?
za 50 eur na bazári?
nikdy ani tak a ani tak

janka0603
autor
25. okt 2017

@bohuslava8 su to topanky,ktore nikdy nepremokli,chodime kazdy rok v zime do tatier do kupelov na 3 tyzdne a tam potrebuje poriadne topanky

janka0603
autor
26. okt 2017

pani sinaf prosim vas ste ochotna mi vratit peniaze,budem vam velmi vdacna,ma sa dost ochladit a potrebujem kupit druhe topanky dakujem

lulula12
26. okt 2017

Klud dievcata, ved sme ludia, mali by sme sa chapat a pomahat si 🙂

janka0603
autor
26. okt 2017

@lulula12 ja sa snazim byt kludna ,poprosila som pani o dohodu a uz naozaj neviem co mam spravit,keby som mala komu predat tie topanky,tak ich predam,teraz som doma na očr,tak vyplata bude o 100 menej a na dalsie topanky jednoducho nemam

0silvia0
26. okt 2017

@janka0603 a napísala si adminke, ktorá má na starosti problémy s bazárom? Ako nezainteresovaná by mohla podať k celej situácii nejaké stanovisko.

janka0603
autor
26. okt 2017

@0silvia0 ano pisala som este10,ale zatial ziadna odpoved,teda dufam ze som to napisala tam kde treba,ale bolo tam pisane,ze to moze trvat niekolko dni

katka2602
26. okt 2017

Úprimne, nič v zlom, ale keby som napísala skutočnú v.d. lebo orientačná mi je asi tak na 2 veci ..... tak by som tiež nevzala topánky späť. To nie je problém predávajúceho a určite je oveľa lepšie mať zmeranú v.d. ako len napísanu veľkosť. Nehnevajte sa, ale pýtate rozmer a neskontrolujete si to? Tak na aku vec ste ju vôbec pýtala? A aj tak nerozumieme, Nike majú v.d. 25,5 aj tieto majú v.d. 25,5 a nesedia? To je čo za blbosť? A je úplne jedno či to je Nike, Adidas, Puma alebo cinak. Ja mám aj Adidas aj Nike veľkosť 38 (24,5cm) a všetky majú rovnaké v.d., všetky topánky nosím s v.d 24,5 a je úplne jedno aká to je značka, či su to botasky alebo čižmy 🙂 Smerodajne sú rozmery. Predávajúca sa síce pomýlila v zadaní veľkosti, ale udala v.d. ktorá je smerodajna, ktorú ste mala k dispozícii a to, že ste topánky nezmerala už nie je jej chyba, ani problém.

janka0603
autor
27. okt 2017

@katka2602 take iste topanky sme mali minuli rok tak poznam strih aj velkost topanok a samozrejme ked viem ze mu noha narastla o 2 cisla,tak mu kupim vacsie o 2'cisla a nie o jedno a mali sme vyskusanu velkost aj z obchodu a nike a adidas su rozdielne poznam tie znacky a viem ako sedia a neviem preco je taky problem vziat topanky spat,ved postovne by som si hradila sama a topanky moze pani predat znovu a ona stratova nebude,ja ano ked platim 2 krat postovne

katka2602
27. okt 2017

@janka0603 Pani Janka, Vy stále len to svoje, poznám topánky,....Mala ste v.d.? Mala tak o čom stále píšete? Je úplne jedno aká značka, aká topánka ak nosí topánky s v.d. 25,5 tak mu musia sedieť, načo ste si pýtala v.d., keď ste ju vôbec nepremerala??? A inak pozerám veľkostnú tabuľku Adidas a v.d. 25,5 prislúcha veľkosti 41. Úprimne? Neviem, prečo ich nechce vziať pani, ja píšem za seba, že ak by som kupujúcej napísala v.d. tak by som ich späť nevzala, mala ste v.d. napísala ste, že ich beriete a tým to končí. Prepáčte, ale to nie je problém predávajúcej, že si opýtate v.d. a aj tak ich nepremeriate a kúpite, ja ako predávajúca by som si napr. mohla myslieť, že ste ich využila na jeden víkend a chcete ich vrátiť späť (to je len môj príklad) Keby ste predávala vetrovku za 50€ poslala kupujúcej všetky rozmery, ona by napísala beriem ju a potom Vám napísala, že ju chce vrátiť, lebo je úzka, čo by ste spravila? Úprimne? Veľmi silno pochybujem, že by ste ju vzala späť, kedže ste jej napísala všetky rozmery. Keby ste nepýtala v.d. a topánky boli zaradené o číslo nižšie tak ste v plnom práve, ale kedže ste mala v.d. a vedela ste si to premerať, tak to je iné. Ale veď uvidíte, ako rozhodné admin, toto je len môj názor 😉 Pekný deň prajem

nelinka2009
27. okt 2017

@katka2602 hlupost poslala zlu velkost tak ma vratit peniaze pani chcela 41 a mala dostat 41

0silvia0
27. okt 2017

@nelinka2009 ja to tiež tak vidím, predávajúca zaradila od začiatku topánky pod zlú veľkosť. A vnútorná dĺžka sa na niektorých typoch topánok veľmi zle meria, tá tiež nemusí byť smerodatná, mne sa javí, že kupujúca brala do úvahy vnútornú dĺžku napísanú na topánke a tieto uvedené veľkosti vôbec nesedia. Určite nemá vinu len kupujúca.

katka2602
27. okt 2017

@nelinka2009 Píšem svoj názor, pre ma je hlúposť to druhé a neoznačujem Ťa, že s Tebou nesúhlasím 😉 Len tak pre info, keď si kupuješ topánky z bazáru nepýtaš si v.d.?res. ak predávaš topánky nepýtajú v.d.? A už vidím, ako by ste všetky vrátili peniaze, keby ste poslali v.d. a kupujúca by ich chcela vrátiť 😕. Lebo odo mňa pýtajú všetci v.d. a tá je smerodajná. Písala som, že bol zle zaradení inzerát, ale ak je v.d. tak na tom určite nenesie vinu len predávajúca.

katka2602
27. okt 2017

@0silvia0 Takže v.d.nie je smerodajná, ale veľkosť topánky áno? 🙂 nie je náhodou naopak? Veď sama kupujúca píše, že syn nosí Nike takú veľkosť a Adidas takú veľkosť, takže logicky by sa mal človek riadiť v.d. to je najistejšie, či?

nelinka2009
27. okt 2017

@katka2602 topanky tu nepredavam a ani nekupujem, ani z netu zasadne az po odskusani, ale ked raz pytam velkost, tak cakam, ze dostanem velkost o aku som ziadala a nie, ze mi predavac nanuti inu, ved vnutorna dlzka topanky.

Mozu byt aj uzke a inak nesediet ak dane boty poznam viem, ze chcem 41 tak chcem dostat 41 predavajuca ich zle zaradila jej probl... Mala zaujem len predat, nie ci bude zakaznik spokojny, tak typicky slovenske

nelinka2009
27. okt 2017

@katka2602 no ja sa teda v d neriadim, lebo kazda bota inak na nohe sedi a niektore dcera potrebuje vacsie od svojich prstekov a niektore mensie

katka2602
27. okt 2017

@nelinka2009 Nevedela som, že človek je tvor neomylný 😕 Prajem Ti, aby sa Ti nikde nestalo, že predáš vec 100x ju premeriaš a bude to chcieť kupujúca vrátiť. Pre niekoho je smerodajná len veľkosť, pre niekoho rozmery, každá máme svoje 😉 Vyrieši to admin. Pekný deň prajem ❤

0silvia0
27. okt 2017

@katka2602 moje deti tiež nosia adidas a viem že to číslovanie je odlišné od iných topánok, takže sa riadim číslovaním na topánke, ktoré mám odskúšané.
V niektorých topánkach ani nie je vyberacia vložka, treba tam pchať krajčírsky meter a za odmeranie úplne presne sa nedá ručiť. Okrem toho mi niekoľko krát predávajúce zle odmerali odevy (nie topánky, tie radšej nekupujem cez MK), takže ani na toto sa nedá na 100 percent spoľahnúť. Možno ty si pri meraní precízna, ale takto precízny nemusí byť každý.
Ale určite obe kupujúca aj predávajúca majú na tom svoj podiel viny, takže ak sa nevedia dohodnúť, tak doriešiť to musí len admin, ktorý sa akosi nečiní.

katka2602
27. okt 2017

@nelinka2009 Takže nekupuješ dcére len jednu veľkosť a to je presne to čo hovorím, že ak ju nekupujem v obchode tak je rozhodujúca v.d. a nie veľkosť topánky, čo si teraz sama potvrdila 😉 Dcéra tiež nosí veľkosť 25 a má doma topánky aj 26 a aj 27 a všetky sedia rovnako, lebo majú rovnakú v.d. 🙂

nelinka2009
27. okt 2017

@katka2602 nekupujem, ale nie preto, ze by jej boli male v dlzke, ale preto, ze jej nie vzdy sedi prave sirka topanky. Preto tiez mame jedny oblubene a v tych sa uz orientujem len podla velkosti, teraz mala 30 automaticky v obchode pytam 31 ani nepoznam v d topanky a ani by ma nenapadlo ju merat, kedze by aj tak na sirku sediet nemuseli

katka2602
27. okt 2017

@0silvia0 Tak neviem, ale moja nosi aj adidas aj nike rovnakú veľkosť, možno záleží aj od konkrétnych modelov...každopádne, my si tu môžme napísať svoj názor, ale vyriešiť to musí admin, no ako píšeš, to bude trvať trošku dlhšie, a tu v diskusii to ani nevyriešia, treba ísť cez formulár podľa pravidiel.

janka0603
autor
27. okt 2017

@katka2602 nehnevajte sa,ale to by ma ani nenapadlo obut ich na jeden vikend a ja som pisala hned ako mi prisli ze budu male,koli velkosti,mame ich odskusane aj z obchodu ze sedia 41,ale ked som ich tu nasla za 50,tak som sa potesila ze usetrim.A okrem toho pred 3 tyzdnami dolo teplo,tak neviem ci by syn niekde isiel v zimnych topankach.

xxxxxnnnnn
27. okt 2017