Je reálne dostať sa k zaplatenej zálohe?

Zodpovedané
30. dec 2023

Dobrý deň,

zaplatila som zálohu za školenie českej firme cez účet 200 EUR. V podmienkach mali, že v prípade ak sa nebudem môcť zúčastniť, poskytnú 1 náhradný termín pokiaľ sa zruším včas. Tuším 48 hodín.

Zo zdravotnych dôvodov som školenie odvolala viac ako 2 týždne pred školením. Odpísali mi, že peniaze nevracajú. Bbolo to v podmienkach a tým, že som zálohu zaplatila, tak som vlastne súhlasila.

Potom súhlasili, že mi ich vrátia, ak pošlem potvrdenie od lekára.

Mali na to právo?

Poslala som aj to potvrdenie. Súhlasili s vrátením platby, čo sa žiaľ nestalo.

Aké mám možnosti?

Už ani firma neodpisuje. Tvrdili, že majú na to 30 dní. Tie ubehli 9.12.2023.

Ďakujem

Dobrý deň,

bez ďalších detailov nemožno túto otázku zodpovedať. Potrebovala by som vidieť konkrétnu zmluvu, aby som mohla posúdiť, či Vám právo na odstúpenie od zmluvy vzniklo a v akom rozsahu (resp. či v tomto prípade ide o spotrebiteľskú zmluvu).

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk