• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
@dusanab no, lebo viem, ze Rusini hovoria "lzka" (sorry, s diakritikou mam trosku na mojom PC problem...)
10. okt 2010 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@benne veď to že potom aj niečo normálne povedať je problém lebo všetko čo naozaj sa týka NÁS všetci vzťahujú na krpca
10. okt 2010 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no dnes to na tom bazáre ide jedno za druhým " Učebnica fyziki pre 8 ročnyk"
10. okt 2010 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nevjem ci som v tom dufam ze mi stim nejaka skusena pomoze viriesit meskam 8 dni a bolia ma prsia aj bradavky mam caste mozenie a opcas aj vraciam a robila som si tes a visla mi aj ta druha ciarka ale slabulinka mozem bit tehona
10. okt 2010 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab a môj svokor pouzival slovo lažka - lyžica
10. okt 2010 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a inak aj ja robím more chýb..a to milujem slovenčinu a diktáty som vzdy pisala na 1...ale odkedy som doma/ skoro 14ty rok/, tak uz mam problem aj z písaním aj z vyjadrovaním.. :sweat_smile:
10. okt 2010 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://www.modrykonik.sk/forum/tema/chcem-vediet-ci-som-tehotna/?page=last&post=last&lastref=hp

toto stojí za to :stuck_out_tongue_closed_eyes: len neviem či je to zlý vtip alebo niekto dokáže takto skutočne písať
10. okt 2010 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@traktor aha niekto si to už všimol :slight_smile: no ale to je hrozné :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. okt 2010 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chvalabohu že je Štúr mŕtvy a toto nevidí :confounded:
10. okt 2010 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab aj ja si myslim :grinning:
10. okt 2010 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky musím na sebe prásknout, co jsem napsala:..... dlouho my to nevydrží..... okamžitě jsem si dala do notýsku pětku a za trest nesmím 2 dny ven, sypu si popel na hlavu... :slight_smile:
10. okt 2010 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab nudiť sa vraj budem preto, lebo nebudem mať koho opravovať ako a čo sa správne povie :slight_smile: Predsa len, viacej času budem tráviť s bábätkom. Na univerzite nás dosť na slovenčine mučili :wink:
10. okt 2010 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nanulik @traktor super otázka, málokedy do očí bije aj niečo iné ako len forma, ale aj ten obsah stojí za to (zvracia, mešká jej, prsia ju bolia, dve čiarky na teste, hmm... )
10. okt 2010 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ešte som si teraz večer všimla otázku v jednom albume: boli ste v inkubátore? Určite BOLI, celá rodina :unamused:
Jednu tému som radšej prestala čítať lebo sa mi už nedalo vydržať ako tam jedna stále varila niaké jedlo. Aj som si to dala vysvetliť ale odpoveď žiadna....buď nijaké alebo nejaké, nie? Sme tu z celého Slovenska a asi by sa hodilo písať čím spisovnejšie aby sme predišli nedorozumeniam ohľadom nárečí, ale niekto to proste nepochopí. Nedokáže, nechce? faq :grinning: :grinning:
10. okt 2010 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab ale niekto to proste nevie, niekto môže mať dyslexiu, netreba sa veľmi rozčuľovať a stačí sa len pousmiať (ved nie sme úrad)
10. okt 2010 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@benne aj to je možné, nemusíme všetci vedieť všetko, ale mýliť sa stále v tom istom slove a iné písať relatívne v pohode? Keď mne to tak vadí.... :unamused: :wink:
10. okt 2010 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab aj mne to veľmi vadí, proste si nepomôžem, moja tolerancie siaha kade-tade, ale sem proste nie...
Aha, v téme o našej pôrodnici aká perla "ahojte baby mam otozočku, chces sa vas opitat vie mi niektora povedat ked po porode oditem z nemocnice domov na vlastnu zodpovednost mozem tak prist o prispevok pri narodeni dietata myslim tim tich 25tisicsk. dakujem"
10. okt 2010 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kaufland Martin, nápis na regáli: ZMESY NA PEČENIE
naša triedna, fyzikárka, na gympli: mozoK (ale už som videla napísané aj modzog)
v skriptách z rádiobiológie som si dovolila opraviť neskutočné množstvo chýb a dokonca pod autorovu poznámku, že text neprešiel jazykovou úpravou, som drzo dopísala, že to aj vidno :grinning: :grinning:
pre dnešok hádam aj stačí.... :wink:
@blovitc120 a kde je v texte nejaká chyba? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. okt 2010 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
nie "proste", ale jednoducho :slight_smile:
dusanab: super postrehy
10. okt 2010 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab chyba je v uvažování té ženštiny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. okt 2010 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
z bazáru:
Vecičky posielam po pripísaní peňiažkov, skladací domček pre bábiki - tá istá predávajúca,Čistonová vestička, Pekné pižamká
a dnes už vážne končím a idem spať :wink:
10. okt 2010 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, zienky! Pridavam sa tiez k fanusikom spisovnej slovenciny :slight_smile: Obcas sa mi tu na Konikovi aj zastavi rozum :grinning:

@nikus5 Alebo aj "prosto" sa moze spisovne pouzit :wink:
10. okt 2010 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@berenika39 no pravopisných chýb je tam ako maku, to bolo iba zo srandy :wink: a uvažuje fakt ako.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. okt 2010 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab já vím, zářný příklad, jak jde vždycky o obsah i formu:slight_smile:
10. okt 2010 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
10. okt 2010 o 23:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
povzdech tady z fora:
:frowning2: už aby mluvyla,,, :frowning2:
11. okt 2010 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inak ja sa tu na MK veľmi často stretávam s výrazom "šmýkalka", ktorý som doteraz nikdy nepočula. Podľa mňa je to šmýkačka, nie? Ani v pravidlách pravopisu som nenašla šmýkalku, ale šmýkačku
11. okt 2010 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
šmýkačku som doteraz vždy považovala za chybné pomenovanie... podľa mňa to má byť "šmýkľavka" :wink:
11. okt 2010 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale baby, bonbónik: "výnimočná ponuka pre Vás, ak miľujete romantiku" :grinning:
11. okt 2010 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj ja si myslím, že je to šmykľavka :wink:

@blovitc120 A čo tak slovo hinčálka? :grinning: :grinning: rozumej hojdačka :grinning:
11. okt 2010 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok