Pribrali ľudia?

17. máj 2022

Dievčatá nezdá sa vám , že ľudia všeobecne veľmi pribrali? Ja neviem, či len ja vidím okolo seba dosť obéznych mladých žien, hlavne s malými deťmi. Nechcem aby sa to niekoho dotklo, nepíšem o nikom konkrétnom, ale zdá sa mi, že ako sa oteplilo a ľudia zhodili kabáty a bundy, že takmer každý druhý má problémy s nadváhou. Neviem, či je to pozostatok pandémie, alebo čo. Vy to ako vnímate? Nechcem sa nikoho dotknúť, ani nikoho uraziť, poprosím o slušnú diskusiu. dakujem

majah212
17. máj 2022

Áno, štatistiky hovoria o zvýšenej obezite medzi dospelými a deťmi u nás

melanta
17. máj 2022

Nie, nič také si vo svojom okolí nevšímam. Práveže za posledné 2 roky registrujem v okolí viac ľudí, ktorí sa práveže počas korony začali o seba viac starať a skôr teda schudli.

xsimonkax
17. máj 2022

Ja to v prvorade neriešim. Je to ich život a ich postava. Riešim tú svoju a svoj život. Do druhých ľudí nemám právo sa starať. Nemam ani čas sa nad tým zamýšľať

klip0
17. máj 2022

Absolútne si takéto veci nevšímam, takže neviem 🤷🏻‍♀️
Ale tak všeobecne ženy po tehotenstve a pôrode zvyknú byť pribratejsie a nie každej sa podarí dostať sa do stavu pred tehotenstvom. Ja som 4m po a tiež ešte nemám váhu ako pred tehotenstvom

tehula2016
17. máj 2022

Ja si celkovo vsimam strasne vela obeznych deti resp. deti s nadvahou..je to alarmujuce..a to,ze rodicia s tym nic nerobia ani nekomentujem..

autor
17. máj 2022

@klip0 samozrejme nemyslim zeny tesne po porode.

lasona
17. máj 2022

Všímam si že hlavne mladé baby majú nadváhu. A aj veľa detí bohužiaľ. Možno je to týmto uponáhľaným životným štýlom, ktovie🤷

autor
17. máj 2022

@tehula2016 ano aj deti a co som si vsimla aj take teenagerky.

ivangeline
17. máj 2022

Ja take vo svojom okoli nevidim.

missdiva
17. máj 2022

No hlavne uz nie je in byt vychudnuta.
Teraz sa "nosia" velke prsia, stihle drieky a velke zadky.
Za mne nech si kazdy vyzera ako chce pokial sa zdravo stravuje a ako tak hybe...

laurita285
17. máj 2022

Áno, konečne niesom jediná čo má pneumatiku okolo brucha, teším sa veľmi 😂

kiwi3
17. máj 2022

prave vcera som tiez o tomto rozmyslala, tiez vidim dost takych ludi, povedala by som, ze az morbidne obeznych. tiez ma napadlo, ci to nejak sivisi s pandemiou... ale mozno len vidim zrazu vela ludi po tych dvoch rokoch, hociakych a tym padom aj takychto...

autor
17. máj 2022

@missdiva ale to co vidim nie je to , co popisujes.

autor
17. máj 2022

@kiwi3 tak nie som sama. mozno je velky rozdiel aj v lokalite. na dedinach a v malym mestach je to mozno vypuklejsie, neviem,

kiwi3
17. máj 2022

ja som z ba 🙂

autor
17. máj 2022

@kiwi3 tak tym moja teoria pada 🙂

cimage
17. máj 2022

Ja som si vsimla hlavne dievcata v puberte su viac zagulatene, sirsie boky, stehna ako to bolo pred 20rokmi.

luccija
17. máj 2022

Niekde som čítala, že ľudia priemerne pribrali počas pandémie 5 kg a zase veľa ľudí malo viac času a vrhli sa na šport.

catlyn
17. máj 2022

Ja som prave muzovi v Ikei v sobotu hovorila, je sa pomaly citim ako v Amerike. Vela obeznych zien tam bolo, neviem preco prave oni mi padli do oka a nie muzi. Podla mna aj stylom siat to mnohe zvyraznili - kratke alebo obtiahnute veci.

autor
17. máj 2022

@catlyn presne mam aj ja ten pocit

jovka
17. máj 2022

Je viac obeznejsich,ľudia sa malo hýbu,ale pre mňa horšie ,že niektorí nemajú súdnosť,mladé baby s nadváhou crop topy,shortky,pani s kratšími tričkami,že to bruško vysiace na vás máva😃 toto ma celkom prekvapuje

mircalla
17. máj 2022

Rozhodne a to najma mlade baby teenageerky. Aspon sa mi zda. Viac ako polovica ma nadvahu, su uplne obrovske

nyusika
17. máj 2022

@xsimonkax ona neriesi ich zivoty.
pyta sa, ci sme si vsimli zvyseny pocet obeznych ludi.

ejbyk
17. máj 2022

Presne, velmi vela obeznejších mladých dievčat...ktoré sa chcú "parádiť" ale postava už na to nie je (hlavne to nevyzerá dobre)
Hlavne sa obávam toho že sa to bude brať ako bežné či normálne....a pritom to nie je zdravé...

lilyianka
17. máj 2022

No ja som si hlavne všimla,že chlapi,chlapci ostali veľmi zženštilí, obe ruky ľavé, len robiť s PC.. samozrejme česť výnimkám. Vravím o vekovej skupine 20+
Dievčatá v pubertalnom veku ostali moc vyspelé, len máloktorá vyzerá na svoj vek,ženy 20+ si dávajú robiť rôzne vylepšenia. To vnímam vo svojom okolí.

mircalla
17. máj 2022

@xsimonkax Otazka bola, ci sme si vsimli, ze ludia pribrali. To je cele, nerob z toho dramu. Vacsinou je na taketo haklivy prave ten, koho sa to tyka.

dskjhfdlkdjhl
17. máj 2022

Ja sa v praci pohybujem medzi mladymi ludmi (ucim na VS), moje deti su v takom pubertalnom veku (19 a 12) a teda stretavam aj spoluziakov mojich deti a nemam ten dojem, vzdy boli medzi studentami aj obeznejsi, aj teraz su a nezda sa mi, ze by boli vo zvysenej miere. Na detske ihriska uz nechodim, tak ani netusim ako teraz vyzeraju mlade mamicky, bezne na ulici si ich nevsimam. Asi zalezi aj od toho, kde sa clovek pohybuje.

mircalla
17. máj 2022

@lilyianka Aj to. Ja som minule zazila pozitivny sok, boli sme na takej atrakcii, dost narocne sa detom daval taky popruh a jeden ochotny otecko pomohol aj kamoske aj mne to nasadit aj dat dole, ked baby skoncili. Uplne v dnesnej dobe sok, uz s tym ani neratas. Normalne sme mu asi 5 minut dakovali.

mandzula
17. máj 2022

Áno, aj ja si to posledné roky všímam, najmä u mládeže. Včera sme boli v mekáči, slečna (cca 15) zbodla hamburger, hranolky, zmrzku a zavolala si taxík. Podotýkam, že na dvojsedačke sedela sama, nik iný by sa k nej totiž nezmestil. A boli s ňou dve veľmi podobné kamošky. Ak by chcel niekto písať, že čo som ja robila v mekáči, keď sa vyjadrujem k tučným ľuďom, dala som si šalát.🙂

zafir01
17. máj 2022

Áno pribrali... Všetci vo všeobecnosti.
Čím viac, tým všetko automatizované, robotizovane riadené cez sopky. Čoraz viac sedavych zamestnaní. Viac konzumu obrovské množstvá vyzivivo nekvalitné stravy v chladničkach...
Všímam si, že mnohí ľudia žijú, aby jedli... Pričom by to malo byt naopak. Stačí sa pozrieť do nákupných vozíkov cez sviatky. Potom sa tóny jedla vyhadzujú. U nás doma sme v tomto našťastie skôr minimalisti.
Fyzicky sú deti nie atz tak zdatne. Keď som minulý rok vo svojich 34 rokoch tesne pred tehotenstvom na ovale na školskom dvore skúsila bežať 12 minutovy cooperov test. Odbehla som niečo cez 2600m a s prehľadom som predbehla skupinku chalanov stredoškolákov.
Keď idem za synom do školy , deviatacky sú tak vyvinuté a zaoblené ze mam pocit, že majú o 10 rokov viac ( hovorím stále vo všeobecnosti sú aj výnimky).
Takže za mňa áno... Kým jedna časť sveta umiera od hladu a 5 ročne deti vážia 5 kíl..... Ta druha sa doslova preziera a učí k tomu aj svoje deti.. A nič výnimočné. Keď 5 ročne nemajú 5 kíl ale 35 kíl ( ano napada ma v okolí hneď niekoľko detí v tom veku a s tou váhou)