To naozaj niektoré neviete základy pravopisu?

17. máj 2022

Babyyy... ide ma slak trafit,ked tu citam niektore diskusie. To naozaj neviete niektore ani ZAKLADY pravopisu? Nominativ mn.cisla, obcas nejaka ciarka... ja nerozumiem,ako mozu niektore zeny zacat s cistym svedomim rodit deti a prezentovat svoje nazory,ked ledva vedia dat dokopy 1vetu bez chyby

dskjhfdlkdjhl
17. máj 2022

No, ono schopnost plodit od schopnosti formulovat vety vobec nezavisi. Takze neviem, preco si to prave s tym plodenim deti spojila. Mna sice tiez pravopYs niektorych irituje, ale rovnako aj schopnosti niektorych analyzovat a celkovo mysliet😉

solange7
17. máj 2022

Aj ten tvoj prispevok by sa dal napisat bezchybne. Asi si ho ale pisala narychlo. 🤪

janai1
17. máj 2022

Nieaku, niaku, kôli atď... 🤣

kapanek1
17. máj 2022

Váš príspevok tiež nie je bezchybný. Nuž...

yvanielka
17. máj 2022

Skús si po sebe skontrolovať tento tvoj text a skús nájsť chyby.

tykat
17. máj 2022

Niektoré ani mäkčene a dĺžne nedávajú. To sa ani nedá čítať 😀

ckatka
17. máj 2022

@tykat diakritiku nepoužívam (kým mi ju nedá autocorrect), keďže píšem 99% na anglickej klávesnici

autor
17. máj 2022

Moj prispevok je stale slabe kafe od toho, co tu citam.
@tykat diakritiku nepouzivam, evidentne 😀

autor
17. máj 2022

@dskjhfdlkdjhl nemusim prilis analyzovat,ked zeny, ktore tu najviac kricia, maju ledva po 20tke, aspon dve deti a tragicky pravopis

michaela_koc
17. máj 2022

si skontroluj svoje chyby v prispevku :D ja ta obdivujem, že maš čas riešiť takéto veci...

jakubrianka
17. máj 2022

Diakritika nič? Keď už idem zhadzovať iných, pozriem najprv na seba.

spadnutaslivka
17. máj 2022

Ja by som to tu rovno uzavrela. Téma očividne založená len na rozprúdenie vášní a ešte anonym. Trápne.

kiwi3
17. máj 2022

tak ja nepouzivam ani velke pismena, pokial mi to mobil nepravuje. a k diakritike sa ani nevyjadrujem, ved to je uplne bezne na nete, niektore ho asi objavili az v poslednom desatroci... a ak tu niekto pise, ze to nevie citat... tak to mu nezavidim jeho vybavu

autor
17. máj 2022

@michaela_koc nejde o to,ci mam cas... ide o to, ze ked si citam nejaku diskusiu, tak tri hodiny lustim text,lebo nema ciarky, bodky, ale za to ma kvadrilion chyb... a to, ze niekto nepouziva diakritiku ,nie je chyba (podla mna)

tykat
17. máj 2022

@ckatka …ja keby som odoslala to co mi podhodi autokorekt tak zavaruj… 🙈 😀

dskjhfdlkdjhl
17. máj 2022

No, asi by si analyzovat mala a aspon trochu premyslat, aby si nevyznela horsie ako tie, ktore kritizujes😉

kayyaa
17. máj 2022

No, keby si bola trochu viac rozhladena, tak by si vedela, ze znalost pravopisu nie je vobec umerna inteligencii. A uz vobec nie schopnosti postarat sa o deti a rodinu.
Moja sestra, IQ 140, FEI s cervenym diplomom, a bezne spravi pravopisne chyby. Skratka to ma "inde".
Kamoska je maliarka, ilustratorka, velmi talentovana.. no ale pravopis nie je jej silna stranka. Normalne sa stara o svoje deti, slusne zije.
Maju podla teba tito ludia mensie pravo na vyjadrenie nazoru ?
A naopak, je vela ludi, ktori sice ovladaju pravopis, ale kriticke myslenie im nic nehovori ( ako evidentne ani tebe )...
Okrem toho, je x inteligentnych ludi, ktori maju dyslexiu, dysortografiu...a pritom maju normalne vysoke IQ.
Preco by ludia, ktori skratka neovladaju dokonale pravopis, z akehokolvek dovodu, nemohli vyjadrit svoj nazor ? A "plodit" ?
Mozno by skor nemali plodit ludia, ktori si myslia, ze na zaklade pravopisu vedia posudit schopnosti druheho cloveka. To je naozaj dost zla charakterova crta. Horsia, ako ked niekto nevie pravopis.

jakubrianka
17. máj 2022

Omg veď si prečítaj autorka po sebe. Ani len bodku na konci vety nedáš!!! : Ty máš chochmes niečo písať???! Veď si na smiech.

autor
17. máj 2022

@dskjhfdlkdjhl kazdy mame pravo vyjadrit nazor. Ja neuznavam zeny, co nevedia dat dokopy suvislu vetu.. ty neuznavas zeny, poukazujuce na fakty.

dskjhfdlkdjhl
17. máj 2022

No, mas to trochu popletene, ale to sme si uz vsimli😉

h2
17. máj 2022

Autorka, za čiarkou sa dáva medzera. Takto, napríklad. 😉

moonlight1210
17. máj 2022

Obcas im k tomu napisem opravu. Ale vacsina sa hned podrazdene ofuci a citi sa urazena.
Riesia svoj pocit, ze podla nich ich niekto “chcel dat dole”, miesto, aby si to uplne jednoducho zapamatali.

Ale najdu sa vynimky, co pochopia.

Preto, hoci vidim tie chyby casto (a niekedy zla stylistika, ci chybajuca ciarka zmeni cely vyznam - co byva potom zdrojom hadok), komentujem to malokedy.

jakubrianka
17. máj 2022

🙏
Každý, máme právo vyjadriť názor. Ja neuznávam ženy, čo nevedia dať dokopy súvislú vetu. Ty neuznávaš ženy, poukazujúce na fakty.

kazdy mame pravo vyjadrit nazor. Ja neuznavam zeny, co nevedia dat dokopy suvislu vetu.. ty neuznavas zeny, poukazujuce na fakty

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
17. máj 2022

@h2 ale ved to ja viem...tu islo vyslovene o pravopis a o samotne ciarky a nie o medzeru za ciarkou, ci diakritiku.. neslo mi o to napisat prispevok vizualne dokonaly, ale aspon na prvy raz zrozumitelny

marca12
17. máj 2022

Ja som bola jednotkarka so slovenciny,milovala som slovencinu celu zakladnu,strednu,gramatiku som mala v malicku,diktaty vzdy za jedna,slohove prace za jedna,maturita za jedna a dnes,ked si po sebe precitam a vidim hrubky,tak veruze sa hanbim. No ale co ti poviem,roky som vonku zo skoly,mam technicku VS a tam sme sa slovencinou nezaoberali,v praci tiez vidim len projekty. Kde si teda mam cibrit pravopis. A podotykam,ze vela citam,studujem,pisem technicke spravy a aj tak sa mi stane,ze spravim chybu.

autor
17. máj 2022

@marca12 tu nejde vobec o narazku na zeny ako si napr.ty... ze v rychlosti spravis chybu.. Tu ide o baby, ktore spravia chybu v kazdom druhom slove, hrdo prezentuju svoje myslienky bez hlavy a paty a ked si kliknes ich profil, maju ledva dokoncenu povinnu skolsku dochadzku a milion deti

nikpa
17. máj 2022

Tak ty máš tiež čo zlepšovat, nič v zlom ale keď niečo idem kritizovať mala by som ísť minimálne príkladom.... Inak s názorom ktorý si napísala súhlasím.

jakubrianka
17. máj 2022

ony majú milión detí a ty tých milión chýb v texte :D. 👸

oliolijanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz