• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
ja beriem túto tému dvojako : zabaviť sa a po druhé, aby sa z nich prispievateľky poučili, proste, aby si v nasledujúcom príspevku dávali pozor, len žiaľ nie vždy to padne na úrodnú pôdu
4. nov 2009 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neurážaj, neprovokuj".
4. nov 2009 o 15:13 • babula90
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Nepíš do fóra to, čo patrí do internej pošty".
4. nov 2009 o 15:43 • krpito
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neurážaj, neprovokuj".
4. nov 2009 o 15:49 • babula90
"super rýchli obchodík"
4. nov 2009 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ja vas zdravim uz som tu pisala ja patrim k tym co pisu nespravne, ja viem, a nevadi mi to ,viem vam ano ,ale ja si vas velmi rada citam hrozne sa mi paci ako sa bavite natom co nevieme ste super zohrana partia raz mi jedna s vas ublizila slovne, ale uz to neriesim, len som chcela ,ze skoda ze pisem s chybami hned by som sa k vam pridala ale nemozem ,nevadi fandim vam aj ked som ta naktorej sa mozno niekedy bavite myslim to v dobrom prepacte za chyby
4. nov 2009 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babula, no nevím, ale já korektury dělám a platí mi za to, ale strašně málo a že by mě to nějak mooooc bavilo.....ze začátku to bylo dobrodružství, takové pátrání, kde co najdu, ale teď je to rutina, hlavně když dostanu články od lidí, kteří třeba do časopisu pošlou dopis-článek,nejsou to pisálci a pak se diví, že otiskli něco, co se jejich dopisu tak nějak podobá :wink: :wink: :wink: . Myslím tím takové ty story: Tak jsme jednou vyrazili s rodinou na dovolenou. Cesta byla dlouhá. Nakonec jsme dorazili....atd.
Tím rozhodně nechci ty autory nějak shazovat, to rozhodně ne, ale jen že ty korektury někdy znamenají napsat nový článek :wink: :wink:
4. nov 2009 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dzio2, tak Teba ešte musím niekde vyhľadať :slight_smile: ale nie vážne, ja zámerne nehľadám, ako napísala babula90, idem naisto :grinning:
náhodou, Ty si podľa tohoto príspevku slabý odvar :slight_smile:
a ak niečo nebudeš vedieť, som tu, poradím :slight_smile:
4. nov 2009 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
berenika, tak ty to robíš, ale za málo peňazí, no neva, mňa to vážne baví, nemôžem za to :grinning: a inak, do časopisov prispievam tiež :wink: , určite to je časom taká rutina :confounded:
4. nov 2009 o 16:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krpito dakujem za ponuku :wink:
4. nov 2009 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja chcem robiť korektúry, treba na to školu? :grinning: :grinning: :grinning:
ale to by som asi osivela.... :grinning:
4. nov 2009 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
4. nov 2009 o 18:03 • monkula
4. nov 2009 o 18:05 • leniciatko
tá prsacia chrypka ma dorazila.... :grinning:
4. nov 2009 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mňa tá prsacia ani nie, to by som brala ako preklep :frowning2: ale keď momentálne sa všade píše o chrípke a ... :confused:
4. nov 2009 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
4. nov 2009 o 18:18 • mamutka
hej, tie prsia sú v pohode, ale tá chrypka...ale je to smiešne... :grinning:
4. nov 2009 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
4. nov 2009 o 18:24 • krpito
4. nov 2009 o 18:33 • veronika81
4. nov 2009 o 18:34 • monkula
také posledné perličky - vyzivky po pet korun a kuracie mesko :sunglasses:
4. nov 2009 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
4. nov 2009 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ešte: try dni.. štyry dni.. som stoho na nervy, mali je plany :zipper_mouth:

začína ma to baviť :grinning: :grinning:
4. nov 2009 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čaute ženy, niektoré "perly", čo sa vám podarilo vykutrať, sú naozajstné lingvistické skvosty :grinning: :grinning: :grinning:
je dobre, ak to zostane len v rovine "zasmejme sa - v dobrom". no nepáči sa mi ten nadradený podtón od niektorých... ja robím jazykovú korektorku, ale v živote som nikoho neposudzovala podľa pravopisu - myslím v diskusiách a tak, nie v úradnom styku... veď diskusie nie sú len pre tých, čo mali zo slovenčiny dobré známky... ale veď aj ja sa potrebujem nezriedka poučiť a kuknúť do slovníka alebo na slex... len toľko, nedalo mi, prepáčte...
4. nov 2009 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
4. nov 2009 o 19:09 • krpito
4. nov 2009 o 19:13 • veronika81
4. nov 2009 o 19:14 • krpito
4. nov 2009 o 19:18 • bejbypd
ginepra, vieš čo je smutné ? keď ju na to upozorníš a dostaneš od nej IP ktorú ani nebudem rozoberať :frowning2: a je rozdiel sem tam pozrieť do slovníka, určite sa nejedná o slová ako je chrýpka, mesko, nehovoriac o tom, že slovesá a prídavné mená ( myslím jednotné a množné čísla) im zjavne nič nehovoria. A veru ja hodnotím človeka aj podľa písomného prejavu ... len toľko, nedalo mi, prepáč ...
4. nov 2009 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bejbypd, Ty moja matka Tereza :slight_smile:
4. nov 2009 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok