Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

bubbles
1. apr 2013

"Asi si aj ja cucnem z toho mojho mlieka 🙂 ked vidim ake je to moje dietta vytalne" 😉 asi si fakt niečo cucla :D

bodka13
1. apr 2013

@bubbles nonono 😀 neopakuj po mne a necucaj,nepotrebuješ byť vytálna 😉 🙂

bubbles
1. apr 2013

@bodka13 coze??? akonahle som to precitala, isla som to sem hodit, nic tu nebolo!!! len ja som sa tu na tom kosila 🙂 tak si podme nieco cucnut, nemozem spat.. 🙂

bodka13
1. apr 2013

@bubbles o stranu dopredu som to hodila ja 😀 😀 😀

jaja01k
2. apr 2013

"vydite to co ja?"

bubbles
2. apr 2013

@bodka13 no veď potom som si už všimla... ale keďže tu nie si správca vlastných príspevkov, čo zmôžeš? 🙂

bodka13
2. apr 2013

"Rozum sa mi pozastavuje... ako sa môže matka pochváliť že od 3 mesiacov jej malý pekne chodí na nočník...???? nehnevajte sa mamičky ktoré toto absolvujete,ale mate pre mňa IQ hojdacieho koňa na ktorom moja dcéra každý deň jazdy 😉 "

...no veru aj mne sa rozum pozastavil 😲 lebo vysloviť niečo mäkko a dať tam "Y" 😕 😀

berenika39
2. apr 2013

nový nick, nové mravy 😀

😝 plysovatygryce 😝

iviatko
2. apr 2013

Ach tie medziludske vztahy su pre mna coraz tachsie :(

haley7897
2. apr 2013

@iviatko si ma predbehlaaaaaa 😠 😀

iviatko
2. apr 2013

@haley7897 😀 😀 hladaj dalej 😝

haley7897
2. apr 2013

@iviatko to by tu nemal byt problem... 😀 😀 😀

nanulik
2. apr 2013

😝 no ako sa to väzme 😝

berenika39
3. apr 2013

😝 dcerky Jessincy 😝

s tím jménem si asi ještě holky užijí🙂))))

irriss
3. apr 2013

@berenika39

..podle mne je to spravne..Napr...kdyz je to dcerky Jessincy..patri to Jessice..kdyz se pise Jessica s "c"..(cte se to Jessinky..ale pise s "c")

berenika39
3. apr 2013

@irriss myslíš? to iúy podle toho, jakse to čte? možná i jo, spíš jsem to psala proto, že tohle jméno bude do budoucna oříšek🙂. kdo další se přidá s názorem?

a pořád kakáme..
😝 Už třetí den máme nepokaděnou plýnu🙂 Maminka ráno a v poledne sundá plýnu a posadí na nočník a v tu ránu je tam plno🙂 Do plýny jen čůráme🙂 😝

irriss
3. apr 2013

@berenika39
nevim,jestli je to podle toho, jak se to cte..to bylo jen oduvodneni,kdyz patri jmeno cizinci,pro ktereho je "c" =K 😉
Koupila jsem to Jessice..tam by se to odvijelo od "c"..ale je to Jessic(k)y..koho ceho..je to Jessici je preci i na pohled priserne.. 😉
Myslim si,ze i obycejne jmeno Andrea je orisek..Nekdo pise je to Andrey nekdo zase je to Andrei 😉 Andreino Andreji..

Napr. i Marco ctes preci s "k"..nenapadlo by te tam cist "c" 😉
To je to,kdyz nekdo cizi jmena pak preklada a je z toho jazykovy bordel..jako Chantall je najednou Santal..Pokud nekdo chce cizi jmeno, musi ho uzivat ve style, ve kterem se zrodilo..nebo na kterem uzemi se pouziva.. 😎
To same je u jmena Veronica...je to (koho ceho) Veronicy..protoze C=K 😉

berenika39
3. apr 2013

@irriss asi máš pravdu. proto mám Petra 😝 . Tak se autorce omlouvám, ona asi ví, jak je to spárvně, ale za oči mě to tahá🙂

irriss
3. apr 2013

@berenika39
SPARVNE 😀 😀 😀 😀 😝
Presne tak..zrejme Pietro by bylo v Praze divne.-kdyby dite bylo dvou Cechu..

ale vynechala bych z toho smisene rodiny..kdy je "cizi jmeno" oduvodnene...nejen pranim ale i "puvodem"

berenika39
3. apr 2013

@irriss tady jsem to našla, nedalo mi to. ono by se to správně mělo v češtině přeměnit na K a pak je to jasné. ale pokud ne, je tam tvrdé. Jessicy 🙂
http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=7965

irriss
3. apr 2013

@berenika39
Diky🙂
...take jsem uz o tom zacala premyslet a blbnout 😅

eaka
3. apr 2013

silikónová pečiaca forma-macko

haley7897
3. apr 2013

Poradte mi...drobec mi tu stlacil daco na klavesnici a nejdu mi pisat mekcene ani znamienka,z sa mi zamenilo zo y
Dnes o 14:07 1 komentár Páči sa mi to

xxx si mas nadstavenu anlickú klavesnicu

ste sa nasli... 😀

tvojezlatko
3. apr 2013

No vidim, ze negramotnost nam tu prevlada...zatial som natrafila len na take slovne spojenia co ma az vynasa..."pozriem sa vonku....ked sme s malym von...." Mna to neskutocne vytaca ked to pouziju vo vete tak opacne.... "Sak kukam ven a idem ven a ked sme venku sa hrame!!" To som uz musela narecovo lebo dnes nemam svoj den ;)))

limoncino
3. apr 2013

včera som v letáku istého elektrodomu našla skvost, to sa len tak nevidí..
fotka pracovníka, jeho meno a mesto, v ktorom pracuje: Prievydza 😲 😲 😲 😝

garzonka
3. apr 2013

" Odporúčam, budeťe veľmi spokojný! "

" tak zajtra zacnete brat prvu a budete mat posunuti menzes o jeden den a davat si pozor aspon tizden "

" sme si nevedeli svôjpomocne poradiť "

meryenes
3. apr 2013

Prvý školský deň. Prvá trieda. Na nástenke: Vytajte v škole. 🙂

ewellina
3. apr 2013

@meryenes To naozaj? 😕 😕 😕 To kde?

meryenes
3. apr 2013

tu http://blog.sme.sk/diskusie/1181776/2/Da-sa-nau...
citujem: "...ale nie zas až tak veľmi, jedna učiteľka na 1. stupni ZŠ, pripravovala pred začiatkom školského roka, v triede nástenku. Nadpis bol "VYTAJTE V ŠKOLE".
-
Ja tiež dokážem vcelku tolerovať pravopisné chyby v rýchle písanom texte, no už mi trochu vadia, keď pisateľ má možnosť skontrolovať si po sebe napísaný text a neurobí to(napr. e-mail s pravopisnými chybami, či noviny). Prípad spomínanej učiteľky, ktorá si tie písmenká musela niekde v krabici vyhľadať, poukladať ich vedľa seba a potom ešte jedno po druhom prišpendliť, ma však totálne odrovnal. Byť jej riaditeľ, na druhý deň nemusí prísť do práce..."

berenika39
4. apr 2013

😝 Tet sem nasla peknej nezařízenej a zadna oblast kde sou potopi to neni emoticon 😝