23-ročná neter nedokáže zostať sama doma na noc

9. máj 2024

Ahojte mám neter ktorá má 23 rokov minulý rok si s priateľom prenajali malý byt asi iba 5 km od jej rodičov, všetko bolo fajn ibaže jej priateľ začal pracovať pol roka dozadu na 12 hod smeny čiže ma aj nočné a neter začala mať akokeby blok v tom že nedokáže zostať sama doma na noc...vždy utečie k rodičom alebo k nám...myslíte že sa s tým dá niečo robiť viem že chodí k doktorovi ktorý jej napísal atarax na noc ibaže ona má také silné úzkosti keď je sama že to jednoducho ani nedokáže skúsiť zostať tam sama.... Neviem o žiadnom stresujucom zážitku kvôli ktorému by mala mať taketo problémy...poradíte mi niečo??

deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oli18
10. máj 2024

Aj ja sa v noci bojim spat sama vo velkom dome, aj moja znama. Dnes ta vykradnu aj ked si doma a spis. Minule nam po terase po stolickach chodila kuna, strhla som sa so strachom zo spanku. Par rokov sme ju mali na povale. Ked sme byvali v bloku, som nikdy sama nespala a tam by som sa nebala. Takze nie je to nic neobvykle.

beronsche
10. máj 2024

Tiez si myslim, ze je to pomerne bezne.. k mojej mame chodila na noc babka, ked mal otec nocnu.. preslo ju to az vekom, teraz uz nema sama v noci strach..
Ja tiez spim velmi zle, ked muz nie je doma.. no co ti poviem, skor som starsia ako mladsia a aj tak sa bojim.. 🤪

Chce to Len cvik. A nejaku "barlicku", nieco, co jej pomoze..
Vie aj konkretizovat, coho sa boji?
Paci sa mi, co navrhuje @deti95060810

autor
10. máj 2024

@beronsche ona sama hovorí že ani nevie čoho sa bojí vlastne...je to skôr taký celkový nepokoj z toho že je sama a cíti sa taká možno "ohrozená" keď nikto pri nej nie je

deti95060810
10. máj 2024

ten nepokoj sa volá úzkosť... lieči psychiater... môže sa to časom zhoršovať.

januska12323
10. máj 2024

Nechce nejaké zvieratko? Aby nebola sama aj ju upokojí.

klaridka
10. máj 2024

Ja mám 38, no sama by som doma nespala , ani keby ma priviazali… nezažila som nikdy nič negatívne, s čím by som to mohla spájať, proste mi je nepríjemný pocit, že by som bola v noci sama 🤷‍♀️

macekovam
10. máj 2024

asi by som si psa zadovazila.. ked aj maleho

mamatroch
10. máj 2024

Ja mam cez 40 a ked nie je manzel doma, tiez si necham v niektorej miestnosti svetlo... Ale ked mam doma aj dieta, je to v pohode, vtedy sa zameriavam na to, aby bolo v pohode ono a to mi pomaha.
Mozno by jej pomohlo mat psika / maciatko, o ktore by sa musela starat... Teda, ak chce a dlhodobo. Lebo tiez to je zivy tvor, nie napr. iba na pol roka, kym si priatel / manzel nenajde pracu bez nocnych.

martinka13
10. máj 2024

Mam 44 a dodnes to neznášam. Byť sama v noci.

hanka2020
10. máj 2024

Mne sa tiež horšie spí keď som v noci sama. Myslím, že to je normálne. Pomôcť vie pes, je to dobrý alarm. Ak sa niekto dlhšie motá pri dverách tak šteká. Plus ešte kľúče vo dverách tak aby strngali pri odomykani. Tie zaručene psa zobudia aj uprostred noci. čiže keď sa aj zobudím v noci a pes je ticho tak spím ďalej a neriešim. Bez psa som prv pozrela celý byt ak som sa zobudila až potom si znovu ľahla 🤷🏼‍♀️.

adelamodrykonik
11. máj 2024

Niekedy sa vytvoria takéto strachy ešte v detstve, keď dieťa priskoro začne spať samo v izbe a nespracuje to. Ale kto vie. Trpí úzkosťou a na to treba odborníka. Lieky a asi aj terapiu. Držím prsty, aby si s tým zvládla poradiť 🙂

petra5333
11. máj 2024

@mamatroch presne tak, ked sme sa nastahovali do domu starsi syn sa bal ostat sam ..ja som sa bala v byte predtym ked som este deti nemala,bolo mi cudne byt sama ...ale terwz no ked jemu poviem ze nemas sa coho bat co sa mozem bat ja ...proste deti musia byt v pohode a ja som ta ktora im to musi ukazat...a dole nam spi nas hafan 😉ktory si myslim zeby aj zlodeja pustil ale tak pes je pes mam v nom istotu ze aspon by zacal brechat ked uz nic😀...tym som len chcela.povedat ze nic ine slecne/pani neostava len pes a deti 🤷 vtedy nebude mat na strach cas

autor
11. máj 2024

Naozaj neviem ako to s ňou riešiť pretože ona aj keď vie že si dá ten liek aj tak ten jej stres a strach a úzkosť to premôže a boji sa a radšej odíde....ona sa jednoducho nevie premôcť zostať tam aspoň na jednu lebo a ani nevie odôvodniť čoho sa bojí 🙃