Agresívna rakovina

31. dec 2022

Ahojte...teta ma velmi agresivnu rakovinu...nevedia zatial odkial sa jej to rozsirilo, ale ma to na plucach, prsiach, na chrbtici a na rebrach😔od augusta mala velke bolesti a nevedeli prist nato, ze od coho...je na onkologii no zatial bez liecby...strasne bolesti ma, vsetky kosti jej bolia ledva aj rozprava😢nemate niekto skusenosti? Je tam nejaka sanca, ze sa ,,uzdravi,,? Lekari tvrdia, ze spravia vsetko co len vedia no my mame pocit, ze nerobia nič😢

kubkovamama
31. dec 2022

Ahoj.Ako dlho od diagnostiky je bez liečby?Ono chvíľu trvá,kým sú výsledky a nastaví sa správna terapia.Zalezi od veku,od rozšírenia,od celkového stavu pacienta

stellarstar
31. dec 2022

Túto otázku treba klásť doktorovi, mojej svokre tiež zistili rakovinu mala ju na pečeni, pľúcach, chrbtici a putovala do mozgu a do 3 m nám odišla.
Keď sa jedná o agresívnu rakovinu a už aj s metastázami neverím že by sa z toho uzdravila.
Ale v každom prípade toto prebrať s dr

autor
31. dec 2022

@kubkovamama Tyzden a pol jej zistili...v auguste mala mamografiu tam este vsetko bolo v poriadku...ma 54 rokov...a napisem takto, ledva žije😢 skušame ju podržať aby chvilku este vydrzala, aby bola silna...aby nevzdavala...ale zo dna na den je to horsie a horsie...dneska uz velmi tazko rozpravala

autor
31. dec 2022

@stellarstar no lenze nam doktori nepovedia nic...povedali jej dcere, ze snazia sa...je tam sanca, ale treba sa pripravit aj na to najhorsie

loginexistuje
31. dec 2022

hlavne treba aby jej ulavili od bolesti co to ide, niekedy je to naozaj agreeivne ze daju rovno paliativnu liecbu
treba jej umoznit sa rozlucit ak je veriaca zavolat knaza

rebellefleur
31. dec 2022

Tak toto je uz velmi pokrocila rakovina s metastazami. Zial, obavam sa, ze tu moc zazrakov dr nebudu vediet urobit 😔

stellarstar
31. dec 2022

Keď to takto opisuješ tak sa pripravte na to najhoršie 😔 tu už sa zázrak nestane. Tam u nej je to už " porozhádzané "

autor
31. dec 2022

@loginexistuje
@rebellefleur
@stellarstar 😢😢😢
Neviem čo napísať, srdce nám puká

stellarstar
31. dec 2022

Tu sa ani nedá čo napísať 😔

jaskolka
31. dec 2022

Bohužiaľ, tento stav už je nevyliecitelny. Doktori nikdy nemôžu rovno povedať, že už je koniec, už nič sa nedá robiť. Preto hovoria tak zaobalene, aby vám to priamo "natvrdo" nepovedali. No zároveň vás tými slovami pripravujú na to, aby ste sa rozlúčili.
V takom štádiu sa už dá len tlmiť bolest co najviac a snažiť sa, aby človek odišiel co možno "najľahšie".
Je to smutne a verím, že bolestné, ale tu už je jediné, snažiť sa tete co najviac uľahčiť a spríjemniť tie dni, ktoré jej zostávajú. Jej stav je podľa toho, čo píšeš, už terminálny

miskamicha
31. dec 2022

Obavam sa ze su to MTS- metastazy a niekedy je origo tumoru tazko zistitelne a trvá to. Nie je mozne totiz jej podat akukolvek liecbu ak sa nevie o aky druh tumoru ide. Vela sil!

zbruna
31. dec 2022

Napíšte mi súkr. správu, odpíšem

autor
31. dec 2022

@stellarstar pred 2 rokmi som plakala presne na vianoce kvoli mame, zistili jej leukemiu...chvala bohu este v cas jej zistili...a teraz jej sestra😪

oslo1
31. dec 2022

Neviem, preco vam lekari nepovedia pravdu.
Teta nema dlho pred sebou, tak ju nenutte, aby cim dalsie vydrzala. Zamerajte sa na to, aby sa teraz citila lepsie, aby ste s nou mohli teraz byt, pretoze zajtra Tu uz nemusi byt.

ladybug138
31. dec 2022

Och, na Slovensku ta diagnostika trva prilis dlho, aj ked neviem, pokial su uz takto metastazy, tak uz nepomoze asi nic...ja som sa liecila s rakovinou krvi, do 24h mi tiekla do zily chemoterapia

lilyianka
31. dec 2022

Ahoj,napíšem ti nás prípad. Mama 75r v lete odpadla. To sa ani neriesilo,lebo zistili rakovinu prsníka s metastazami v pečení a kostiach mozgu. Už sme mysleli na najhoršie. Našťastie bolesti neboli,ale potom nastal problém s ľavou nohou a pravou rukou. V podstate mohla len ležať. Chodila po vyšetreniach a liečba jej bola nasadená cca o 2 mesiace (vybavovali sme kde sa co dalo). Chodila do BA na oziare a,potom biologická liečba. Z tej schudla behom 2 týždňov 20kg,bola slabá,vracala, hnackovala, nechcela jest. Pohľad hrozný. Po mesiaci začala jest,cítiť sa lepšie, už aj prešla po dome. Sú dni keď je lepšie a horšie. Bolesti nemá. Je to pomaly polroka od diagnózy a chvalabohu tu stále s nami je. Tým som chcela napísať,že netreba hádzať flintu do žita. Myslím,že metastazy ma ešte rôzne po tele. Na poslednej kontrole mala skvelé výsledky. Liečba zaberá,ale klamať si nemusíme,je to rakovina. My sme radi,že ma dobre dní,a,aj to,že sa psychicky nakopla.

rebellefleur
31. dec 2022

@ladybug138 - jedna vec je rychlost diagnostiky, avsak druha,omnoho podstatnejsia podla mna, je, ako svoje zdravie berie kazdy clovek. Vela ludi ma problemy, svojmu okoliu, rodine, nepovedia nic, nakupia si volnopredajne lieky a akurat tak tlmia nimi svoje tazkosti. Popr aj ked vedia, ze toto nie je dobre, k dr nejdu,lebo maju strach, co ked im nieco najdu.
A potom to velakrat dopada presne takto. Rakovina sa tvori v tele roky a neexist ako napr tento pripad, co pisala autorka, ze dotycna ma takyto nalez a nemala ziadne dlhodobejsie problemy, o com by mali vedomost. Urcite mala, ale.. zrazu len bum, tazkosti, hospitalizacia, nalez, aky je (z ucty k autorke nenapisem narovinu aky), rodina v totalnom soku a zufalstvo totalne..
Bohuzial..
A to sem pisem ako clovek u kt. sa v rodine zomieralo zatial cisto iba na rakovinu

autor
31. dec 2022

@rebellefleur nie nemala...nemocna ostala od augusta ked jej zacali opuchat nohy...bola v nemocnici nic jej nezistili...chodila na akopunkturu tam jej povedali, ze ma ist k dr. lebo nevedia jej pomoct...pravdepodobne ma zapal kosti...od augusta nic jej nezistili povedali, ze si vymysla...keby jej manzel sa nenachneva a nezobere ju na pohotovost tak stale by bola doma...k neurologicke chodili kazdy tyzden...vychadzovala tyzdenne 90eur

autor
31. dec 2022

@rebellefleur poviem vam to takto narovinu chora ostala po 3 davke pfeizeru...

rebellefleur
31. dec 2022

Pozri, ja nie som nejakym extremnym zastancom ocko, nemam ani jednu davku napr, ale v tomto pripade si skor myslim, ze mohlo ocko nanajvys urychlit to, co bolo v nej uz. Pravdu sa nedozvieme. Kazdopadne, prajem vela sil do dalsieho obdobia..

stellarstar
31. dec 2022

@rebellefleur nemusí sa roky vyvíjať, mala som kolegyňu ktorá zomrela na rakovinu maternice. Každý rok preventívka vždy všetko ok, potom pred ďalšou preventívkou už tam mala nádor s metastázami a do 3 či 4 m zomrela. Moja svokra taktiež, vždy zdravá, viac x týždenne walking, preventívky každý rok a zrazu bum. Mala rakovinu pečene s metastázami v pľúcach, chrbtici na koniec do mozgu a tiez do 3 - 4 m zomrela

rebellefleur
31. dec 2022

@stellarstar prioritne som chcela povedat to, ze vela chorych nejake tie priznaky naozaj malo, aj ked okolie o tom vediet nemuselo (samozrejme, nehovorim, ze komplet vsetci).
Pre kazdu rodinu,kt toto postihne, je to tragedia

kittykat22
31. dec 2022

ak tvoja mama aj jej sestra maju rakovinu tak by bolo dobre aby si si ty+surodenci a aj vase deti nechali spravit genetiku, ci nieste nositelkami nejakych genov kt. sposobuju rakovinu. Dovodom toho je, ze ked to budete vediet, budete zaradeni do pravidelnych kontrol a sanca ze sa zachyti choroba v zaciatkoch je velmi vysoka - a samozrejme aj vyliecenie.
A ty sa nezabudni zapisat k lekarovi na kontrolu znamienok kazdy rok. Pokial mate v rodine rakovinu tak ster z krcka maternice + znamienka nesmies vynechavat.

autor
31. dec 2022

@kittykat22 ja mam bohuzial od 12 rokoch endometriozu...takze hej tiez som nositelka...tiez je to nador...tiez som uz zazila svoje...xy operacii...resekcia creva...8 mesiacov vyvod creva...za dcerku som bojovala 12 rokov... ale nikdy som nevzdala...preto som poprosila o skusenosti...nadej umiera naposledy

kittykat22
31. dec 2022

Tak problem je, ze ty niesi priama rodina - to je jej dcera a ta vsetky informacie ma, ako si pisala. My ti nemozeme povedat, aka je situacia. Cokolvek ti napisat nema zmysel - ked nevies ani diagnozu, ani stav tety 🤷🏻‍♀️
Mozno by bolo dobre, zavolat tej dcere a spytat sa jej, ci pre nu nieco mozes spravit, nieco jej doniest, neviem - cokolvek. Samozrejme teta je chora, ale slecne/pani umiera pred ocami mama a musi to byt strasne.
Velmi ma mrzi tvoja situacia.

aurelia2000
31. dec 2022

Akoby to tu bolo o mne....musíte ju udržať pri živote, kým budú mať lekári rozbor vzorky - dúfam, že jej bola odobrana. Potom nasadia liečbu. Pre mudrlantov: existuje agresívna rakovina, pri ktorej všetky preventívky aj onkomarkery ukazujú totálne zdravého človeka. Do pár týždňov táto rakovina zabíja. Ale je na ňu veľmi účinná liečba. Len sa jej treba dožiť, čo je dosť ťažké.

slovakboy
31. dec 2022

Treba jej paloativnu liečbu a tišenie bolesti. Morfiove naplaste aj dve aj tri aby mala. Nenechajte ju sa trápiť.

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martul
31. dec 2022

Moja maminka bola takto isto, nie je vyliečená, raz lepšie raz horšie, začalo to 2014 a dnes je....?
Akurát má zbuzerovala, že guláš nemá chuť.

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz