Aká je cena sterilizácie?

tetkabetka
25. jan 2013

Nenašla som tu aktuálnu diskusiu o tomto, tak zakladám nové vlákno. Chcem podstúpiť sterilizáciu a je to finančne náročné. Okolo 500€, ale poisťovňa mi to preplatí zo zdravotných dôvodov. Lenže môj gynekológ operuje len v nemocnici - akciovke, kde sa iba z princípu platí za úkon 155€, ďalej cena za izbu.....atď.....A to mi už poisťovňa nepreplatí. Tak sa chcem spýtať, či nemáte s týmto niekto skúsenosti, že ako to je s cenami napr. v Bratislavských nemocniciach? A či ma tam zoberú, aj keď chodím ku gynekológovi mimo BA?

tetkabetka
autor
2. mar 2016

@penn Ahoj. Ja som nakoniec nenašla odvahu. 😒 Mne to vtedy Dôvera schválila, že mi to preplatia. Ale ja som sa stále bála a odkladala to. No a nakoniec som ešte aj prešla do Všeobecnej, takže je to už passé. Vo všeobecnej som to ešte neskúšala žiadať, lebo nemám stále odvahu.
Do inej poisťovne som prešla z dôvodu, lebo pôvodná mi len ťažko schvaľovala liečbu ochorenia, ktoré mám. Vďaka tomu ochoreniu som vtedy aj chcela tú sterilizáciu. No len som srab. 🙂

zivka13
27. jan 2018

Zdravim..chcem sa dať sterilizovať zo zdravotných dôvodov..nemôžem byť tehotná lebo by som ohrozila seba aj dieťa.mam uz tri dievky...ale v dôvere kde som poistená mi bolo povedané že mi to poisťovňa nepreplatí..neviete mi poradiť či naozaj mi to nepreplatia?gynekológ je Arab..ten nevie nič..ďakujem za odpoved

zivka13
27. jan 2018

@tetkabetka a môžem sa opýtať ..ja nechápem ..ja chcem sterilizáciu no jedna pani mi povedala v dôvere že sterilizáciu nieje preplácania..neviete za kým alebo komu by som mala napísať?kde sa odvolať či je to naozaj tak keď by som tehotenstvom ohrozila seba aj dieťa?

tetkabetka
autor
28. jan 2018

@zivka13 Ahoj. Neviem ti bohužiaľ poradiť. Ja som tú sterilizáciu ešte stále zo strachu ďalej nezačala riešiť.