Aká mastička mi pomôže proti páleniu v pošve?

gabriela198
27. máj 2015

Ja by som sa chcela spytat ze jake masticky by mi pomohli na palenie v posve a povonku alebo niejake cipky tak zeby sme to mohli pouzivat aj s manzelom co by ste mi poradili ak ma niekto dobre skusenosti s niecim co pomaha na mykozu alebo nejaky mydlo na intivnu hygienu vopred dakujem ☹

zuzicek88
27. máj 2015

Skus Canesten tabletku aj masticku a pouzivaj odspodu intim.emulziu Lactacyd,ja odkedy pouzivam Lactacyt femina mam naozaj pokoj

danulicek
27. máj 2015

Ahoj, celkom určite treba ísť k lekárovi, ten ti predpíše aj čipky aj mastičku. Neviem, či sú voľnopredajné čipky, ale ak sa to poriadne neprelieči, tak sa jej len tak ľahko nezbavíš. Inak na intímnu hygienu je dobrý Laktacyd femina.

ada062
27. máj 2015

skuste tabletkuMykomax

spirit16
27. máj 2015

No zalezi o co ide. Navsteva doktora urcite. Pokial ide o mykozu velmi dobre pomaha Tea Tree krem od Justu. Normalne sa natrie na tampon a zavediet dnu.
Potom aj sedave kupela s olejom s vytazkami z 31 bylin.
Plus ako baby hovoria pouzivat nejake intimne mydlo. Just ma samozrejme tiez jedno take 🙂

ivuska027
27. máj 2015

Candibene tabletky na vkladanie 3x200mg alebo 6x100mg sa to predava a clotrimazol masticka k tomu. Vsetky horespomenute, ak sa nemylim, su ta ista ucinna latka, len je to komerčne balenie. Aj canesten combi je dobry. Skratka, vsetky, kde je ucinna latka clotrimazolum, su na to a mali by pomoct 😉

maminecka2
27. máj 2015

Ahoj, nie každé svrbenie, pálenie je mykóza, oveľa častejšie to býva vagynóza- nerovnováha v pošve, premnožia sa Gardnerelly, ustúpia laktobacily. Toto Ti ale diagnostikuje len gynekológ, antimykotiká môžu stav len zhoršiť. Samoliečba je namieste ozaj len napr. na dovolenke a pod. Užívala si v poslednej dobe ATB? Vtedy to je pravdepodobne mykóza, inak skôr nie. Určite treba absolvovať vyšetrenie.

k.turisova
27. máj 2015

Ahoj.
Veľmi dobrý krém má firma Forever- ALOE VERA GELLY. Má gelovú konzistenciu, obsahuje takmer 85% aloe, má všestranné použitie, okrem iného ho môžete používať aj ako lubrikant a pomáha riešiť aj vaginálnu mykózu a obdobné problémy + ALOE LIQUID SOAP- tekuté mydlo z aloe vhodné na intímnu hygienu.

ajana1
27. máj 2015

navsteva k lekarovi nech spravi kultivaciu a zisti pricinu. Urcite sa nesnaz liecit sama lebo nevies co sposobuje palenie. Inak uprava stravy by tiez mohla trocha pomoct

pepittta
27. máj 2015

Rosalgin vyplach je super vec. + Laktacyd femina

sisala
27. máj 2015

Treba ísť k lekarovi, inak velmi dobry je MultiGyn actigel a jessa gel z DM

martinka117
27. máj 2015

Uplne najlepsia je mast Clotrimazolum tu moze aj partner pouzivat a k tomu ked tak lekar este dava tej istej znacky tabletky do posvy

zibi
27. máj 2015

skus canesten 500 na vkladanie 1 cipok a masticka - masticka sa ma ale mastit aj po odzneni priznakov 3 tyzdne - potom by sa to vracat nemalo.
potom je dobre dat gyntyma forte
http://www.herb-pharma.sk/sk/gyntima_vaginalni_...
ja som toto uzivala dlhodobo
nie su to probiotika ale prebiotika ktore vytvaraju v posve vhodne prostredie aby sa laktobacili dokazali rozvijat, s tou salviou to posobi dezinfekcne.

laktacit a intimne gely nemusia sadnut kazdemu tak by som s tym neexperimentovala ked mas svrbenie.
ten canesten by ti mal zabrat, muzovi kup masticku nech sa aj on potiera a ten mykomax ty jednu a on jednu ako to bolo poradene...
nevyjde ta to lacno a podla mna by ta lacnejsie vyslo keby ze ides ku gynekologovi
pripadne mozes muzovi namiesto canestenu kupit - candibene, pripadne clotrimazol nieco z toho je bez lekarskeho predpisu, krem je to to iste len ina firma a lacnejsie pripadne fungicidin 😀

nutrimas
27. máj 2015

V pripade ak by sa jednalo o mykozu/kandidozu, je dolezite tento problem riesit v prvom rade vnutorne - v strave obmedzit alebo uplne vylucit biely cukor, ten rganizmus prekysluje a tym tvori zivnu podu pre rozmnozovanie kvasiniek a bakterii. Dalej vylucte kravske mlieko, kvasnice a vsetko co ich obsahuje - cize aj pecivo. Prijimajte viac zasadotvornej potravy.
Namiesto bieleho cukru je vhodny brezovy cukor, neprekysluje organizmus, odporuca sa pri kandidozach:
https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...
Vybornym prirodnym pomocnikom je aj oreganovy olej, uziva sa vnutorne, ale je vhodny aj na vonk. pouzitie. V nasej ponuke najdete 20% koncentrat.
Na umyvanie pouzivajte len cistu vodu, prip. dobre ohlasy od nasich zakazniciek mame na intimny gel a s tea tree oil alebo manukou, mozu sa pouziva aj preventivne po navsteve kupalisk a pod.
Noste len cisto bavlnene spodne pradlo, najlepsie svetle, biele, a ziadne tangace.
Nakoniec by sme radi spomenuli aj ANIONOVE vlozky, ktore maju liecive ucinky, podporujuce aj horenie ran vdaka anionovemu pasiku.Je dobre ich pouzivat aj cez bezny den, napr. intimky:
https://www.modrykonik.sk/shops/porod-sestonede...
@gabriela198

livocka21
27. máj 2015

Ja som jednoznacne za rosalgin vyplach...uz po prvom pouziti citis ulavu...

katarinamarkova
27. máj 2015

jedine co vzdy spolahlivo pomoze - je - odhalit pricinu problemu a liecit nasledne podla toho 🙂
cize: treba ist k doktorovi, nech urci ci ide o mykozu, ci o virus, ci o bakteriu, ak tak o aku presne a nasledne podla toho liecit.

alzbetkacicka
15. júl 2020

@sisala mozem sa spytat?vy mate skusenosti s intimnym gelom jessa z DM?ja pouzivam uz dlho lactacid ale je drahsi tak by som vyskusala ten jessa ,je dobry?dakujem

sisala
27. júl 2020

@alzbetkacicka ja uz pouzivam len jessa gel, super cena a ziadne podrazdenie

alzbetkacicka
28. júl 2020

@sisala tak vyskusam nabuduce,tentokrát som si este kupila lactacid

smokenakova
18. júl 2022

Kamarátka si dála od spodu lieky ktoré tam nepatria a dala si tam krém na ruky co sa môže snou stať treba ísť k lekárovi dala sú dala spodu valetol tablety

mikadooo
18. júl 2022

@gabriela198 môže byť mykóza, na to môžu pomôcť maste typu canesten, a podobne. V lekárni ti povedia. Ak by to neprešlo, chod radšej na gynekológiu, aby si niečo nezanedbala.