Aké antidepresíva vám pomohli na depresie a úzkosť?

lucia851
2. jan 2021

Ahoj aké antidepresiva vám pomohli na depresie a úzkosť aj panicku poruchu myslím tým. Mne dala Dr Dulseviu ale vôbec mi nepomohla. Musím ísť v pondelok lekárke

ivanizna
21. feb 2021

@iveta543 Kiežby to boli dni 🙂 To boli týždne.... dlhý proces, u mňa nevyhnutný, ale všetko to stálo za to, časom sa to zlepšilo, hoci bolo ťažké s tým žiť

ivanizna
21. feb 2021

@mirka_8 Ešte chcem povedať, že tie prvé tri mesiace boli pre mňa iba začiatok mojej liečby, mojej "cesty". Tabletky som potom ešte brala roky. Povedala by som, že doteraz s tým nie som úplne vysporiadaná, ale dá sa s tým žiť, ale je to neporovnateľne lepšie ako to bolo nazačiatku

iveta543
21. feb 2021

@ivanizna takže kľudne to môže trvať aj týždne...ale keď vravíte že to stálo za to tak človek musí vydržať iba.

iveta543
21. feb 2021

@ivanizna tiež som si vedomá že je to na dlho no musím to skúsiť nechcem byť každý deň na pohotovosti kôli panickym záchvatom je to ťažké a vyčerpávajúce.
Snáď bude čoskoro lepšie zajtra 13 deň z ad takže uvidíme ako bude vyzerať.

ivanizna
21. feb 2021

@iveta543 Vidíš, ako vravíš, že máš obavy z nových liekov, tak asi aj tie obavy z toho, že ti môžu ublížiť prehlbujú tvoju paniku a úzkosti. Nikdy som nemala panické záchvaty, ale mala som veľmi intenzívne úzkosti, až paralyzujúce, ale pomaly, pomaly som sa snažila usmerňovať tok myšlienok a sústrediť sa na to, čo je teraz, na fakty. Chápem, je ťažké stále takto strácať nad sebou kontrolu, pri mne vtedy bola dvakrát záchranka, ako mi bolo strašne zle, na kolaps.. 😖 Ale prešlo to najhoršie 🙂 len treba trochu sústrediť myseľ tým správnym a racionálnym smerom. Držím ti palce, Ivetka, všetko to prejde, uvidíš, a ty sa naučíš, ako svoje emócie spracovať a všetko to prežiť ❤

ivanizna
21. feb 2021

A nebuďte na seba veľmi prísne, keď sa zozačiatku nedarí s mysľou pracovať, ako som vravela, deň za dňom, dajte si oddych, lásku, pokoj, spánok, čo potrebujete. To prejde 🙂

ivanizna
21. feb 2021

@iveta543 a Mirka, už len posledná vec 😀 spomenula som si, že raz som tu pridala moju skúsenosť, ak chcete, tak si prečítajte. Neviem, ako inak to zdieľať, tak tu je odkaz a je to úplne naspodku stránky
https://www.modrykonik.sk/zdravie/uzkost/ 🙂

lucia851
autor
22. feb 2021

Ja beriem ad dulseviu a brintelix a ešte atarax. Ale ešte len 9 deň, cítim sa hrozne, mam depresie a hrozne úzkosti a strach.Kedy mi už bude lepšie?

mirka_8
22. feb 2021

@lucia851 ale ja mam trasy a to ze sa bojim vstat z postele co bude ako mi bude

lucia851
autor
22. feb 2021

@mirka_8 ja to isté že ako mi bude, ja beriem xanax inak by som to nezvládla

iveta543
22. feb 2021

@mirka_8 ja to isté prežívam no snažím sa uvažovať nad tým takto že to je len v mojej hlave a sama si to opakujem a nakoniec sa mi to dnes ako tak podarilo predichala som paniku a zastavilo sa aj búšenie.Je to môj prvý úspech no je to ťažké.

ivanizna
22. feb 2021

@iveta543 Vau, úžasné, gratulujem! 🥰 Niekedy sa to podarí, niekedy nemusí, buď k sebe láskavá, ale to je tvoj prvý krôčik, veľký úspech. S tabletkami sa z toho pomaličky vyškriabeš

iveta543
22. feb 2021

@ivanizna áno presne tak ako vravíš niekedy je to slabšie niekedy silnejšie no aspoň mám slamku v mori ktorej sa budem držať až teraz som pochopila tu podstatu to ho všetkého a to je v mojej hlave.
Možno to chce viac cviku ešte a bude to celkom ok aspoň dúfam.

mirka_8
22. feb 2021

@iveta543 a mozes cez den existovat ja sa citim ako neschopna bludy v hlave

ivanizna
22. feb 2021

@iveta543 Moja mamka mala tiež panické stavy, tiež brala na to aj nejaké lieky, ale presne takým logickým argumentovaním to nakoniec dostala pod kontrolu, a pritom bola v tom čase v dome úplne sama. Áno, presne tak, tiež som mala takú "barličku", treba stále skúšať "preprogramovať" naše reakcie, a pôjde to. Keď si to dokázala raz, zvládneš to znova 🙂 Veľká podpora pre vás všetky ❤
@lucia851 Ešte len deväť dní, to je málo.... môže to byť aj niekoľko týždňov.. ☹ a keby si si tiež skúsila nájsť nejakú "slamku", ktorá ti pomôže preklenúť tie najťažšie dni? Lebo to sú tie úplne najhoršie momentálne, ale to je len dočasné

lucia851
autor
22. feb 2021

@ivanizna tie úzkosti sú neznesiteľné, boli ma až na hrudi, neviem ako fungovat

iveta543
22. feb 2021

@mirka_8 ako ja tiež mám ráno strach obrovský že čo príde najprv som si dala režim dňa napr. že ôsmej ráno dám kávičku potom o pol hodinky raňajky o deviatej vytamyny a AD k tomu o pol hodinku atarax a pomaličky sa zapracuvavam do dňa.
Keď cítim že slabnem alebo popritom mám už zas dotierave myšlienky tak si sadnem a je mi jedno že akurát napríklad umývam podlahu uvoľním ramená a aj keď mám roztrasené dýchanie snažím sa to predýchať pomaly dávam tomu čas aby ten stav pomaly cezomna prešiel a v hlave si opakujem že to prejde že to si robím sama v mojej hlave a aj keď sa trasiem snažím sa byť v kľude a ne panikáriť.Okolo 12tej keď mám navarené si idem ľahnúť aby si telo oddýchlo pred tým som veľa spala teraz si všímam že mi stačí ležať a pozerať telku.
Hoc je to ťažké a neprajem to nikomu dá sa po malých krokoch ísť v pred.
Na toto všetko som prišla až teraz po dvoch dňoch strávených na pohotovosti kôli panickym záchvatom a dva krát mi robili EKG som začala tak povediac trocha rozkazovat svojej hlave aby už z tým prestala.Je to len začiatok možno svitá na lepšie časy pre mňa kto vie.
Ešte chcem povedať toto začalo pomáhať mne no každý sme iný preto prajem pevnú vôľu trpezlivosť každému kto sa takto trápi.

iveta543
22. feb 2021

@ivanizna áno presne tieto najhoršie dni aj mňa pobláznili že som mala až dva dni za sebou robené EKG.
Ale nebolo to nazmar lebo si v ataku stále predstavujem lekára a jeho slová že moje srdce je úplne v poriadku a to je to čo ma drží nad vodou.

iveta543
22. feb 2021

@lucia851 tiež som to mala teraz to nieje až také silné sem tam pychnutie v hrudi alebo menší tlak.
Držím ti palce nech to prejde čím skôr a nech sa ti to nigdi už nevráti späť.

iveta543
22. feb 2021

@mirka_8 ešte aby som nezabudla tiež som si myslela o sebe že som neschopná a že asi umieram atď.No teraz viem že moje telo bolo iba vyčerpané a slabé z psychyki neboj ono to prejde a bude to už len lepšie.
Držím palce.

mirka_8
22. feb 2021

@iveta543 ale ja sa bojim vsetkeho mne sa nic nechce robit

iveta543
22. feb 2021

@mirka_8 tak si daj čas a oddychuj ak si to telo žiada ak sa môžem spýtať mala si niekedy predtým už takéto stavy?

sasen123
18. mar 2021

Ako ste dopadli dievčatá ??

merared
13. máj 2021

@mirka_8 ahoj, je ti uz lepsie? Ja beriem 18. den ad a stale ziadna zmena k lepsiemu. Tiez mam zo vsetkeho strach a nic sa mi nechce

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka_8
26. sep 2021

@vlcik1 to má mrzi a to vám vôbec nezaberali a koľko ste ich brali

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
theabloom
2. feb 2023

@drzaopica Ťažká depresia žiaľ neodíde ak zacne byť dobre v práci alebo doma, hoci pre jej zlepšenie je nutné nestresujúce prostredie. Je to také isté ochorenie, ako každé iné, len nezasahuje tráviacu sústavu alebo pohybové ústrojenstvo, ale nervovú sústavu (konkrétne časti v mozgu) a neurotransmitery. Treba brať aj lieky, ako pri iných ochoreniach.