Aké sú príznaky pri štítnej žľaze?

marecita
29. apr 2012

ahojte!prosim vas bola som na krv a lekar mi zistil že mam štitnu žlazu .bola som u endokrinologa atam mi len sestrička druhy krat zobrala krv a že za tyžden ,mam prist na vyšetrenie .mate niektora problemy so štitnou.chcela by som ešte druhe dieta a neviem či to nebude robit problem otehotniet.?a ešte by som chcela vediet ake mate priznaky .ja som strašne unavena a mam aj v klude strašne rychly tep srdca.diky za rady 🙂

zuzana76
29. apr 2012

stitnu zlazu ma kazdy, takze lekar ti zistil bud hypofunkciu alebo hyperfukciu stitnej zlazy, v zavislosti od toho sa potom jedna o rozne obtiaze. napr pri hypofunkcii je to aj priberanie, zvysene vypadavanie vlasov, unava, rychly tep srdca, studene ruky, nohy atd..., ak je zlaza zvacsena, tak aj problemy s prehltanim, pri hyperfunkcii sa jedna o chudnutie atd... priznaky mozu byt rozne a jedna sa skor o nespecificke priznaky, okrem ineho , ked je hypo alebo hyperfunkcia neliecena mozu byt aj problemy s otehotnenim a donosenim plodu, resp sterilita. Tebe akurat zistili problem, lekar zisti presne hodnoty a podla toho o aky problem sa jedna , nasadi lieky, sustitucia stitnej zlazy sa pomerne dobre znasa, takze tam nevidim problem s otehotnenim, v hyperfunkcii je to zlozitejsie, beru sa ine lieky, ak je hyperfunkcia nadmerna, tak zlazub treba vyoperovat a potom sa postupuje ako pri hypofunkcii. Predpokladam vsak,ze u teba pojde o hypofunkciu a bude ti nasadena liecba tyroxinom, Je tu viac tem o stitnej zlaze, skus si dat do vyhladavaca a najdes, vela zien am s tymto problem.