Zvýšená funkcia štítnej žľazy v 10. týždni

mimushiatko
21. mar 2013

ahojte baby dnes mi volala sestrička povedala mi ze z krvi zistili ze mam zvyšenu funkciu štítnej zlazy a mam zajst na endokrinologiu ... stalo sa to niekedy niektorej z vás alebo mate podobny problem 🙂 potrebovala by som upokojit lebo zevraj u nas to trva aj tri mesiace kym vas objednaju ja dufam ze to ze som tehotna ma uprednostní ale asi to chce rýchly zasach a nejake lieky čo ??? a ešte ostalo vam to uz celý život alebo po pôrode to zmizlo ?? lebo predtym som problem nemala ziadny aspon myslim mozno som o tom ani nevedela už dlhšie 🙂 dakujem za rady

soldi
21. mar 2013

@mimushiatko mne to zistili v 12tt, v 16tt som sla na endo, mala som hranicne hodnoty. ostalo mi to doteraz, teraz v druhom tehotenstve sa mi zas zhorsila.
ja som mala ale znizenu. pokial si tehotna, mali by Ta zobrat prednostne, nevolala si tam?

mimushiatko
autor
21. mar 2013

@ soldi volala dnes asi 10x neberu telefon :/ takže zajtra tam idem osobne pretože dnes som v práci ak ma nebudu chcieť prednostne zobrať tak skúsim vyhladať iné mesto počula som o ľubochni že tam to robia rychlo a za jeden den

hradnapani
21. mar 2013

@mimushiatko ano, tehotne beru prednostne. Ja som tiez mala zle vysledky z krvi, dosla na na endokrinologiu a lekarka na mna pozerala ako na trubu, lebo podla nej mi nic nebolo. Ze gynekologovia maju nejake nove pokyny, ktore vraj zbytocne odosielaju tehotne na endokrinologiu. (zmenili sa im nejako tabulky s hodnotami, resp. posunuli sa). Takze je aj mozne, ze ti tiez nic nie je. A pokial sa citis dobre, tak je to aj mozne.

3zuzka
21. mar 2013

ja som mala v tehotenstve tiež podobny problem ale mne ho zistili nahodou pri odberoch a ano zobrali ma prednostne dokonca aj samotna dr. vyšla pozriet že kto som a ked videla brucho tak mi povedala aby som si počkala ,že ma zoberie. POtom vo vyššom štadiu tehotenstva sa to ustalilo a aj po porode som bola na kontrole a všetko sa vratilo do normalu nemam žiadne problemy a ani pred tehotenstvom som nemala len mi bolo doporučene, že pri dalšom tehotenstve (čo už ale neplanujem) sa mam prist opat ukazat

mimushiatko
autor
22. mar 2013

dakukem vam babulky ja som objednana 2 apríla do lubochne tak uvidíme tam ze su najlepší a spravia to za den vsetko 🙂

kim_rossi_stuard
22. mar 2013

ja mam tento problem - ale zistili mi ho pred otehotnenim- a chodila som pocas tehu do Lubochne do Narodneho endo ustavu- tam sa objednas, povedz ze si tehula a ked prides vezmu ti krv urobia sono a nasadia hned liecbu 😉
kontakt tu www.nedu.sk mozem len a len odporucat 🙂

nikusa1981
22. mar 2013

Aj mne to zistili v 12týž.chodím do Lˇubochne a užívam tabletky každé ráno. Dosť ma moja doktorka naľakala že sa to musí sledovať ☹ ale naše bábätko rastie ako má a všetko je v poriadku.Len sme sledované.A Ľubochni sa vybavíš za chvílu. 🙂

kofina333
22. mar 2013

aj mne to zistili z krvných testov v 12. týždni, na endokrinológii mi povedali, že v prvom trimestri je to normálne, a že buď sa to v druhom napraví, alebo zhorší, ale lieky pomôžu. V 16.tt som mala opäť zlé hodnoty, ale o dva týždne neskôr už boli perfektné a nie je nutná liečba. Tak sa neboj, snáď sa to samo napraví 🙂

mimushiatko
autor
2. apr 2013

tak akurat som prišla z lubochne a mám sice zvyšenu tu hladinu ale aj štitnu mam v poriadku aj vsetky ostatne hormony takze nemusim brat lieky povedali mi ze az pol roka po porode ze mam prist ze to skontroluju potom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre