Ako liečiť úzkosť bez antidepresív?

jessi03
28. máj 2017

Ahojte poraďte prosím ak máte niektoré podobný problém a vyskúšali ste už viacero antidepresív no bez zlepšenia pretože vedľajšie účinky boli silnejšie než samotná liečba. .....dá sa to aj bez nich zvládnuť?poraďte prosím dakujem

jania023
28. máj 2017

@jessi03 v prvom rade treba odstranit dovod depresie, ak sa to da.
Teraz pocas leta byt vela na slnku. Je vedecky dokazane ze vitam D odburava stres,aj ine vitaminy treba doplnit.
Skus si najst nieco co ta bavi a venovat sa tomu. Zapis sa do skoly, na vysku ci jazyky. Nech mas co najmenej casu premyslat. Jedneho dna zistis ze vlastne uz dlho si nedeprimovala lebo nebolo casu.

laura1804
28. máj 2017

Ak nenastala zmena ani po liecbe, treba v prvom rade zenit psychologa\psychiatra.

jessi03
autor
28. máj 2017

Ďakujem vám za rady🙂

jessi03
autor
28. máj 2017

@laura1804 Bola som už aj u psychiatra...brala som od neho dvojo antidepresív síce nie dlhú dobu....prvé citalopram plus sulpired belupo plus xanax ....4tyzdne bez zlepšenia☹potom fevarin najskôr 50ku prvé 2,3tyzdne potom 100ku som ho brala 6tyzdnov bez zlepšenia☹poslednom čase ma začala dosť bolieť hlava a zvláštne napätie som vnej cítila a sťahovanie,zvieranie bola mi diagnostikovaná tenzna cefalea u neurológa....v juny mám ísť na CT hlavy

laura1804
28. máj 2017

@jessi03 aha, tak to bude treba poriesit zdravotny problem...drzim palce, nech sa to zlepsi...viem, cim prechadzate.
..

jessi03
autor
28. máj 2017

@jania023 áno mám rada slnko tak keď je možnosť sa slnim🙂no ja mám už dieťa aj školu za sebou ....skúšala som zaujať svoju myseľ nad hocičím chvíľu dobre ale potom to príde a je to nepríjemné☹búšenie srdca,nepokoj,únava.....teraz to pripisujem ktym liekom od neurológa strašne tie nežiaduce účinky a to som si dávala radšej len polku tablety a aj tak☹

yasmeena
28. máj 2017

uzkost netreba podcenovat/ked ti niekto povie,ze vsak usmievaj sa,uzivaj si zivot-tak nema ani sajnu co prezivas kazdu minutu... ale:antidepresiva len v nevyhnutnom pripade,dlhodobo uzivane ta znicia/usadza sa to v mozgu/...psychiater len vypisuje lieky,nelieci.skus radsej terapeuta,ked citis,ze sa chces vyrozpravat,doktori ta nepotrebuju pocuvat,ale nasadit nejake lieky..moja bizarna skusenost /depresie som nemala,ale silne stavy uzkosti/-mne pomahalo,ked ma nieco fest nastvalo-a v tom hneve,ten adrenalin a vsetko-som nasledujuce hodiny a dni fungovala plna energie...plus zvieratko/psik/...vela dobrej hudby/nieco z krajin,kde depresiu nepoznaju-spanielsko,mexiko 😉/...slniecko ano,ale chodit v takom stave medzi ludi,ked su vsetci okolo stastni mi stav este zhorsovalo-takze radsej osamote uzivat energiu z prirody,dotykat sa jej...pit upokojujuce caje...davat pozor,aby telo nebolo v chlade-ked som mala od chladu stiahnute svaly,bolo mi aj psychicky horsie,stacil teply kupel ci vyhriat sa na slnku a hned sa to zlepsilo...tiez si myslim,ako jania023,ze skus vypnut myslenie,analyzovanie-len bud..a ,hoci len platonicky,sa zalubit...a ano,da sa to zvladnut aj bez antidepresiv...je to obcas tazke,ale vzdy lepsie,ako byt cely zivot nadrogovany /lebo to lieky su,drogy/...

yasmeena
28. máj 2017

a este ak dovolis-ja som mala tiez neurologicke nalezy atd. ....ale lieky to neporiesili,prave naopak...

jessi03
autor
28. máj 2017

Vďaka za radu🙂takže ty si to prekonala bez liekov?ak sa smiem spitat aký si mala nález?

jessi03
autor
28. máj 2017

Taktiež si myslím že tie lieky na niekoho vplývajú dobre a niekomu proste viac škodia než pomáhajú ☹je to sama chémia.....nemám stým dobré skúsenosti ...neviete niečo poradiť na úzkostné stavy keď mam aj telesne prejavy.???skúsim prírodu,hudbu....určite🙂

lednickajana
28. máj 2017

Skus zmenit stravu-jec len zasadite potraviny,kysle uplne vynechaj a ked ti bude lepsie,co urcite bude po tyzdni,zacni ich postupne pridavat..a jadne vitamin d ale prirodny zo slnka

lednickajana
28. máj 2017

Pisem za jazdy..preklep "jedz"🙂))

yasmeena
28. máj 2017

@jessi03 odpisem neskor-ale teraz mi napadlo-90% problemov,co som mala,sa neskor ukazalo ,ze su sposobene tym,ze mam nefunkcnu stitnu zlazu-a depresie a uzkost su jej dosledkom,tej nefunkcnosti...

yasmeena
28. máj 2017

pretoze neurologicke nalezy boli o fyzickej stranke-bolest hlavy,odpadnutie atd...

jessi03
autor
28. máj 2017

Jasné,v poriadku môžu byť viaceré príčiny bolesť hlavy zmizla po lieku trinell a aj to napätie a zvieranie asi svalov v hlave aj to prešlo amitriptylin mi v tom pomohol ale pridali sa tie nežiaduce účinky po 4dnoch užívania ☹škoda no

jessi03
autor
28. máj 2017

@lednickajana ahoj kyslé nejedavam vôbec 🙂bližšie info ťa poprosím ktym zasaditym potravinám vďaka🙂

lucky7
28. máj 2017

Skus mindfulness, meditaciu. Existuje program na redukciu uzkosti a depresie, v anglictine bola vydana kniha s cd ktora vysvetluje ako na to. Neviem, ci bola vydana na Slovensku ale v pohode sa daju najst tie meditacie na youtube. Osobne som to vyskusala - na zaciatku to bolo tazke, citila som sa horsie nez predtym ale casom som videla, ze to funguje, ze ta uzkost nie je taka silna. Tiez by som Ti odporucila viest si dennik, kde sa mozes vypisat z problemov a zaznamenavat pokroky. A pisat veci, ktore Ta budu motivovat. A potom pohyb v prirode. To velmi pomaha.

lednickajana
28. máj 2017

Kysle potraviny su napr.kava,vacsina cajov,pecivo,maso,ryby,mliecne vyrobky pasterizovane,strukovinya ine..zasadity je napr.citron...skus si vyhladat na nete zasadite a kysle potraviny,viem o com pisem som nutrna venovat sa strave a studujem vqcsinou zahranicne zdroje a dovolim si tvrdit ze znacna cast chorob je sposobena prekyslenim organizmu

grossmann
28. máj 2017

Urcite psychoterapia, lieky len potlacia priznaky, u psychologa najdete pricinu a naucite sa zvladat napatie, stres, uvolnovacie techniky a pod...uzkosti su obmedzujuce a neprijemne no da sa s nimi pracovat

ingridd
28. máj 2017

@jessi03 ak ti anglictina nerobi problem, tato baba je podla mna jedna z najlepsich joga cviciteliek na youtube, toto video je specialne na uzkost

https://www.youtube.com/watch?v=hJbRpHZr_d0
lednickajana
28. máj 2017

Posielam nejaky link co som nasla,avsak na nete je vela zoznamov a niektore potraviny sa "biju",jednom su uvedene ako zasadite v inom ako kysle,preto si treba pozriet viac zdrojov a riadit sa vlastnou tabulkou...http://soluna.sk/informacie/zasadite-potraviny....

eliska13
28. máj 2017

@jessi03 davala si si polku tabletky akej?akoze si si davala iba polku AD?ci som zle pochopila. Inac po 6 tyzdnoch este nemusi byt extra zlepsenie stavu.Ale aspon maly kusok ano.Ja si myslim, ak su to dlhotrvajuce uzkosti unava nic ine ako AD ci benzod.nepomoze.Ak klesne serotonin ci telo je stale v napati pridu uzkosti a depresie.Moze pomoct masaz, joga, sport akykolvek, oddych, nestrresova praca, zmenit to, co Ta stresuje z coho mas uzkost...sef, partner, strach z buducnosti, nizke sebavedomie, nejaky nespracovany zly zazitok autonehoda rozvod osamelost .....ja som za minimalne terapie a lieky docasne.....

zibi
28. máj 2017

@jessi03 neskusala si ashwaghandu? pouziva sa na vsetky mozne aj psychicke poruchy, co som o nej nedavno citala...
https://www.psychologytoday.com/blog/inner-sour...

prevenar
29. máj 2017

pravidelnym sportom - beh , cyklistika a pod ..plavanim , otuzovanim . kazdy den bez ohladu na pocasie. zmena stravy ..vela ovocia , zeleniny , idealne zbavit sa mlieka a mliecnych vyrobkov.

..samozrejme , vsetko ma svoje limity, zalezi co je zdrojom danych uzkosti a dalsie dolezite detaily , ale nic za to nedas.

drzim palce.

1988majka
29. máj 2017

@jessi03 ahoj prepac necitala som vsetky komentare ale skusala si uz psychologa? urcite by ta vedel naucit viacero sposobov relaxacie - to je ucinne hlavne na uzkost a co sa tyka depresie - liecba svetlom - v nemocnici sa na to pouzivaju svetelne panely ale v domacich podmienkach a hlavne teraz ked ide leto kazdy den aspon hodinu na slnku - zvysuje sa produkcia serotoninu / hormon ktoreho nedostatok je jednou z pricin depresie - aj viacero antidepresiv je zalozenych na principe zvysenej dostupnosti serotoninu v mozgu/ a tiez pravidelny pohyb, cvicenie /taktiez lepsia dostupnost neurotranmiterov v mozgu/ a dynamicke cvicenie alebo tanec, zumba / endorfiny/

jessi03
autor
31. máj 2017

@zibi nie čo to vlastne je?

jessi03
autor
31. máj 2017

@eliska13 najskôr celú potom polku lebo som znich bola unavená a aj po polke...pridalo sa aj búšenie srdca nemyslím len pocit ale že sa mi zrýchlil tep takže som ich vysadila....

jessi03
autor
31. máj 2017

@jessi03 Ďakujem za rady určite niektoré vyskúšam 🙂odvčera užívam gs anxiolan a pojem čaj z hlhu....nechcem brať antidepresíva keďže mi nepomahali......dám šancu prírode 🙂držte mi palce🙂

jessi03
autor
31. máj 2017

@1988majka ahoj nie zatiaľ nie ale pouvazujem nad tým....

jessi03
autor
31. máj 2017

Neviete mi prosím vás poradiť kde sa dajú kúpiť ajurvedske čaje?sú dostupné aj v lekarniach?