Ako posilniť imunitu?

nika3434
10. jan 2019

Dobrý deň, už som naozaj zúfalá pretože som stále chora fakt už neviem čoby som si mala dávať... mám 15 rokov mamina mi kúpila už všelijaké vitamíny ale nič ... nepoznáte niečo osvedčené čo pomaha naozaj ? Ďakujem

adelakom12
10. jan 2019

@nika3434 ahoj, skús začať cvičiť, sprchovať sa striedavo studenou a teplou vodou, zaradiť zeleninu, ovocie - pokiaľ to chceš riešiť prírodnou cestou a nie tabletkami. No na druhej strane ti možno chýba vit c, možno nejaký iný - napr zinok. Preto sa poraď najskôr s lekárnikom alebo lekárom samotným, nech ti urobí testy a zistí čo ti chýba. Dúfam, že sa ti to polepší. 🙂

lasyckamalicka
10. jan 2019

@nika3434 Vygúgli si Wim Hof Method, keď už nič iné, tak sa skús otužovať. Každý deň, keď sa sprchuješ, zakonči sprchu úplne studenou vodou. Začni napr. na 15 sekundách a po týždni si pridávaj. Ja si dávam každé ráno na záver sprchy minútu a pol v úplne studenej a je to pecka! Naštartuje mi to deň a spustí lavínu endorfínov. A namiesto syntetických vitamínov si radšej vygúgli, v akých potravinách sa nachádzajú a jedz ich v prirodzenej forme. Držím ti palce 🙂

milus777
10. jan 2019

Za kazdou poruchou imunity je nedostatok vitaminu d a zinku. Preto v lete nebyvame tak casto chory ale hlavne v zime. Zasoby z leta vydrzia tak do decembra a preto je chripkove obdobie januar februar. 70 %populacie trpi deficitom vitaminu d. Pozri na nete aj nejake studie. Mne to odporucila moja imunoalergologicka. Odkedy beriem nebola som chora. Ale minimalnu davku aspon 2000 iu na den... Kazdy si mysli ze vitamin c je na imunitu ale ten nam pomaha skor chorobu prekonat ked uz ju mate. Prevencia je vitamin d a zinok. A ani to otuzovanie nemoze byt na skodu co radili vyssie.

gabulienka623
10. jan 2019

@milus777 moje deti berú vit D každý deň a sú choré kazdy mesiac. Okrem toho všetko možné na podporu imunity od imunológa, ale nič nepomáha . Samozrejme k tomu zdravá strava, denne pohyb na čerstvom vzduchu za každého počasia, vyplachy nosa slanou vodou. Už neviem ako by som im pomohla