Ako predísť operácii žlčníka?

bubinko83
6. jún 2013

Mam zostenych par žlčnikovych kamienkov ,minuly tyžden som mala zachvat odvtedy držim prisnu dietu .Chcem sa spytat či sa niekto vyliečil aj nejak inak ako operaciou ktora je pre mna posledna možna možnost a prosim nepište mi že ine ako vyoperaovanie neexistuje.Skor ma zaujam alternativna medicina a nejake receptiky . 🙂

dionyzka
8. jún 2013

@denisafono
@bubinko83
... ja neviem, ktora cesta je spravna. Dat von zlcnik alebo nie. Kazdy lekar hovori inak. Rozhodnutie je len na cloveku.
Co sa tyka tej laparoskopie: vela nazorov je takych, ze je to najhorsie, co sa da. Lebo v oblasti pupku mate vela nejakych bodov, ktore ked narusite, je zle. Ak rezete dutinu brusnu - vysoke riziko rakoviny. Ak si ich nedate von - hrozi prasknutie zlcnika, vypadnutie kamenov, zapal pankreasu, pecene - zivotu nebezpecne. Nikto nezarucuje, ze po operacii bude vsetko ok. Este sa tu razi cesta, ze dat zlcnik prec cez vaginu - v zahranici bezna prax, nezasahujete do brusnej dutiny. Je to jednodnova chirurgia, myslim. Cez prirodzeny otvor davat von. U nas sa to robi tusim v BB. Moj gynekolog bol proti.
Drobne kamienky a piesok je velakrat omnoho nebezpecnejsi ako velke kamene, pretoze mozu ucpat tie kanaliky. Nemyslim si, ze sa lieca inak ako velke kamene.
Ja neviem tiez co s tym. Zatial mam pokoj, ale kamene mam. Na sone po roku zistenia boli o nieco mensie ako pri zisteni.
@simca06022011 ... v com spociva kura rebanonom - neviem, co to je.

simca06022011
8. jún 2013

@dionyzka http://www.prozdravi.cz/rabanon-bio.html Ako som povedala, keby som mala kamene v zlcniku tak ide von bez ppardonu... problem v zlcniku je ten, ze ked sa upcha (piesok nie je horsi, iba horsie diagnostikovatelny a ked je zle a vyberu taky zlcnik je to doslova ako cement, cize on uplne ten zlcnik zapcha a vracia sa vsetka tekutina do pecene, ak praskne zlcnik to uz je ina kapitola... o chorom pankrease ani nehovorim, to musi byt uz iny horor... ) Pri ERCPku narezu vyvod zlcovodu a uvolni sa zo zlcovodov vsetko co tam nema byt... Vaginalne operacie robia v roosveltke, ja osobne by som pri tom masiarstve na to nesla...ale najbeznejsie supnu vsetkych na klasicku chirurgiu, musela som si dupnut na chirurgii ze ja idem iba laparoskopicky, tak ci tak, ak sa im nieco neda urobit laparoskopicky dokoncia to klasicky.... jazva cez vele brucho? haha.. body su vsade v bruchu, kazde jedno rezanie je riziko...

bubinko83
autor
8. jún 2013

@simca06022011
@dionyzka
@matozazzo a ako riešite sladkosti? ja mam taku chut na nejaku horalku 😢

dionyzka
8. jún 2013

@bubinko83 ja to neriesim - dam si ju i cokoladu a hotovo. Nerobi mi ziaden problem. Ja si velmi vazim, ze mozem jest a patricne si to i vychutnam. To obdobie kolik a pohotovosti bolo naozaj strasne. Neprajem nikomu.
Ak mas pocit, ze Ti nerobi dobre, tak si ju radsej nedaj. Nestoji Ti to za podrazdenie zlcnika.

bubinko83
autor
8. jún 2013

@dionyzka no ja som od toho zachvatu nič nejedla take ,ale dnes ma prepadla chut a bojim sa niečo zjest.Je to strašne, ☹

dionyzka
8. jún 2013

... a kedy si mala naposledy zachvat?

bubinko83
autor
8. jún 2013

@dionyzka minuly tyžden.A cely tyžden jem len varene veci a šunku,stary chleba a tak.Ale dala som si kocku čokolady teraz .

dionyzka
8. jún 2013

@bubinko83 Mne sa to zda skoro. Ja by som najprv vyskusala zjest nieco normalne: polievku, kura a ked to bude v poriadku, skusila by som aj cokolodu. Tak opatrne.
Nie je privelmi dobre dlho drzat dietu, lebo telo Ti nebude produkovat tolko zlce, lebo ved naco, ked nic nejes a dostanes sa do zacarovaneho kruhu.
Mne povedali, ze po 7 dnoch uz musim normalne zacat jest. S mierou a zdravo. Ale suche rozky.... uz nesmu byt.

bubinko83
autor
8. jún 2013

@dionyzka ale ved som normalne zjedla na obed zemiaky varene a rybu a aj včera som si dala taky minikusok tej čokolady.Ved to že neviem ako dlho mam tu dietu držat a ako pridavat pomaly veci ,asi len skušat. ☹ Aj kava mi velmi chuti ale to sa neodvažim,lebo pijem čiernu bez cukru.

dionyzka
8. jún 2013

@bubinko83 ... pomaly zacni jest. Kavu by som vynechala uplne zo svojho jedalnicka. Pre zivot je nepodstatna, nie je zdrava...tej by som sa vzdala. Skus nahradit psenicnou.

dionyzka
8. jún 2013

@iwesska ... neviem, ci si myslela taketo nieco. Ako sa zbavit kamenov na naturalnej baze v nemcine. Videla som to aj v anglictine. Toto sa mi zda prehladnejsie a jasnejsie i pre tych, ktori nekomunikuju v nemcine ci anglictine.
@bubinko83

https://www.youtube.com/watch?v=MGP-WohbscY
simca06022011
8. jún 2013

@bubinko83 ja som mala rovnake stresy.. cca po par mesiacoch som to ale vzdala a presne si pamatam ako som si na "desiatu" kupila horalku.. nic mi neurobila :P a potom vudy ked som mala chut rano s malou na prechadzke som si dala horalku :P Inak som vobec sladke nejedla..

bubinko83
autor
9. jún 2013

@simca06022011 no najviac mi chybaju tie sladkosti a kava ktoru milujem 😢 tie mastne veci a vypražance toho sa vzdat,lebo to sa da upravit aj inak a jest.

iwusca
9. jún 2013

mne vyberali zlcnik minuly rok v auguste. Mala som kamene a piesok, prvy zachvat som mala asi 2 tyzdne po MA v 20tt, cize to tehu mi to tam asi poposuvalo. Asi 2 mesiace som behala po doktoroch a pohotovosti, lebo zachvaty som mavala skoro kazdy den 😝 najprv si dr mysleli ze je to zaludok, asi az po mesiaci sa prislo na to ze je to zlcnik, tak som sa hned bola objednat na operaciu. V stredu som prisla, vo stvrtok rano ma operovali a v sobotu rano ma pustili 🙂 po operacii ma to bolelo, ale kazdy den to bolo lepsie, o 2 tyzdne mi vybrali stehy, a teraz necely rok po operacii uz ani tie jazvy nevidno 🙂 chvilu som drzala tu dietu, ale dlho som nevydrzala 😀 teraz uz jem vsetko a nemam ziadny problem, len si davam pozor aby som sa neprejedala, ale inak je to v pohode 🙂 ked si predstavim tie zachvaty, tak mam dost 😖 nechapem ako toto niekto moze trpiet niekolko rokov s tym, ze "ved to sa zlepsi" 😝 alebo drzat stale dietu, to by som tiez nevydrzala a mne uz bolo zle aj z vody, takze pre mna bola operacia najlepsie riesenie 🙂

simca06022011
9. jún 2013

@bubinko83 no ja som cele tehu kavu nepila vobec a potom som si robila k tej horalke Caro🙂)) ala capucino a bolo vybevene🙂 postupne mozes pridavat odvazne jedla ale kym mas zlcnik nevybraty dietu drzat budes stale... Po operacii sa rychlo nabieha na obycajnu stravu, podla toho akomto znasamclovek

matozazzo
10. jún 2013

@bubinko83 Nikdy som lieky nebrala, nejako mi nezaberali. Ak uz citim, ze zacina mi byt tazko, vezmem sodu, normalne lyzicku a zapijem vodou - bud to pretravi ak nie, vacsinou uz zvraciam... Niekedy to prejde, ked sa vyzvraciam, ale uplne vsetko, inokedy nma napina aj hodinu, naprazdno, podla toho, ako bol zlcnik podrazdeny :( Pamatam sa, ze mi bolo zle aj 2 dni, ato som pila len po lyzickach vodu kazdu pol hodinu, nic nejedla pol dna, potom len 1 piskotu, dalsiu asi po hodine. Niekomu robia piskoty zle, ja ich mozem jest, tie obycajne. Alebo hranceny (v hriankovaci opeceny) chlieb, trosku, ked som bola hladna a pila som matovy caj na ukludnenie zaludka..

matozazzo
10. jún 2013

@bubinko83 Ak sa pohadame s muzom, hned ma zacne zlcnik pobolievat 😀 To je stresom 😀 ale potom to prejde 😀
Co sa tyka sladkosti, keksy nejem, nic s orieskami, niekedy disko, to mozem, cokoladu len orion alebo figaro, aj tescovu mozem (modry obal), ale keby som si dala taku obycajnu napr,. z kauflandu, ma vela tuku a je mi zle ☹
Takze popozeraj na obbaly, a hladaj taku, ktora ma najmenej tukov 😀 Tiez nemozem plnene s kuskmi napr. pistaciovu, alebo forte, z tych mi je zle. Ine plnene napr. od figaro ano, okrem karamelovej.

bubinko83
autor
10. jún 2013

@matozazzo mne postači aj mala kinder čokoladka na zahnanie chuti 😉 aj svokra mi spominala že orieškove nech neskušam ,ona ma kamene 30 rokov a včera mi davala školenie ohladom stravy ,ale vraj mam v mini davkach skušat na sebe čo mi robi zle.

bubinko83
autor
10. jún 2013

@matozazzo
@simca06022011 no uvidim ako dopadnem ,ale každopadne sa chcem operacii vyhnut aspon pokial budem kojit.Potom by som možno v nutnom pripade išla na operaciu ale inak nie 😢 Pijem horke čaje na žaludok a žlčnik,vraj to riedi žlč a napopmaha proti krčom tak dufam že sa to ukludni a bude dobre.Modlim sa 😒

matozazzo
10. jún 2013

@bubinko83 Mne horke caje nerobili dobre..preto som pila len matovy caj a cistu neperlivu vodu (aj jemne perliva mi robi zle). Skus podrzat dietu a hlavne, ukludnit sa. Ak je clovek v strese, vtedy boli zlcnik, aj ked normalne by nebolel. Mne pomahalo, ked manzel vzal deti a ja som si lahla a trosku "pomeditovala". Alebo ak bola strasna bolest, klakla som si k posteli (gaucu), oprela hlavu o postel (gauc), zvlastne, ale tato poloha zaberala a skusala som sa ukludnit, pozitivne mysliet a s nadychom prichadza energia, ktora ukludni zlcnik a s vydychom bolest odchadza... Ke dsom sa ukludnila, aj bolest ustupila... Niekedy je to prave stresom, ked je zena nervozna. Mozno to mas tiez podobne a potom staci zjest cokolvek a je zle... Pre mna boli najtazsie asi prve 4m, potom sa to ukludnilo a ked sme mali aky taky rezim, aj bolest zmyzla, bola som kludnejsia 🙂

myriada
10. jún 2013

žlčníkové kamene a piesok najhoršie svinstvo 😒 môjmu ocinovi pred pár rokmi diagnostikovali žlčníkové kamene aj piesok - problémy nemal žiadne, ani bolesti. V podstate to neriešil, lebo ho nič nebolelo. Až jeden deň prišiel z roboty, zdravý človek ako ryba, dostal veľké bolesti - diagnóza akútna nekrotizujúca pankreatitída (zápal pankreasu s rozpadom) - pravdepodobne piesok spôsobil upchatie kanálikov, čo spôsobil nepriechodnosť tráviacich štiav, ktoré sa nemohli dostať von s pankreasu - tak natrávili pankreas, cez ktorý sa vyliali do dutiny brušnej, poleptali ju ako ked vyleješ kyselinu, nebolo vidno čo je čo, rozlíšiť orgány-bol to jeden veľký zlepenec. Okamžite na druhý deň po tejto príhode bol prevezený na ARO, bohužiaľ po 2 mesiacoch hrozného trápenia zomrel ☹ 😢 je to hrozné čo dokáže spôsobiť žlčník, bez ohľadu na vek a zdravotný stav, môže sa to stať hocikomu. Neváhala by som

mamazem
11. jún 2013

Čaj Žlčník, ktorý čistí žlčník a žlčovody a napomáha pri tráviacich problémoch. Kombinuje sa s tinktúrami Pestrec a Nechtík a strieda s čajom Nadúvanie. Všetko prírodné produkty Serafin. Nájdete u nás na mamazem.sk

Prípadne je potom 3dňová kúra s Karlovarskou soľou. V prípade záujmu pošlem do IP. Potrebujete na ňu byť v kľude: 3 dni voľna. Žlčové kamene sa po nej vyplavia močom.

erickam
11. jún 2013

@bubinko83 ahoj zajtra bude v Dámskom klube na STV téma žlčníkové koliky, tak som si na teba spomenula, veľa zdravíčka prajem

bubinko83
autor
17. jún 2013

@dionyzka
@matozazzo
@simca06022011 baby ešte som sa chcela spytat .Nemavate občas hnačky? 😕

matozazzo
17. jún 2013

@bubinko83 Ja nastastie nie, naposledy snad pred 2 rokmi... a aj to bolo po ceresniach a vode 🙂

dionyzka
18. jún 2013

@bubinko83 ja som nikdy hnacky nemavala. Ani pri kolikach ani mimo nich. Ale striedanie hnaciek a normalnej stolice su prejavom problemu so zlcnikom.

bubinko83
autor
18. jún 2013

@dionyzka
@matozazzo bože ja som normalne v strese z toho jedenia,neviem čo možem čo nie ☹ stale jem to iste dookola a ked si niečo pridam tak sa sledujem že mi z toho až zle pride.

dionyzka
18. jún 2013

@bubinko83 ... niet sa co cudovat, ze sa kontrolujes a cakas co bude. Zlcnikovy zachvat boli velmi a cloveka uplne vyradi. No a k tomu dve deticky, ktore pre takyto stav nemaju pochopenie. To sa vsetko upravi a naucis sa, co mozes jest a co nie. Chce to cas ako vsetko. Hlavne jedz - i ked opatrne a mensich porciach vsetko. Nielen na vode uvarene.

lubka1983
18. jún 2013

@myriada presne,ale ked si myslia,ze ich caje a vselijake sra....y vyliecia....

bubinko83
autor
18. jún 2013

@lubka1983 a preco to neskusit zničit čajmi a tak.Operacia a život bez žlčnika tiež nie je žiadna vyhra a prinaša rizika.Ale ked by ta nahodou bolela ruka alebo noha daj si ich odrezat,ved aj bez nich sa da žit načo su ti?😀