Ako predísť operácii žlčníka?

bubinko83
6. jún 2013

Mam zostenych par žlčnikovych kamienkov ,minuly tyžden som mala zachvat odvtedy držim prisnu dietu .Chcem sa spytat či sa niekto vyliečil aj nejak inak ako operaciou ktora je pre mna posledna možna možnost a prosim nepište mi že ine ako vyoperaovanie neexistuje.Skor ma zaujam alternativna medicina a nejake receptiky . 🙂

simca06022011
19. jún 2013

@myriada zlcnikove kamene sa neopreruju a uz vobec nie laparoskopicky, vytahuje sa cely zlcnik - vzdy... gastroenterolog vie urobit ERCPko a pripadne kamene zvnutra rozbit, ale to nie vzdy ide..

gaga1
19. jún 2013

ako boli zlcnik? na ktorom mieste?

lulinko
19. jún 2013

operuje sa aj laparoskopicky ale celý žlčník...nie len kamene

lulinko
19. jún 2013

@gaga1 bolí pod pravým rebrom...

inull5
19. jún 2013

mojej mame tiež robili laparoskopicky ale kamarátka pila niečo z čoho sa kamene po týždňoch rozpustia, je to zmes niečoho s olivovým olejom, ak niekto chce, môžem zistiť z čoho sa to robí..

marissenka
19. jún 2013

kamaratka si robila ocistnu kuru..najlepsie pri splne,.. ..http://www.auria.sk/blog/odstranenie-zlcovych-k...
Iba tam chýba to, že keď si ľahneš, priložíš si na pravý bok teplý termofor, či fľašu s teplou vodou....mm to chce tiez vyskusat.mate s tym niekto skusenosti?...bojim sa aby si s tym nieco neposkodil...ako kamoske vysli tie kamene..ale ja mam obavy..

bubinko83
autor
20. jún 2013

@gaga1 mna žlčnik nebolel vobec,mala som hnačky asi 1tt a potom rovno zachvat a nebolela ma prava strana ako sa piše ale skor v jamke ako je žaludok a bolest mi vyražala do chrbta medzi lopatky. A hned na to zistli kamienky 😢
@inull5 vypytaj tu kuru 🙂
@marissenka každy sa toho boji prvy krat čo som čitala na tych forach ale vraj potom je to už v pohode a robia si to aj par krat do roka.Ja osobne mam tiež z toho strach 😅

bubinko83
autor
20. jún 2013

@marissenka ale su len dve možnosti bud sa kamene vyplavia alebo skončime na operačnom stole a nemam nad čim rozmyšlat 😀

simca06022011
23. jún 2013

@marissenka ziadnu kuru ti neodporucam ak ma velke kamene, uz vobec nie na baze olivoveho oleja a podobnych veci, ktore v podstate sposobia zmrstovanie zlcnika a vytlacenie toho kamena von, moze ti ho roztrhnut.. nikto normalny ti to nikdy neodporuci.. aj ked sa v babskych receptoch odporuca magnezium, alebo nejaka magneziova sol na uvolnenie.. zapchas si vyvod zlcovodu a si rovno v nemocnici... mozes skusit citronovu stavu pit castejsie pocas dna, tu redkovkovu stavu atd. ale to je taka light ocista... do nicoho viac by som nesla, iba striedmo jest, ked tak sa zasob pankreolanom, gastrovalom alebo nejakymi tabletkami na travenie... to som jedavala preventivne :P Co sa tyka iba obkladov, tak neviem ako by to mohlo fungovat.. vyzkusajte.. riziko v zlcnikovych kamenoch je prave t0, ze oni z toho zlcnika vyjdu von.... alebo ich je tolko ze zapchaju aj zlcnik...

marissenka
23. jún 2013

@simca06022011 ved to,ze clovek nikdy nevie,ci to skor neuskodi ako pomoze...heh.ale super spln sme prepasli,tak sa kura nekonala a asi ani nikdy nebude...

nellynka
21. sep 2015

Je v tejto teme este niekto? Mala som par zachvatov, ale skor to bolo razu ako panicka porucha, busenie srdca, zvyseny tlak, zvracanie, hnacka, strplo mi cele telo, triasla som sa a uz som cakala ako odpadnem. Tento stav sa opakoval trikrat. Mne sa to zacalo ked som zjedla tatarak a este skombinovala s morskymi priserami. A vraj mam take blatko v zlcovode, cca 7 mm. Inak drzim dietu teraz a zo vsetkeho ked zjem je mi tazko. Boli ma najma v strede nad zaludkom a vzadu chrbat medzi lopatkami. Bola som vysetrovana aj na kardiologii, endokrinologii, neurologii - tam je vsetko ok, cize tie stavy som mala asi z toho zlcnika.
Maval niekto take stavy?
A tiez ma zaujima ci ste ozaj vyskusali nejaku babsku radu na vycistenie, kedze ja beriem Ursofalk lieky na vyplavenie piesku, ale stale po 11 dnoch je to rovnake na sone.
Poradte prosim!!!!!

@marissenka
@simca06022011
@bubinko83
@inull5
@lulinko

nutrimas
21. sep 2015

@nellynka Odporucame spolu so zlcnikom precistit aj posilnit aj pecen. Hovori sa, ze zlcnik je "tlacovy hovorca" pecene. Problem so zlcnikom signalizuju problemy s pecenou. Ak je oslabena,nedokaze si plnit svoju dolezitu detoxikacnu funkciu, co potom nasledne oslabuje funkciu aj inych organov v nasom tele. Ucinnym prirodnym pomocnikom, ktr. Vam pomoze upravit aj travenie a hlavne regeneruje pecen a zlcnik, je pestrec mariansky. Uziva sa bud vo forme oleja lisovaneho zo semien, alebo priamo drvene semena, ktr. maju vyraznejsie detoxikacne ucinky. Oba najdete v nasej ponuke bud tu v PROshope alebo na nasom eshope. Mame s nim velmi dobre skusenosti, aj osobne napr. v suvislosti s ekzemami.Ak by ste mali dalsie otazky, nevahajte nas kontaktovat, radi pomozeme:
https://www.modrykonik.sk/market/vyzivove-dopln...
https://www.modrykonik.sk/market/ine/iok17w/pes...

marissenka
21. sep 2015

@nellynka ahoj.no ja som sa a teraz konecne dokopala ist j dr..moja mi dala vymenny listok,musim sa objesnat tento tt na sono...a moj brat mal bolesti v strede pod hrudnou kostou a bol to pankreas,mal pankreatitidu zo zlcnika...bacha na to...a kamoska si s babskym receptom vyplavila kamene.ja sa to bojim skusat...mam ju v priateloch..nanatko tusim ma nick.napis jej.ona ti poradi
Drzim palce.zlcnik je svina...

miaxy
24. júl 2016

@simca06022011 mne tak dali v roosveltke termin teraz o tyzden a to som sla len na kontrolu kedze som mala zachvat a bola na urgente a tak si tu citam aj stare spravy s velmi zvazujem ci na tu operaciu pojdem mam doma 6m.dieta, kojim a dr.ma na kontrole ani nepozrel hned dal termin :'(

simca06022011
24. júl 2016

@miaxy mna tak v roosveltke natahovali... Tiez ze o tyzden... Ale nala som doma 10dnove dieta a dohodli sme mesiac... No dala by som sa vysetrit na gastre a nech poradia. Dobry he lekar v roosveltke ale celkom fajn je sj valach v novamede ALE treba z neho vsetko tahat, pytat sa... Zlcnik vie narobit problemy ale porode s tym ma vela zien problem a casto sa to uklidni.

tanika
24. júl 2016

@simca06022011 kočky poprosím a nebolí vás chrbát?

vivi78
20. sep 2016

@tanika...ja mam tiez zlcnikove kamene a ano,boli chrbat od nich ☹ ja idem na kontrolu piatok a dr mi bude robit aj sono a budem mat aj vysledky odberu krvi...tak som zvedava co povie 😒

miaxy
20. sep 2016

@vivi78 skus potom rebanon.. dnes som sice zhresila po sto rokoch asi tri hryzi mc donaldu som supla ale myslim ze ta kura mi celkom pomohla aj ked ti poviem vacsi grc som nepila..ako zhnita repa.. kiez by mi to.vydrzalo bez tych zachvatov takto..obcas dam.caj na zlcnik a potom zas zopakujem kuru..

vivi78
23. sep 2016

Ahojte zienky!Dnes som bola na kontrole na gastre a dr.mi povedala,aby som zvazila operaciu...isli by ste do toho,ak s tym nemate tazkosti?uspavaju pri operacii laparoskopiou?nevratia sa tie kamene po case?poradte prosim,zabudla som sa ju spytat 😒 ...dakujem

miaxy
24. sep 2016

@vivi78 nvm ake mavas zachva

miaxy
24. sep 2016

@vivi78 sorry tak.este raz omylom som to.odoslala skor..
Nvm ake mavas zachvaty ako casto.ake bolesti takze zvazit si to musis s

miaxy
24. sep 2016

@vivi78 sama ..
Ja som mala aj termin a nesla som sestricka z interneho mi opisala ako sa citi po operacii ze este horsie .. ale tak kazdy to.ma asi.inak..

anjelik2509
24. sep 2016

@vivi78 mojej sestre zistili kamene v žlčníku, síce žlčník ju ani nebolel, ale bývalo jej nevoľno a nemohla nič jesť, zo všetkého jej bolo zle.. Zistili jej v žalúdku ale helicobactera, tak skôr jej ten spôsoboval ťažkosti ako tie kamene... Ale vyhodili jej žlčník aj s kameňmi.... Uspali ju, spravili do brucha 3 dierky na laparku a bolo.... Na taký tretí deň šla domov... Mala chvíľu bolesti, nafúknuté brucho z tej operácie... Ale teraz už dobre, helicobactera si preliečila a ale aj tak nemôže jesť čo sa jej zachce.... A keď žlčník vyberú, kamene sa už nevrátia.... Ak žlčník nechajú, čo ale málokedy býva, kamene sa vrátiť môžu.

vivi78
24. sep 2016

@miaxy vobec nemavam zachvaty,mna to neboli.chrbat ma ale boli o to viac.helikobaktera tiez nemam,robili mi vysetrenie zaludka...dr mi povedala,ze je lepsie ist na operaciu,ked to este neboli a clovek nema krce,ze ked ma to chyti,tak je to horsie aj pre mna,ale aj pre dr,ktory ma operuje.

nina88
5. júl 2018

@bubinko83 ako nakoniec so zlcnikom?

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lundus
26. máj 2021

@nellynka môžem sa opýtať ako si dopadla? Ja mam presne to iste

nellynka
26. máj 2021

@lundus ako prislo tak odislo......ale pravdepodobne to bolo z liekov, ktore som uzivala.

lenka100218
1. apr 2022

@mpravda Prosim vas akym spôsobom to riešite Aby nebola nutná operácia ?