Ako prekonať ťažkú popôrodnú depresiu?

zizuletka
1. aug 2009

Ahojte,
trpim tazkou poporodnou depresiou, ktoru mi zial sposobili lekari v Londyne, kde som rodila a potrebujem radu od tych, ktori si to mozno prezili a vedia mi poradit. Doktorka v UK mi zakazala kojit malicku a povedala mi, aby som si nechala mlieko len tak vyschnut. Odvtedy sa mi zacalo peklo na zemi, mala som hrozne stavy paniky, uzkosti, nebola som to vobec ja, nedokazala som sa spravat ako predtym, i ta najmensia vec sa mi zdala byt ako napisat diplomovku, no hroza. Nemohla som spat, iba ak so silnymi sedativami. Teraz ma mala rok a mesiac a este stale beriem antidepresiva a lieky na spanie. Chodim pravidelne k psychiatricke, ktora mi s tym vsetkym pomaha. Je normalne, ze liecba trva tak dlho? Citim zlepsenie, ale stale to nie som ja, stale ma to prenasleduje a mam panicky strach ze sa mi to vrati. Preto som aj rozmyslala, ci nie je dobry napad urobit si druhe babatko. Kojila by som a nenechala by som si do toho od nikoho kecat a mozno by to same uplne ustupilo alebo by som sa vyliecila. Myslite, ze je to dobry napad? Naozaj dakujem kazdej milej osobke za radu.

jona74
1. aug 2009

zizulietka a neskusala si aj neaku alternativnu medicinu?ja osobne nemam taku skusenost ale poznam par ludi ktorym nepomohli lekarske vedy ,ale skusili aj ine moznosti....je toho na teba vela ako tu citam...prezila si dost a myslim si ze namas dovod tu pisat bludy ,logicky co by si z toho asi tak mala...ale naozaj mala by si skusit nieco ine urcite sa daju zohnat neake informacie na nete... 😉

zizuletka
autor
1. aug 2009

molnarovak: dakujem za radu, rozmyslala som aj nad psychologom, skusim sa to doktorky opytat. Lebo psychiater sa s tebou predsa len tak nerozprava, ako psycholog a psycholog by mozno mohol odhalit pramen, z ktoreho to vsetko vyplyva.
lamanda181: no ved mne aj mlieko do hlavy udrelo ako sa hovori a mozem byt rada, ze som este dopadla tak, ako som dopadla a ze nie som niekde na psychiatrii. Predtym som tomu nikdy nevenovala pozornost, ale teraz uz viem, ake je to nebezpecne. Keby som kojila malu, mozno sa mi nic nestane, alebo nie v takej miere. Sprosti doktori a sprosta som aj ja, nemala som si nechat radit od niekoho cudzieho. Pravda je, ze som bola v londyne uplne sama a nemala som pri sebe nikoho, kto by mi s kojenim pomohol alebo ukazal ako na to a co treba robit, ale mohla som si to dopredu precitat v knihach...

zizuletka
autor
1. aug 2009

jona74: skusala som aj homeopata, ale potom mi to psychiatricka zakazala, ze mi to moze urobit este horsie, ze nesmiem kombinovat tie lieky s bylinkami, resp. len s niektorymi mozem, ale aj to v malom mnozstve, inak sa straca ucinok antidepresiv ;o(

jona74
1. aug 2009

napisala som ti ip ozvi sa 😉

zizuletka
autor
1. aug 2009

jona74: uz som ti odpisala ;o)

zizuletka
autor
1. aug 2009

naozaj dakujem vsetkym, ktori sa mi snazia pomoct, ani neviete, ako vela to pre mna znamena. Raz sa vam to vsetkym v dobrom vrati ;o)

lamada181
2. aug 2009

zizululetka no neviem ako ti poradit jedine drzat palceky nech sa s toho rychlo dostanes a nech mas druhe miminko a nech si stastna moja a inac moja keby si chela mozes zalovat tu dr a tiez vutlct nejake prachy ktore si urcite obetovala a davala do liekov ved ona je na vine lebo tsku to sprostou nekojte nepovie ani jeden dr baba co so mnou lezala na izbe mala nejaky bacil v tele a musela odsavat mlieko a prevarit ho aby ho mohla dat dcerke ale nikdy som nepocula od dr nekojte ved to je spusta hormonov v tele ja moja drzim palce

marianka79
3. aug 2009

ahojte moja sestra to mala tiež poporodná depresia je nebezpečná ona si ale sama a bez liekov uvedomila že to dietatko ju potrebuje a dala sa dokopy o 2 roky sa jej narodila druhá dcérka a tú kojila 3a pol roka 😲 a nikomu nedovolila jej do toho kecat takže zizuletka ked si uvedomuješ že to nie je ok to je prvý krok k vyliečeniu a zapamataj si TO CO SI DAME DO HLAVY TO TAM AJ OSTANE!!!Na tvojom mieste by som vysadila lieky a šup na druhé bábo 😉

patkaza
26. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

skúste druhé bábätko a kojenie a ono by sa to malo postupne zlepšovať http://akoapreco.com/ako-spoznat-poporodnu-depresiu/