Ako prestať s dlhoročným obhrýzaním nechtov?

actimela
17. mar 2013

Ako prestat s tymto zlozvykom resp. co vam pomaha.Mam kamaratku a odmalicka si obhryza nechty...mama jej kupovala v detstve nejaku vodicku proti obhryzaniu,ale nepomohlo.Nevie prist na koren veci,co bolo spustacom a preco s tym nevie prestat.Dakujem za vase rady a najlepsie skusenosti 🙂

jeennyv
3. aug 2015

U mna pomohli jednoznacne gelove nechty...je aj taky horky a hnusny lak proti ohryzaniu nechtov, resp. rozne druhy takych lakov, ale ani to niekedy nezastavi tento zlozvyk...preto za mna bud urcite felove nechty alebo si so speci lepidlom svojpomocne nalepit take umele nechtiky....postupom casu to cloveka odradi...

elninoenmipueblo
3. aug 2015

U dospelaka zmena prostredia...aj s fajcenim sa tak da seknut😉 😉 u dietata motivacia..super odmena robi zázraky 😉

ivanatim
3. aug 2015

Spustacom je nuda, slaba sustredenost, vnutorny stres, uzkost či ničnerobenie. Treba si najst nejake aktivity a nebudes sa nudit a pri sedeni si obhryzat nechty. Toto zaberie na 100%. 🙂

govinda
3. aug 2015

Ja som prestala s obhrýzaním nechtov asi pred 5 rokmi. Keď som videla, aké pekné nechty majú kamarátky a ja také škaredé a ohryzené, tak som sa fakt začala hanbiť a zo dňa na deň som s tým prestala. Proste zrejme pevná vôľa. Odvtedy sa o ne starám, pilníkujem, občas nalakujem farebným lakom, zväčša len priesvitným. Ale na niektorých tých nechtoch vidno, že boli dlhéééééé roky obhrýzané, nemajú taký pekný tvar 😒 Každopádne vyzerajú teraz pekne a som hrdá na to, že som sa zaťala a prestala .... a hlavne vydržala 🙂

rebecita
10. aug 2015

Ahojte zienky, vidim ze viacere ste si dlhe roky ohryzali nechty.
Chcem sa ale spytat, ci ste mali rovnako znicene nechtove lozka? Ja ich mam totizto po dobrych 9 rokoch ,,praxe" dost skratene, resp. bruska poposuvane (vsak asi viete co myslim 😒 ) a preto by ma zaujimalo, ci sa vam zregenerovali ked ste prestali s ohryzanim, alebo aspon vratili blizsie k povodnemu stavu 🙂 ?

milota164
11. aug 2015

ahojte, setko je to v hlave tak ako fajcenie, ked sa naozaj rozhodnes prestat tak nepotrebujes ani gelove nechty. ja som si ohryzala dlhe roky a dali sa mi nechty doporiadku.

crazy312005
19. feb 2017

Ahoj. Mám 12 rokov. Odmalička si obhrýzam nechty. Už je to niakych 9 rokov čo si ich hryziem. Neviem s tým prestať. Prosím poraďte mi. Lak,oleje,vodičky a ani gélove nechty mi nepomáhajú. Už neviem čo s tým urobiť. Vopred ďakujem.

matkap123
8. máj 2018

najlepsie je'' URGO STOP obhrýzaniu nechtov'', je to aj pre muzov(chlapcov), da sa to kupit v Dr. Max ale trosku drahsia cena. na mna to zabralo😁😁😁

simculllka
8. máj 2018

Ahojte, ja mám 32 a tiež si obhrýzam nechty a to sa teda rozhodne nenudím, ako tu to niekto napísal. Proste to robím mimovoľne, najčastejšie večer pri telke a sorry, ale pri troch deťoch som rada, že večer ležím v kľude, takže žiadne aktivity nemienim robiť ešte k tomu. Podľa mňa je to dlhorocný zlozvyk a proste, niekto má pevnú vôlu prestať a niekto nie. Ja sa viem zaťať a prestane, si ich obhrýzať aj na pár týždňov, ale čo ma doslova demotivuje je to, keď už ich mám pomerne dosť narastené a zrazu sa mi necht zlomí tak, že je to ešte horšie, ako to bolo, keď som si to obhrýtazala...lebo mne sa asi tým, že sú oslabené tie nechty, aj hodne lámu..a toto ma vie položiť, keď sa mi to stane s jedným dvoma nechtami, že sa zlomia, už to potom ide..inak, často ani neviem, kedy som si stihla ohrýzť tie nechty, proste to už ide akosi mimo mňa. Viem, že to vyzerá hrozne a strašne rada by som prestala, asi vyskúšam aj to Urgostop, čo je tu naposledy spomenuté a uvidím..mne nepomohli ani gélové nechty, resp. nehrýzla som, kým som ich mala a potom ako mi zišli, tak som mala namiesto nechtov len také kožtičky, aj to som hlodala..je to nechutný zlozvyk a kto to nezažil, ten nepochopí, že je fakt veľmi veľmi náročné prestať.

brisilda
8. máj 2018

@matkap123 tak toto musim vyskusat ....tiez mam ten zlozvyk ...vraj je to skryta neuroza 😱....ja mam nechty slabe,stiepia sa ,su vysusene a mne to neda pokoj ked s tym zastiepenym nechtom zadrhavam🙊🙈 ano je to skarede no mne ani gel.nechty nepomohli nakolko po 2tyzd. Sa same poodliepali a cele zosli dole bez toho aby som im pomohla ......

balabasm
23. máj 2019

Presne ako píšete kočky, gélové nechty boli často riešením aj medzi našimi klientkami. Písali sme dokonca o tom aj článok:
https://www.aristora.sk/l/obhryzate-si-nechty-m...
🙂