Ako sa chrániť pred búrkou?

19. aug 2022

Možno trochu blbá téma ale verím že aspoň trošku pomôže , som tehu 🤰 a možno aj preháňam ale idú k nám búrky a ja sa bojim aby nám nevybuchol dom 😀 čo by som mala všetko urobiť je treba povypinat elektriku ? Máme aj hromozvod ale ja sa bojim a manžel neni doma 😥

babovka2321
19. aug 2022

Nadych, vydych... Nic ti nevybuchne.

skeblicka77
19. aug 2022

Tiež sa vždy bojím, schovám na dvore, čo môže uletieť, elektrinu nevypinam. Tiež máme bleskozvod. Ja sa bojím len jednej veci vždy, že nám odfukne strechu, iné neviem čoby sa mohlo stať

jaskolka
19. aug 2022

Prečo by mal vybuchnúť dom? Ide búrka, nie zhadzovať bomby.

darijja
19. aug 2022

Ano, prehanas

jankalukasova
19. aug 2022

Vybuchne? 🤔

pribinak
19. aug 2022

Prepáč, ale ty máš nejakú psychiatrickú diagnózu? Lebo normálne zdravo uvažujúci človek rozumie, že som vynuchnut len tak nemôže

h2
19. aug 2022

Pokiaľ máš bleskozvod, nemáš sa čoho báť. Elektrinu nevypíname, iba ak kvôli búrke vypadne, tak môj muž ide odpojiť niektoré citlivé spotrebiče zo zásuvky, lebo už sme mali problémy, keď sa to elektrárne pokúšali niekoľkokrát nahodiť a neustále to nabiehalo a zase vypínalo. Okrem toho nechoď so zapnutým mobilom na balkón, alebo blízko k oknu. To by malo byť všetko. A neboj sa, doma si v bezpečí.

cocolino234
19. aug 2022

@autorka ale tu vôbec nejde o to, že si tehotná, to s tým nemá nič spoločné. Tu chýba logické zmýšľanie a nejaký ten knowledge. :/

margaretka_
19. aug 2022

My zvykneme vypnut akurat internet, ked su silne blesky, ale my nemáme bleskozvod a internet ma nejaku vec hore na dome. Tak od toho odpajame kabel. Inak neviem co by mohlo vybuchnut kvoli burke

m_
19. aug 2022

@margaretka_ nám sa internet vypne sám🙂))))))) (vysielač máme na kamzíku... Každú búrku schyta aspoň jeden blesk)🙂))))

kitycat
19. aug 2022

To mas dobre, si v dome si pri zemi..teda daleko od blesku...

ale co ja? Byvam v panelaku na 3.poschodi nemala by som sa zahrabat?

😵 😵 😵

sindla
19. aug 2022

Keby sa ma takúto otázku opýta 7 ročný syn tak mu pekne odpoviem, ale dospelá žena pre boha? 🤦 Či prázdninové srandičky na koňovi? 🙂

autor
19. aug 2022

@margaretka_ @h2 ďakujem za odpoveď ,no nemyslela som doslova výbuch ale to že či mi netrafí blesk od malička sa bojim veľmi búrok a teraz v poslednom čase som veľmi precitlivelá a vela aj preháňam ale cítim sa už kludnejsia asi som to chcela dať len zo seba von že sa bojim ☺️ nebudem tu predsa robit koniec sveta z búrok , ale odpovede niektorých žien ma priam až dostali prečo sú ľudia taky nepriateľský a to človek musí mať psychické poruchy ak sa niečoho boji alebo podobne ? Okej nehádam sa ...a týmto dvom ženám som veľmi vďačná za odpovede a za to že hneď nevyletia na človeka či nemá psychické problémy ❤️

sindla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
19. aug 2022

@skeblicka77 presne tej strechy sa bojim aj ja 😄

sisaka
19. aug 2022

Autor - v dome sa vôbec nebojím, ja sa bojim, keď som niekde na otvorenom priestranstve a som ten najvyšší bod v celom okoli. Minule nás tak zasiahla búrka na horách, keď sme akurát vychádzali z pásma kosodreviny, všade už len holé skaly a my… našťastie sme rýchlo zbehli dole do lesa a búrku prečkali tam, kebyže sme o taký kilometer ďalej, tak sa asi zbláznim

skeblicka77
19. aug 2022

My ju máme už asi 8 rokov, prežila kadejaké búrky, no sme krajný dom a človek nikdy nevie, ako sa vietor oprie, z ktorej strany. Zostáva nám len prečkať.

januska12323
19. aug 2022

Ak máš zavreté okná a bleskozvod tak sa k tebe nemá ako blesk dostať. Pre svoj pokoj môžeš citlivejšie /drahšie prístroje po vyťahovať z elektriny a to je všetko.

maranco
19. aug 2022

Ak máš na streche anténu na internet tak si ho vypni (vytiahni káblik), ak máš internet po optickom kábli tak tam nepríde blesk/prepätie.

domka222
19. aug 2022

To sa zakaždým takto bojíš búrky? Doteraz si čo robila? Či to je tvoja prvá búrka? 🤦‍♀️

nika23t
19. aug 2022

Neboj sa, nemalo by sa Ti v dome nič stať. Minuly rok som aj ja zažila takú búrku ako tehotna, obe staršie dcéry mi plakali na chodbe, lebo sa tak báli a ja som ich s kľudom angličana upokojovala, a pritom sa mi samej tak triasli kolena od strachu, že som myslela, že ma nohy neudržia. Ale takú rýchlu a silnú búrku som ešte nezažila. No našťastie, nám nič sa neudialo, len lietali trampolíny a škridly zo striech, par stromov polamanych. Neboj sa, ak budeš dnu, nič by sa Ti nemalo stať. A nie si v tom sama, moja sestra ma panicku hrozu z búrok, takže celé detstvo som ju musela držať za ruku. A teraz ma 33,drzi ju už partner. A tie premudrele "rady" niektorých žien tu si nevšímaj. Presne pre ne aj ja radšej píšem anonymne, aj keď potrebujem napríklad len recept na polievku.

terry2003
19. aug 2022

Mi vypname pri búrke vždy iba počítač. Keďže kvôli výpadku prúdu sme prišli o fotky v počítači.

refly
19. aug 2022

V dome sa nikomu nic nestane a ak vas burka chyti vonku a bojite sa blesku, tak sa treba prikrcit. Ono je inac citit, ak sa niekde v blizkosti chysta trafit blesk. V tedy je "divny vzduch" a taky naboj vo vzduchu, ze sa ludom z toho postavia vlasy. Takze klud, ak by do Vas isiel trafit vonku blesk, tak s predstihom tusite ze je nieco zle.

patus_2
19. aug 2022

Pokiaľ niesi niekde vonku, pod stromom, alebo vysoko v horách, tak sa nemáš čoho báť. Ešte aj v aute je úplne bezpečné. Ja veľmi rada pozorujem búrky, tá energia, ktorú príroda dokáže vyvinúť je fascinujúca.

liusa82
19. aug 2022

My nemáme ani bleskozvod a žijeme a to tu medzi horami sú burky teda riadne občas😀 ja som už čitala aj to že jedny mali a blesk neudrel doň ale vedla a zhorelo podkrovie.Tým ťa nechcem vystrašiť .Ale proste ked sa má stať zle ,tak sa aj stane neovplyvniš to.Ale tiež vyberám všetko zo zastrčky ked ide búrka.Nepotrebujem aby zhoreli všetky spotrebiče

isis234
19. aug 2022

Zatvor okná, nestoj pri okne, ja vypnem televízor,, chladnička mi ide,,, ostatné nemám zapnuté v elektrike nič,,, máš bleskozvod,, v pohode,, bud v klude,, mysli na niečo pekné

solange7
19. aug 2022

😀 Ja som tiez vzdy dosrata ked je riadna burka. Len akurat si uvedomujem, ze ten strach je abstraktny.

janulik2008
19. aug 2022

Aj ja sa bojím hlavne keď sú vonku ⚡ ale doteraz si pamätám keď som mala asi 16 bola búrka, hrala som na PC hru. Zrazu zahrmelo tak silno a hlasno že PC sa vypol resp vypalilo poistky či ako sa to vraví a "zhorel" nám modem od netu. A raz sme dali do zásuvky po búrke kabel od telky a začalo to iskriť 😉 takže telka šla do večných lovíšť 😀 inak našťastie nič ;)

Ak sa má niečo stať, stane sa. Kolegyni vyhorel dom a to stačil k tomu skrat v zásuvke a už to šlo :/

sszuzu8
19. aug 2022

Ja robim nasledovne - vypnem mobil vypnem všetko z elektriky dám dole šperky zo seba zavriem všetky okná dvere balkóny. Nestojím pri okne. Žiadna elektronika v ruke nič. Viac urobiť neviem.

sszuzu8
19. aug 2022

@pribinak autorka asi myslela skrat spotrebiča 🙂 a to sa reálne deje