Vypínate TV, keď je búrka?

dettilv
29. aug 2023

Ahojte. Vypínate telku keď je búrka?

pribinak
29. aug 2023

@dettilv nie, nirmalne žijem a fungujem. Dom ma hromozvod - bleskovod

zuzanka.zuzu
29. aug 2023

dnes tu idu bomby 😀

janai1
29. aug 2023

ha, to si pamätám ako decko, všetko sa muselo vypnúť a vytiahnuť to zastrcok 😁

ckocka
29. aug 2023

U TV a PC mám prepaťovú ochranu.

x_mery_x
29. aug 2023

Nie

alexandraas
29. aug 2023

Nie,ale moja mama to robi😄

viestta
29. aug 2023

Nie, spolieham sa na hromozvod, prepatovu ochranu a poistku

viestta
29. aug 2023

@dettilv chladničku vypínas tiež?

miskakyska
29. aug 2023

Odkedy susedov dom schytal guľový blesk a nám odišla telka vypínam všetko...aj wifinu.. to nám ju tiež raz zachránilo, keď bola vypnutá a celá ulica musela meniť wifiny..

pribinak
29. aug 2023
kvetinka1918
29. aug 2023

@dettilv my každý večer vypínanie všetko okrem chladničky

dievecka
29. aug 2023

Nám sa pred 5-timi rokmi takto pokazil televízor, až dym z neho išiel a to máme hromozvod, takže radšej vypínať, však cez silnú búrku ani stanice nejdú poriadne👍

dettilv
autor
29. aug 2023

Smejete sa mi ale ako čítam niektorí mali z blesku škodu☝️

slavomira236
29. aug 2023

@dettilv pred 5rokmi celej ulici odisli routre dokial vsetkym pmenili presi skoro 3tyzdme. Technik povedal vypinat tak vypinam

amelie2017
29. aug 2023

Pri takej mensej burke, kde to duni skor dookola nie, ale ked to riadne trieska vsade, tak ano.

liv1
29. aug 2023

Vypinam

mamutka
29. aug 2023

@dettilv telku nezapnem pomaly jak je rok dlhy, takže počas burky je off, ako väčšina veci. Len mi to pripomenulo, že ja musím počas burky riešiť ako odstavím puberťáka z balkóna, lebo burky sú nadherne, blesky úžasne, čím viac, tým lepšie, ani spať netreba, len sa vystrčiť z balkóna na najvyššom poschodí v trenkách, s úsmevom na tvári a čakať na rentgen …… škoda že nemá vypínač

zuzanka.zuzu
30. aug 2023

@miskakyska @slavomira236 prosím vás a vy dve v akých dierach žijete? v horách v transylvánii? lebo toto sú také povedacky čo môžete dať akurát tak anonymne na internet 🙈 celá ulica menila wifi po blesku (to kam ten blesk udrel? do každého domu za radom?) a 3 týždne trvalo vymeniť routre všetkým susedom (aaaaa 🙊 všetci od jedného lokálneho dodávateľa ktorý objednáva tovar z antarktidy?).... preboha toto sa fakt deje len ja koňovi 🙈

erikavesela
30. aug 2023

Nie..mame prepatovu ochranu

sendyle
30. aug 2023

@dettilv pri mensej burke nie ale pri velken ano par domov od nas co schytali blesk tak im odisla telka, wifi, chladnicka a mensie spotrebice tusim kanvica a mikrovlnka? ale to uz neviem,tak to uz duplovanie vypinam vsetko 🙈

diamand2326
30. aug 2023

@zuzanka.zuzu No smeješ sa, ale my sme ulica novostavieb a optiku tam dal developer výhradne len od jedného poskytovateľa a veru, keď sme sa sťahovali, boli sme aj mesiac bez pripojenia, lebo toľko trvalo v čase dovoleniek postupne pripojenie viacerých 🤯 Takže tým trom týždňom sa aj dá veriť 😅

heln
30. aug 2023

@dettilv TV nie, iba PC, obcas mame pri burkach nejake vykyvy, alebo kratke vypadky elektriny.

zenulkaaa
30. aug 2023

Nie. Dnes uz nie su tie stare televizory pri ktorych sa musis bat, ze Ti buchnu ked udrie blesk.
A burky sa nebojime, takze nie sme ani z tych, co by v napati sedeli a trpli celu noc, co sa stane

zuzanka.zuzu
30. aug 2023

@diamand2326 nie, už sa žiaľ vôbec nesmejem, je to skôr na tohto smajlíka: 🤦. a je niečo uuuplne iné keď sa novopripajas k sieti a vytvára sa nový prístup vs. keď po búrke údajne "menia router celej ulici" 🙄 to je taká kktina že sa ozaj uchytí len na koňovi

a viac už asi nemám chuť odpovedať v tejto téme lebo tu z jedného blesku odchádza celej ulici wifi 😉 kks ešte že muž s kolegami toto robia, už som poslala printscreeny nech majú veselší deň a aj oni nech prispejú povedackami "stará mať vravievali" 😜

babababka
30. aug 2023

PC a Tv vypínam pri väčšej búrke.

slavomira236
30. aug 2023

@zuzanka.zuzu v humennom zijem si predstav a mame potiahnuty tcom po kabli co je ma pevnu linku.. pisem ako bolo aei viem u nas menili nie u vas. T com ma cas aj pri beznej poruche neopravi hned ako antik napriklad. Bez nevmaju tyzden bez vikendu na opravu. A vtedy to povypadavalo a poodpalovalo mnohym takze sme cakali podstatne dlhsie.a zas tych technikov tolko nemaju. Tak sa upokoj.

miskakyska
30. aug 2023

@zuzanka.zuzu teba muselo tiež niečo zasiahnúť a dosť presne,dúfam, že to nebolelo

slavomira236
30. aug 2023

@zuzanka.zuzu draha to nebol jeden blesk burka bola v noci cca 01:39 bola dlha a padal lad gule

slavomira236
30. aug 2023

@zuzanka.zuzu technik ma upozornil ze mam vypinat ze sa to stava ze pri burke. Vtedy odisla aj elektrina a susedovi dokonca kotol

megleka
30. aug 2023

@janai1 to si pamätám aj ja a dokonca to robím aj teraz ako som sa osamostatnila 😂 ale nikdy inokedy nie len keď idem do roboty a je búrka pričom je to úplne zbytočne keďže keď nechám všetko v zastrcke tá búrka môže prísť hocikedy keď doma nebudem 😂😂😂😂😂