Ako sa prejavuje tetánia, panická porucha ?

barbora271
11. jan 2020

Ahojte, mám lieky od psychiatričky Alventu vraj panická porucha alebo tetania, chcem sa spýtat ak mam robené CT hlavy, plucné, EKG , krv, krčne pol roka spat a bolo vsetko ok, či tam môže nastat nejaka zmena, lebo od včera mi je tak zvlasno, po tvári mi behá akoby elektrika, v krku akoby som mala nejaku ,, guľu ,, celkovo som strašne slabá, od žaludka mi je zle, od krku smerom do hlavy mam take tlaky, na hrudi ma tlačí a ide mi to smerom pod lavu pazuchu, tlak mam 128/85 pulz 65, a neviem či mám íst na pohotovosť alebo to bude psychická stránka. ďakujem za každú radu.

s.a.s.k.a.
11. jan 2020

@barbora271 a ako dlho beries lieky? To mozu byt aj neziaduce ucinky, ak si este len zacala s liekmi...

barbora271
autor
11. jan 2020

fuha dlho cca 7 mesiacov.

s.a.s.k.a.
11. jan 2020

Tak to asi nebude z toho

barbora271
autor
11. jan 2020

vsak to prave neviem,ale tlak mam ok.

jaja1991
11. jan 2020

@barbora271 kľudne to môže byť z chrbtice. Ja tiež mávam stav že mi tŕpne pol tváre, mravčenie. A na neurologii povedali, že krčna chrbtica.

montemotherone
11. jan 2020

@barbora271 je to psychika

rondicka
11. jan 2020

@barbora271 vsetko toto patri k danym diagnozam.. Ja mam aj PP aj tetaniu.. Velmi dobre poznam vsetko,co popisujes.. Viem,ze sa to lahko hovori,aby si sa nebala, ked Ti v hlave stale ide to iste, strach zo smrti..treba sa s tym naucit pracovat, po case si zvyknes na vsetky prejavy aj ked bat sa ich asi nikdy celkom neprestanes.. Ja sa s tym trapim uz 12 rokov a stale sa niekedy citim ako by ma to zaskocilo po prvykrat

zuzi56
11. jan 2020

To sú príznaky pp, nezhoršil sa ti stav, alebo si neni moc vyčerpaná.
Ja to mám už 4 roky, a vždy mám iné problému, raz hrča v krku, mravcenie hlavy, alebo medzi lopatkami, bolesti svalov, tok v oku,
Ja si dám dva dni po sebe lexik a ono to prejde, alebo ešte je možné, že potrebuješ zvýšiť dávku AD

barbora271
autor
11. jan 2020

@zuzi56 hej, ale aby som mala stale taky tlak na hrudi ani nie na hrudi ako v strede prs od zaludka

luccija
11. jan 2020

@barbora271 daj si vápnik a magnézium tí čo majú tetanuu by mali pravidelne uzivat

zuzi56
11. jan 2020

@barbora271 Ja som to tiež mala dlho, chodila som v tej dobe na rehabky z mojou dcérou a povedala som to tej terapeutka čo cvičí s deťmi,
Povedala mi nech si ľahnem, a od spodu chrbtice mi stredom až ku krku začala asi 5 krát silno tlačiť, ponúkala som a sama som tomu neverila, trvalo to dve minuty a bolo to vyriešené.

miriama11
31. jan 2020

@barbora271 ja som take mala, tetania sa mi nepotvrdila, berem magnezium , aspon mi netrpne jazyk. Ale typujem to na pp ale aj daco ine.kupila som si aj depres v lekarni, je to bylinkove , zo zaciatku som mala povit ze pomohol ale teraz uz mi nic nepomaha,musim riesit. Je to otrasne.ja zas mam tep vysoky.

misina1212
2. sep 2020

@barbora271 ja mam tiez tetaniu, zistili mi ju pred rokom aj som lezala na neurologii, urobili mi rtg, ct, mri, sono ciev a test na tetaniu, vysla ta tetania a vsetky priznaky ktore som mala a stale aj mam je vsetko z tej tetanie, by si sa cudovala ako psychika vplyva na zdravie cloveka, vidim to na sebe, dnes som bola na kontrolne mri ci nemam nahodou nieco s vnutornym uchom, ja mam stale zavraty a krutenie hlavy a uz mi to ide cez hlavy lebo ma to uplne vyluci z bezneho zivota, ostava uz jedine psycholog a nepomoze ten tak psychiater, brala som antidepresiva, betahistin a ja som si kupila vitamin b, magne b6 a ginko, dilezite je doplnat magnezium

judit70
17. okt 2020

Chcem sa opýtať robili mi vyšetrenia EMG na karpalny tunel,na tom grafe sa da určiť aj tetania?neurolog mi nepovedal iba že karp.tunel,ale ako to tu čítam mám príznaky,a ma zaujíma aká je dávka ktoru beriete?mám aj uzkostnu poruchu,beriem coaxil a sem tam ansilan.

maggie1192019
24. aug 2023

@rondicka dobrý deň môžem vám prosím vás napísať

miro1616
6. nov 2023

@miriama11 dobri ja mam tep 130 a talk 150 na 100 mate to aj vi

miriama11
9. nov 2023

@miro1616 mala som to stresove. Pomohli antidepresiva.

miro1616
10. nov 2023

@miriama11 ja som viaadila po dvoch mesiacoch 9 dni som nebrala stav sa velmi zhoršuil ot vera som nasadila naspet budem mať zaaz nežiaduce ucinki ❓🥺🥺🥺

miriama11
11. nov 2023

@miro1616 netrebalo vysadit. Treba ich brat aspon pol roka. A potom lekar povie ci treba vysadit. Neviem ci budete mat neziaduce ..

miro1616
11. nov 2023

@miriama11 ahoj mam 🥺 davam si ukludnivvak helex