Panická porucha a úzkosti

nikuskaakolarova
7. mar 2021

Ahojte trpíte niekto panickou poruchou aké máte ešte príznaky okrem búšenia srdca kolisajuceho tlaku tlaku na hrudi niekedy mam aj taky zvláštny pocit v žalúdku a na celej ľavej strane vďaka za odpoveď

dee01
7. mar 2021

tak toto by zaujímalo aj mna..
ja si príznaky nejak ani nevšímam...už len samotný atak...

nikuskaakolarova
autor
7. mar 2021

@dee01 je to hrozne mam aj antidepresiva tak uvidím ci pomôžu ale už ma nebaví takto žiť s touto pliagov

dee01
7. mar 2021

@nikuskaakolarova a máš aj nejaký spúšťač? lebo u mna to prišlo v určitých situáciach...

nikuskaakolarova
autor
7. mar 2021

@dee01 neviem mne to príde skôr z ničoho nič celý deň dobre a potom ku večeru zle potom pár dní fajn a zase zle včera mi stúpol náhle tlak a potom zase rýchlo klesol na vracanie mi bolo tak som si dala rýchlo lexaurin a šla radšej spať

dee01
7. mar 2021

@nikuskaakolarova aha..no ja som to mala z určitej situácie alebo miesta...tento tlak až tak neriešim, ale tep mám vysoký, mnohokrát mi ide vyskočiť srdce..mna skor trápi samotný atak...ked sa idem zblazniť, zadusiť....mam to väčšinou v situáciach, ktorým nie je konca...tma, hmla, zaľahnutie v ušiach a takéto...a samozrejme uzavreté miestnosti..

karinaaaa
7. mar 2021

@nikuskaakolarova ja som.zacala najskôr tetanicke zachvaty ale uz mam aj plus taketo ako.opisujete neskor.po skoro roku teraz začínajú aj úzkosti,nespavosť. Nemôžem nejak extra chodiť medzi veľa ľudí nemôžem šoférovať lebo mi vždy prišlo spatne. No mávam lepsie dni a niekedy aj týždeň cely zle.
Ja antidepresiva neberiem nechcem to brat. Ale možno budem musiet. Začala som užívať veľa magnézia a CBD olej.

nikuskaakolarova
autor
7. mar 2021

@dee01 ja mam strach s infarktu a ze odpadnem a ze sa mi to stane keď som sama doma s deťmi aj mne v ušiach stále zalahuje aj dvojité videnie mam keď sa pozerám na telku tak hlavne tie male písmenká mam dvojité na nervi som už s toho😔

dee01
7. mar 2021

@nikuskaakolarova no v jednom uchu mám vkuse bušenie a zaľahnutie, už som pochodila vyšetrenia ani č nezistili...na zblaznenie..
@karinaaaa uplne ti rozumiem, mna tá hmla uplne zaskočila...a to som šoferovala...a do toho atak

nikuskaakolarova
autor
7. mar 2021

@karinaaaa no to aj ja co sa týka tých zalahnutych uši strach ze odpadnem že dostanem infarkt že sa mi niečo stane ja magnézium si teraz nedávam mam nízky tlak každý deň a antidepresiva mi predpísal psychiater radšej lebo som mlada a mam aj malé deti nechcem sa upne zblázniť

dee01
7. mar 2021

@nikuskaakolarova magnezium si davaj to tiež pomaha, dlhodobo

nikuskaakolarova
autor
7. mar 2021

@dee01 no len ja mam nízky tlak stále a magnézium ešte znižuje

karinaaaa
7. mar 2021

@nikuskaakolarova ano ja vás chápem toez mozno budem musieť tie lieky brat ak vám robia lepsie tak určite
Toez som.mala pocit ze zahmlené vidím,zahmlené počujem. Ze každú chvíľu omdliem triaslo mi cele.telo v takej nervozite som bola aj na ludi pri mne nerovzna. @dee01 prvý krát som.to mala v lete v aute za jazdy od vtedy mam.strach nemôžem ist a aj keď idem dlhu cestu s niekym.inym nerobi mi to dobre velmi ma tato choroba odpísala od normálne života. Musela som nechať prácu, nemôžem.pit vobec alkohol ano kavu nemohla.som.ist do obchodu bála som sa teraz je to troška lepsie ale je to hrozne a už to nechcem zažiť ☹

nikuskaakolarova
autor
7. mar 2021

@karinaaaa áno aj to sa mi stáva že vidím trochu tak zahmlene ale myslela som tmsi že to je už len v mojej hlave ale keď to mávate aj vy tak asi je to to poruchou je to hrozný pocit 😔

karinaaaa
7. mar 2021

@nikuskaakolarova veľa krát na konci toho záchvatu zvyklo prehnat s prepáčením alebo na zvracanie no vselijake pocity som mala niekedy aj dýchanie bolo ťažko sa mi dýchalo srdce mi išlo vyskočiť

leuska15leuska15
7. mar 2021

@nikuskaakolarova hyperventilácia

nikuskaakolarova
autor
7. mar 2021

@karinaaaa áno aj ja tak mňa zvyklo viac krát preháňať na vracanie raz sa mi stalo ze mi úplne zovrelo žalúdok a dostala som taký hnusný záchvat priateľ mi aj sanitku volal vysoký tlak som mala tlak na hrudi celá ľavá strana má bolela ale najhorší bol môj prvý záchvat to som si myslela ze zomieram priateľovi v aute som vravela ze ja nechcem zomrieť trpli mi končatiny ústa tlak na hrudi srdce som myslela ze mi vyskočí z hrude oči mi chcelo zatvárať skoro som skolabovala vždy som to pripisoval štítnej žľaze lebo ju mam zvecsenu ale podľa krvných testov je v norme takže lieky vraj nepotrebujem

nikuskaakolarova
autor
7. mar 2021

@leuska15leuska15 co to je prosím vás

matus7030
7. mar 2021

@nikuskaakolarova všetko možné. Pocit sťaženého dýchania, točenie hlavy, búšenie srdca, pocit na odpadnutie, spotené ruky, derealizácia - akoby som bola inde, ako v skutočnosti som + v minulosti agarofóbia (nevedela som byť v preplnených priestoroch- uzavretých).

nikuskaakolarova
autor
7. mar 2021

@matus7030 no to mam aj ja skoro všetko až na tu derealizaciu to našťastie nie aj tie spotené ruky a k tomu studené ich mávam

hankaba29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rehabe
13. mar 2021

ahojte pripajam sa do diskusie. Ja tým trpim už roky., ale v poslednej dobe sa mi pridružil aj vysoký tlak. Je to normálne? Uz mam pocit uzkosti celý den. Tiež mam okamžite strach z infarktu ci porážky.Máte to aj vy tak ?

nikuskaakolarova
autor
14. mar 2021

@rehabe aj ja som mala vysoký tlak doktorka mi predpísala concor a teraz mávam stále nizky ale stále beriem štvrť tabletky lebo mávam vyšší pulz

rehabe
14. mar 2021

@nikuskaakolarova ďakujem a ako si s ním poradila, že teraz máš nízky?

nikuskaakolarova
autor
14. mar 2021

@rehabe nijako doktorka mi povedala ze na nízky lieky niesu že len veľa tekutín a pohyb to je všetko na ten vysoký len tie lieky zajdi si k Dr ona ti predpiše ak máš dlhodobo vysoký tlak

rehabe
15. mar 2021

@nikuskaakolarova ved prave, ze tabletky uz mám a vies ako na nas panikárky pozeraju lekári.☹

lucymaud
18. apr 2021

@nikuskaakolarova ja búšenie srdca..nepokoj..ale najnovšie aj vnútorná triaška a dýchavičnosť..

irusa
19. apr 2021

dievčatá vidím , že nie som sama..ja som už v štádiu, že prácu zvládam v pohode, ale keď mám niekam ísť chytá ma panika, že príde atak a ja budem ďaleko od domu

lucymaud
19. apr 2021

@irusa určite nie si sama..no ja mám aj dnes také stavy že dovidenia..

rehabe
19. apr 2021

@lucymaud ja mám stavy na dennom poriadku, ja si uz ani nepamatam, kedy mi bolo dobre. A každou dalšou diagnozou sa moje stavy zhorsuju ☹

irusa
19. apr 2021

@lucymaud aj ja z ničoho nič mi tep v obchode vybehol na 139...prešla hodina a stále sa držím nad 100