Ako správne užívať vitamín D?

5. feb 2024

Ahojte, uzivam uz mesiac vitamin D ale v tabletkovej forme (gulicky), stale som ich brala na prazdny zaludok s vodou.
Bola som minuly tyzden na krvi a vysiel mi deficit vitaminu D.....

Tak prosim Vas, ako spravne uzivat? S poharom mlieka? S jogurtom? S cim? S jedlom, hocijakym?

Dakujem!

viestta
5. feb 2024

Po jedle, najlepsie takom, ktore obsahuje nejaky tuk, v ktorom sa D vitamin rozpusti a s nim sa vstrebe. A mozes aj docasne zvysit davku

simca06022011
5. feb 2024

Podla mna je to celkom jedlo, ale teda vitaminy zvacsa po jedle. Ja jem Dcko roky a stale ho mam znizene. Mesiac je dost malo, zo zaciatku skus vyssie davky.. dokonca ja som brala Dcko na odporucenie endokrynologa raz tyzdenne :D

enoula
5. feb 2024

Co sa pise v pribalovom letaku? Kvapky maju ist do mliecneho tuku naj

pribinak
5. feb 2024

Ideálne s jedlom, kde je nejaký tuk. Pretože vit. D je rozpustný v tukoch. Teda ak ho na lacno zapijes len vodou tak 0 bodov
Fajn je napr jogurt, nejaká mliečna kasa

patus_2
5. feb 2024

Vitamíny D,E,K,A sú rozpustné v tukoch. Takže po jedle/medzi jedlom, v ktorej je tuk- maslo, orechy, olej, avokádo, mäso atď.

janewithane
5. feb 2024

Idealne uzivat s najvacsim jedlom dna, ale napr aj magnezium alebo vit.K pomaha vstrebavaniu. Pekne video k vit D ma Dr Ekberg na youtube ( ale v anglictine).

stellarstar
5. feb 2024

Počas alebo po jedle, ku tomu je vhodné užívať mg a vit K² ale dávaj pozor keď máš poruchu zrážanlivosti krvi tak vit K sa nesmie užívať.
Keď nevieš ako sa vitamíny užívajú naj je na nete naštudovať kt ako treba užiť

simca06022011
5. feb 2024

len zabudate ze to Dcko je uz v tych kapsuliach, alebo kvapkach aj s tukom....

grof_monte_christo
5. feb 2024

Pred začatím užívania vit D si najskôr riadne dopln hladinu magnézia, inak sa ti D-ko nebude vstrebávať.

levantinka
5. feb 2024

V prvom rade si kup lipozomalny vitamin D. Pri obycajnej forme sa ti vstrebe strasne malo. Ludia sa stale cuduju, ze uzivaju kopu vitaminov, idu na krv a bum stale malo. Nelipozomalne doplnky vyzivy su za mna strata penazi.

,,Zatiaľ kým vitamíny v tabletách dosiahnu priemernú vstrebateľnosť 5-20 %, minerály sú skôr pri tej nižšej hranici, lipozomálne produkty majú vysokú, 90-95 % vstrebateľnosť.,,

A je este lepsie ho uzivat spolu s vitaminom K2. Najlepsie dokopy ked si kupis.

lulu2014
5. feb 2024

@levantinka ahoj. Prosim ta vies poradit konkretnu znacku ci vyrobok Dvit.?! Dakujem pekne.

levantinka
5. feb 2024

@lulu2014 Adelle Davis je super.

lulu2014
5. feb 2024

@levantinka dakujem pekne.

levantinka
5. feb 2024

@lulu2014 S laskou 💙 Uvidis, ze pomoze. Len ho uzivaj kazdy den a mozes dlhodobo.

isis234
5. feb 2024

Lipozomálne vitamíny sú najlepšie. Ako písala @levantinka
Objednávam zo zdravého sveta. Odvtedy mám výsledky z vyšetrení OK