Ako ste prestali fajčiť?

lilly014
13. jan 2016

Ahoj kočeny, potrebujem poradit som už zúfalá.Snažím sa prestať fajčiť už niekoľkokrát som to skúsila no nevydržím.Tie nervy a depresie sú neskutočne.Som.silná fajčiarka.Potrebovala by som nejaké vaše skúsenosti či rady, ako ste to zvládli vy.Či už samé, alebo s pomocou nejakých sedení.Počula som, že je aj nejaký pristroj na ktorý vás napoja a pod.Keď som bola tehu, fajčenie som si odpustila ale vtedy som mala veľký stres, aby som neublíži laa dieťaťu.Moje zdravie zrejme nieje dosť veľká motivácia.Som na seba neskutočne nasrana ak to už môžem takto povedať.Nebudem vám klamať aj ked som bola tehotná zapalila som si, ale bolo to len výnimočne keď uz som bola naozaj veľmi nervózna.No ked som porodila týždeň som nefajcila vôbec chystala somnsa totiž kojit a to sa žiaľ nepodarilo mala som isté problémy a tak som si zapálila znovu.Ak mi však napíšete aby som prestala pevnou vôľou to jednoducho nedokážem potrebujem.ešte niečo čo by mi dopomohlo.Kadejaké náplaste majú len placebo efekt to nefunguje.skúšala som už aj el.cigaretu ale to som sa potom rozfajcila ešte viac.Ďakujem za všetky rady

zuzandela
7. feb 2016

@sam2 ja som sa nikdy na ziaden stroj nechystala a ani na ziadne naplaste alebo tabletky,neverim a nikdy som tomu neverila ze to moze pomoct a asi som aj dobre robila ked tu poväcsine citam,ze to nestoji za pokus...fajcila som krabicku za den,aby toho bolo viac tak to musela byt extremna situacia a to poviem ze skor malokedy prislo a ked ano tak jedna od druhej ale nie krabicky cele

michadel
7. feb 2016

@lilly014 pises, ze nechces pocut o pevnej voli, ale zial je to asi jedina cesta. Moj muz fajcil 2 krabicky denne viac nez 15 rokov a mesiac pred narodenim prvej dcery sa rozhodol, ze s tym sekne. Kupil naplaste a zuvacky. Dal si asi dve naplaste a viac ich nepouzil, lebo vraj je to slabosske nahradzat cigarety niecim inym. Prvy tyzden bol nervozny, ale potom to uz bolo fajn. Nefajci uz 5 rokov a uz ho to absolutne nelaka. Mimochodom robi v krcme a ked si odvykal bol non stop v zafajcenom prostredi a denne mu pod nosom fajcilo x ludi a pohode to ustal, lebo mal silnu motivaciu - byt tu co najdlhsie pre svoje dieta a zbytocne si neodpast zdravie takou blbostou ako su cigarety. Tak drzim palce, nech si aj ty vytvoris dostatocne silnu motivaciu.

cawes
7. feb 2016

@zuzandela s tymto som problem nemala. Prestala som samozrejme na zaciatku kamosky hocorili ah pod zapal si atd. Ale neako som si povedala ze to je len cista provokacia.
No a teraz som natom tak ze mi to neskutocne vadi a smrdi proste normalne nechapem co som na fajceni videla. Pre mna je vzdy uz len odstrasujuce ked vidim mamicku s kocikom a ona v ruke cigaretku to je pre mna uplne ze hrozne na pohlad a aj to bol dovod preco som potom ako sa maly narodil nezacala. Ja som ale uz pred tehu asi pol roka predtala fajcit.

anima9
7. feb 2016

Bola som fajciarka presne 15 rokov.Denne aj 25 cigariet.Skusala som 2x prestať fajčiť, aj som vydržala par mesiacov, ale znovu som sa k tomu vratila.Stacila len jedna cigareta a už som bola opat v kolobehu.Mojou motivaciu a uspesnou odvykacou kurou bolo až tehotenstvo.Prestala som fajčiť zo dna na den.Bolo to kruté.Nevedela som spat.Chodila som po byte ako tiger.Chvalabohu vydržala som a nezacala som znova.Uz je tomu vyše 6 rokov.Stale mi cigaretka vonia ked si niekto zapali.Stale by som si ju vedela vychutnať, ale stale si poviem, ze nemozem ani jednu. Neexistuje príležitosť ktorá by mi za to stala.Som rada, ze som sa zbavila tohto zlozvyku a nie som viac" otrokom" cigarety.Mm fajcil tiež.Skoncil ked sa narodil syn.Pomohol si s biorezonanciou.Ta Ta zbavi abstinencnych priznakov po vysadeni cigarety.Potom ale stale potrebujes pevnu volu na zjavenie sa psychickeho navyku.Receptory v mozgu ktoré si pytaju cigaretu sa po biorezonancii uzavru.Staci však co i len jeden šluk z cigarety a sú znova otvorene.Mm po biorezonancii tieu vydrual a už je to vyše 5 rokov co nefajci.Inak mne veľmi pomahalo luskat slnecnice, ked mi prišla chuť na cigaretu.Vyluskala som veľa baleni😊 V praci som utlmila chuť na cigaretu lizatkpm alebo cukrikom. Drzim palce.

anima9
7. feb 2016

Píšem z mobilu aj to tak vyzera😊

jvlo
7. feb 2016

Fajcila som cca 10 rokov krabicku denne, potom som otehotnela, od vtedy som si nepotiahla ani raz, su tomu 3 roky

michadel
7. feb 2016

Dobra motivacia su aj peniaze☺ Ked si predstavim, ze sme spolu s manzelom dali za cigarety skoro 10€ denne, tak to radsej ani uz nechcem nasobit tym poctom odfajcenych rokov. Teraz radsej kupim deckam poriadne veci, ci mozme chodit na vylety. Fakt by mi bolo luto keby som detom kupila nejake umele skrpale namiesto poriadnych topanok, lebo mi predsa musi ostat na cigarety 😉

jana_eyre
7. feb 2016

moj muz fajcil od 15tich rokov do roku 2011 - cize 14rokov, co ho poznam, vzdy bol tuhy fajciar.. minimalne jedna krabicka denne padla..

nikdy sa nesnazil prestat, aj ked mi to velmi prekazalo, az kym sa v nasej rodine stalo nieco, co vsetkych sokovalo - mala neter dostala rakovinu.. to ho tak nastartovalo, ze sa pokusil prestat fajcit, najprv naplastami, z nich sa cely vyhadzal a bolo mu zle /byvali sme vtedy s nimi v jednej domacnosti a chceli sme eliminovat uplne vsetko skodlive, co dokazeme ovplyvnit/..

potom sa dopocul o biorezonancii - to je asi ten pristroj o ktorom pises.. nasla som akciu na nejakych internetovych zlavach, isiel tam aj so svagrom /otcom netere, tiez tuhy fajciar/, vyfajcili pri tom pristroji svoju poslednu cigaretu, odklepali tam popol a moj manzel si odvtedy nezapalil.. (ono to bolo na nich napojene, ci tak nejako mi to opisoval - ze to zmenilo vlny v ich mozgu na chut na cigarety.. znie to sialene, ale tak, vysledok, je vysledok)

svagor tiez nejaky cas nefajcil, ale len do casu, kym mohol darovat rovnaku krvnu skupinu dcere, ked uz sa jej stav zlepsil, znova zacal fajcit..

ale moj muz uz naozaj nefajci, tento februar to bude uz 5 rokov, dokonca mu to smrdi a prekaza..
neviem, ci to bolo len placebo, alebo to naozaj pomaha - ale je to uplne jedno, ja som rada, ze nefajci..

odkedy inak nefajci, preorientoval sa na cistu vodu - podla mna mu aj to pomohlo, vzdy ked mal chut, tak sa napil vody.. ten zvyk mu ostal doteraz, tak mozno je pri odvykani najst si nejaky iny ritual, ktory by nahradil fajcenie..

ale osobne si myslim, ze aj biorezonancia stoji za vyskusanie..

zuzandela
7. feb 2016

@cawes no aj premna je taky pohlad strasny...ja napriklad este ked som fajcila niekde dnu pri cafe tak som zoparkrat zazrela ako si dve kamosky zenske prisli sadnut,hulili a okolo tej druhej 2 jej male deti lozili hore dolu a zlostili,no ale rozumies,rovno do toho smradu a nic,ani ju to nehne ze co robi...ona uz ked chce,tak nech sa nici,ale deti do toho vodit...to je priserne

zuzandela
7. feb 2016

@anima9 premna "motivaciou" bolo aj to ked som isla ulicou a sem tam presla okolo baba,mladsia,starsia,je to jedno,skratka pekne oblecena,nahodena,slusne vypadala,vonavka tiez ekna,az som niekedy mala chut sa spytat ze aku pouziva,ze aj ja chcem taku =D =D no pointa je,ze som si hovorila ze aka fasa baba,urcite nefajci a vypada dobre,skoda ze ja sa tak zacudim stale a ze furt nicim tu svoju zenskost a ze by som chcela tiez vypadat ako ona,slusne,nesmradlavo a ked by ma bolo citit,tak len za vonavkou a vlasy by mi nebolo citit za dymom ale za neakym super samponom...skratka,zavidela som ticho a som to lutovala zakazdym...take trapenie no...

jana_eyre
7. feb 2016

inak som este chcela dodat, ze muz nikdy nefajcil vnutri - lebo z mojho prispevku to tak vyznieva.. chodieval pred dom, ale aj tak sme nechceli v dome ani smrad na obleceni..

zuzandela
7. feb 2016

@michadel to je super motivacia =) ja aj ked som sama bola a som sama dodneska,nemam deti zatial,tak tiez som to riesila zozaciatku tak ze som si kupila nieco pekne,nove cizmy,alebo som naplnila chladnicku,kupila zeleninu,ovocie,povedala som si,radsej sa pojdem niekde dobre najest a doma si zacvicim ako toto ja ani neviem ako to nazvat...sama som sa nicila a stale s tym bojujem,s tym bojoval,bojuje a bude bojovat kazdy,ale len ten,kto chce naozaj...

lajla
7. feb 2016

Jakmile jsem se dozvěděla že jsem těhotná... Není lepší motivace

zuzandela
7. feb 2016

@jana_eyre ako pises,ritual,hociaky,aky neskodi a ktory ti urobi taku radost a ta uspokoji,ako to "robi" aj ta ciga,aj ked v skutocnosti len zblbne cloveka...

anima9
7. feb 2016

@zuzandela Je jedno, co Ta motivuje.Zaklad. ze to vďaka tomu das😊 Niekto prestane kvôli tomu ze to farbi zuby, iný nechce smrdiet, niekto kvôli zdravotným problémom, tehotenstvu alebo kvôli deťom.Jedno viem určite, ze dotycny musí sám chcieť.Pokial sám nechce alebo vaha tak to nevyjde.Poznam aj taký prípad, ze sa zmenila zo dna na deň zivotna situácia a bolo sa treba rozhodnúť ci bude deťom na chleba a ovocie alebo na cigaretu. Bolo rozhodnute.

zuzandela
7. feb 2016

@lajla u mna hlavna motivacia bol moj priatel,s ktorym ked sme sa zoznamili tak mi vravel ze je skoda ze si nicim tak zdravie a ze jeho mama tak prisla o tca lebo fajcil a ze je skoda,ze tak vela ludi nato nemysli a potom zaplatia,ale tym najvzacnejsim co maju,vlastnym zivotom...tak toto bolo ako prve co ma pomklo,potom to uz zalezalo len odomna a tak som skusala a skusala,tazko ale nejak mi to drzi zatial,dokedy to neviem,ale chcela by som vydrzat co najdlsie,bojim sa takisto o zdravie,mam za sebou tiez svoje odtrpene a takisto aj jednu velku stratu v zivote,moju mamu...vazne by som nechcela opät spadnut niekam,kde nepatrim a nikdy som nepatrila...na strednej skole sme boli od prvaku 30 v triede a ked prisla prestavka,tak trieda ostala prazdna,az na mna a moje 3 spoluziacky,ostatne vsetko islo hulit a dlhe roky nas takto poznali aj nasi ucitelia,ze zakazdym ked volsi cez prestavku tak vedeli,ze nas tam 4ku najdu =)

zuzandela
10. feb 2016

baby...tie co su veriace,dneska zacina pôstne obdobie tak mozno,taka mensia inspiracia na skoncovanie s cigami =) vydrzime.... ? =)

silvusinka353
10. feb 2016
Používateľ silvusinka353 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od silvusinka353.

drzim palce spravny den ste si vybrali, dufam ze vam to vydrzi co najdlhsie🙂

kendy76
20. feb 2023

@anima9 🤣🤣👍

damira90
12. máj 2024

Neviem. Mne pomohlo voňať kavu..zrnká.. voňať voňať..alebo čaje. Po čaji je nechutná ciga...lebo to teplé a zapáliť si teplé ( nejde dokopy) dnes keď by son si mala potiahnuť, tak to do hrdla nejde normálne mi to neprijma telo fuj. Ten ČAJ teplý zničí chuť na cigu ....peisaham