Ako ste prežili gastrofibroskopiu?

anka712
17. jún 2019

Ahojte, boli ste niekto na hadicu do žalúdku ? Ako ste to prežili ? A ako dlho to trvá približne ? Ďakujem za odpovede 🙂

vierka0508
17. jún 2019

Bola som dva krat, trvalo to max 5 minut, podla toho co ti tam pozera a kolko vzoriek berie. Sestricka bola veľmi zlata, hovorila mi co mam robit a ako dychat. Mne pomahalo dychat zhlboka, potom ma menej natahovalo. Nebudem ta klamat, je to hnusne neprijemne, a ked myslis na to ze mas v hrdle hadicu je to este horsie. Takze sa treba koncentrovat a nepanikarit, sama rychlo zistis co treba robit. Drzim palce, po vysetreni sa na tom uz len zasmejes.

lexi245
17. jún 2019

@anka712 ja som bola raz a to som si dala pichnúť injekciu a vôbec nič som necítila ani som si nepamätala takze úplne super 🙂 iba si pamätám ako mi dali injekciu lahla som si na bok a potom som sa prebudila na izbe ako pozerám rodinne pripady takze celkom sranda :D trvalo to cca 5-8 min.

anka712
autor
17. jún 2019

@vierka0508 ďakujem za info veľmi pekne, mala by som tam aj ísť ale bojím sa veľmi 😔

anka712
autor
17. jún 2019

@lexi245 a tam normálne po tej injekcii zaspiš a až potom sa zobudíš? To si asi bola v nemocnici či? Pretože my to klasicky len na gastre asi nemáme 🤷‍♀️

lexi245
17. jún 2019

@anka712 ono to je take že si z toho taká omámená že to tak nevnímáš a si úplne v klude 🙂 keď som odtiaľ vyšla som sa smiala na celu čakáreň :D nie nebola som v nemocnici ja som bola v Nitre v tom gastroenterologickom 🙂

anka712
autor
17. jún 2019

@lexi245 ahaaa, áno to mi hovoril že si môžem dať injekciu ale že musí niekto so mnou prísť lebo sama domov neprídem. Ale ty si tam po tej injekcii zaspala či ako? Či si hneď keď ti to urobil išla domov ? 🙂

katky81
17. jún 2019

Aj ja som si dala pichnut injekciu. Tiez si nic nepamatam. Keby idem znova, tak zase s injekciou

anka712
autor
17. jún 2019

@katky81 no ak tam aj pôjdem tak asi si dám tiež injekciu a ako to u teba prebiehalo? Po tej injekcii si vlastne hneď aj odišla s niekym ? Či ?

zirafienka
17. jún 2019

pichnú ti injekciu, spíš počas zákroku, po zákroku sa preberieš, si oťapená len tak, ako keď sa zobudíš z normálneho spánku a ideš domov. Veď to nie je žiadna narkóza, je to len diazepam vo forme injekcie, ktorá sa podáva intravenózne (do žily).

deti95060810
17. jún 2019

nič hrozné...prežiješ. trvá to pár minút....ozaj krátko....

deti95060810
17. jún 2019

@zirafienka počas zákroku spíš? načo, veď sa to normálne zvláda aj bez narkózy alebo oblbováku....sú aj horšie veci...

zirafienka
17. jún 2019

@deti95060810 ja som to názorne opísala @anka712, ktorá má zo zákroku strach. Viem, že sú aj horšie veci...

lexi245
18. jún 2019

@anka712 áno chvíľku som ešte ležala a potom som išla domov ale musela som mat doprovod 🙂

katky81
18. jún 2019

@anka712 ano odisla som s doprovodom. Nemohla som tam ist sama.
Pichli mi tu injekciu a fakt som nic necitila. Ani ma nenapinalo nic.

h_petra
18. jún 2019

Ja som bola asi 5 krat. U zubara je to horsie... naozaj...

h_petra
18. jún 2019

@anka712 vybodni sa na injekciu preboha, to vysetrenie netrva ani 5 minut.
Su ovela bolestivejsie zakroky, tento neboli vobec, akurat je neprijemny. Ked budes dychat tak, ako ti bude hovorit sestricka, prezijes to bez injekcie. Nemas sa coho bat.

anka712
autor
18. jún 2019

Ďakujem baby za rady veľmi

anka712
autor
18. jún 2019

@h_petra keď ja sa strašne bojím, keď si to len predstavím už má napína neviem či by som to dala bez injekcie 😄

anka712
autor
18. jún 2019

A otázka baby ešte na vás, aj Vám to potom pomohlo?

h_petra
18. jún 2019

@anka712 nepredstavuj si to, aj tak si to nevies predstavit, kedze si to nezazila.
Napinat ta bude, to je reflex, tomu sa nevyhnes.
Ale je zbytocne sa kvoli trom minutam nechavat uspavat ci co.

A neviem na co sa pytas, ci to pomohlo.
Gastrofibroskopia je diagnosticka metoda.

kvetinka75
18. jún 2019

daj si pichnúť injekciu a nebudeš si nič pamätať. Síce budeš chvíľu oblbnutá ale to prejde. A neviem čo ťa zaujíma pri otázke či to pomohlo. Injekcia, vyšetrenie? Ak dr. navrhne toto vyšetrenie, tak je asi potrebné. Výsledky bývajú aj pozitívne aj negatívne. Takže na to asi ťažko odpovedať.

anka712
autor
18. jún 2019

či zistil niečo bližšie, či si mala problém so žalúdkom a už nemáš celkovo či to pomohlo má zaujíma 🙂 neviem čo ste mali aké problémy presne

anka712
autor
18. jún 2019

@h_petra ja viem že si to nepredstavim ale ja som taký bojko v týchto veciach

h_petra
18. jún 2019

@anka712 problemy so zaludkom vyriesi az liecba, nie gastrofibroskopia.
Ano, pomocou tejto metody da sa zistit casto presna pricina problemov.

anka712
autor
18. jún 2019

@h_petra a tebe pomohla ta liečba ? Ja som mala ísť minuly rok, urobili sa mi vyšetrenia, krv a podobne mala som helikobaktera a nakoniec mi povedal že nemusím ísť na hadicu ak nechcem tak som ani nešla aj keď som už bola odhodlaná lebo mi bolo dosť zle, to bolo cez leto a po lete to prešlo celu zimu som bola v pohode žalúdok má nebolel ani nič podobne, minuly týždeň som si dala stredu nalačno tabletku na infekciu antibiotiká a odvtedy mi je skoro každý deň nejako zle a v sobotu mi bolo neskutočne zle tak rozmýšľam že tento rok za ním pôjdem preto sa pytam 🙂

h_petra
18. jún 2019

@anka712 pomohla nepomohla, to zavisi od diagnozy. Ked som mala problemy so zaludkom, tak samozrejme pomohla.
Na sydrom drazdiveho creva a funkcne problemy mi nepomohlo zatial nic.

anka712
autor
18. jún 2019

@h_petra ahaa dobre ďakujem pekne za info 🙂

simca06022011
18. jún 2019

@anka712 normlane, asi aj 6krat... v pohode

caelley
18. jún 2019

chodim od svojich 4 rokov, teraz mam 26, bola som uz aspon 10x, teraz je to uz uplne v pohode, chodim ale uz len tam, kde maju tenku hadicku :D

caelley
18. jún 2019

a nedavaj si pichnut injekciu ak nie si totalna cintlavka, ja si nedavam, trva to kratko, vydrzat sa to da a potom hned mozem odsoferovat domov.