Ako ste zistili, že máte trombózu?

xevulax
9. nov 2012

Ahojte maminy. Tie, ktoré ste prekonali trombozu, ako ste zistili, ze ju máte? Ja mám 2 týždne bolestivý opuch za prstami nohy, boli má to pri chôdzi, aj na dotyk. Je tam citit aj niečo ako hrcku. Plus pri chôdzi má príšerne boli lytko. Bola som u ortopeda a nález je negatívny. Ja som sa vsak nkde neudrela, nikde nezakopla a niečo to predsa musí byť. Pri štúdiu mojich potiazi na internete som narazila na trombozu. Moje priznaky na ňu sedi. Preto budem rada ak mi sem napíšete aké ste mali problémy a čo vas dohnalo k lekárovi, ktorý vám trombozu diagnostikoval. dakujem

bapsi123
23. máj 2018

@kika37 prosím ťa,aj ti čosi zistili? Mne sa posledny týždeň stáva to isté...úplne mi navru žily na rukách a v zapastnej kosti ma to stipe...ja už som zúfalá zo svojho stavu,behám od doktora k doktorovi a nikto nič nerieši,že ja si to namyslam 😒😑

kika37
27. máj 2018

@bapsi123 ahoj nic mi nezistili teda skor na mna pozeraju ci som normalna🙂 ze vraj pravdepodobne tetania,,,

bapsi123
27. máj 2018

@kika37 to vážne?? Ako mne sedia skoro všetky príznaky...v stredu idem k neurologicke,tak snáď odhali

kika37
30. máj 2018

@bapsi123 tak drzim palce lebo moja neurologicka povedala ze ona nevie,,to mi povedali na pohotovosti,,a robi sa mi to stale ja som myslela ze od chrbtice alebo preto ze nespavam ja uz neviem,,,davam si magne b6 a calcium potom mi napis co ti povedali ,,

pallacinka29
30. máj 2018

Ja som dostala trombozu 10 dni pred porodom, strasne, ale naozaj strasne ma bolelo v slabinach - ked som v nemocnici mala ist dole z kozy, nevedela som si obliect nohavicky a po 2 dnoch som prestala chodit. Zistili mi to po 5 dnoch na Dopplerovi, pricom videli, ze ta noha je napuchnuta, ruzova a tepla.

bapsi123
4. jún 2018

@kika37 tak neurologicka mi nič nepovedala,že sa mám upokojiť a nestresovat...ale tie ruky mi stále tak navieraju počas dňa hocikedy...aj stipu...tiež si dávam magnezko,ale zatiaľ žiadne zlepšenie...ty ako?

kika37
5. jún 2018

@bapsi123 ahoj tak isto nikto nic nevie a stale sa mi to robi naviera to stipe,,a dnes mi dokonca vypadol pohar z ruky az ma bolia,,,a ked trosku porobim este horsie tak ked to mam moc len studena voda a dviham ich hore,,

kika37
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kika37
5. jún 2018

@kika37 ak chces najdes ma na fb maca starinska

mojedeti3
2. dec 2018

Prosím Vás je tu niekto po operacii krč.žíl ? V utorok ma operovali v triesle rez na 4 stehy nad členkom na 2 stehy a pod kolenom ale 6 vpichov....a strašne mám taký tlak v lýtku keď sa postavím alebo pri sedení...ďakujem za odpoved

panelacikova
21. jan 2019

Ahojte, rada by som sa opýtala, či môže ísť o prejav hĺbkovej trombózy...
Už dlhodobo užívam Anopyrin 100 1tbl/denne (asi 4 mesiace). som každé cca 3-4 mesiace sledovaná na hematológii, kde mám stále diagnostikovanú zrážanlivosť - poruchu krvných doštičiek, tzv. syndróm lepivých doštičiek II.typu. Stáva sa mi občas v lýtku (na jeho vonkajšej strane), že ma silno zabolí, prirovnávam to k tomu, akoby ma šľahol na 3-5 sek. elektrický prúd. Mala som toto už aj pred týždňom, párkrát za deň, potom bol dlho pokoj a dnes opäť. Ale takou silou, až som mala pocit, že mi niekto nohu reže. Trochu ma to vyľakalo, či nejde o hĺbokovú trombózu. Nestretli ste sa s tým? Zaujímavé je, že ma to takto počas dňa (ba lepšie povedané hodiny) zo 3-4 x silno zabolí a potom nič. ani medzi tými "šľahami" žiadna bolesť. chvíľu mám trolinku opuchnutý kúsok kože, akoby ma štípol väčší ovad, tento opuch taktiež do 1-2 hodín zmizne. to isté som mala pred týždňom. nazdávam sa ešte, či nejde o prasknutie nejakej žilky, ale nemám ani modrinu, ani začervenanie, ani teplú, či horúcu nohu, ba už dokonca ani ten mini opuch. viete mi povedať, o čo môže ísť? stretla sa z vás niektorá s týmto? Ďakujem

misulik1310
9. jún 2019

@opica_skorica ahoj viem ze je to dost stare uz ale mam podobny problem co si to nakoniec mala?

opica_skorica
9. jún 2019

@misulik1310 chronická žilová nedostatočnosť. Beriem cyclo3fort a dobre. Prečitaj si https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/cyc...
Predpísala mi ho cievna prvý krát, teraz už obvodná.

misulik1310
9. jún 2019

@opica_skorica ja som ale tehu tak musim najprv gyn len tiez som mala jeden den krce a potom ma zostala boliet noha tak uplne zvlastne

opica_skorica
9. jún 2019

@misulik1310 ved sa ho spytaj, co si mozes dat v tvojom pripade. Drzim palce

kajuska17
4. nov 2019

Ahojte mam otazku uz vyse tyzdna mam bolest v lavej nohe v oblasti lytka. Boli ma to pri chodzi aj ked som v klude, niekedy mi ta bolest pride ako by ma tam sem tam pichlo ale v podstate to boli stale aj ked vystriem prsty na nohach. Bolest je o to potom intenzivnejsia a skor taka ako keby ma niekto tahal. Bolest sa objavuje j na dotyk a to hlavne nedaleko kosti nie priamo ale vedla nej cca 2cm od kosti. Zo zaciatku to bolo podobne ako ked je svalovica ale pomaly ma to boli viac a viac viete mi niekto poradit ako to zmiernit?

beaas
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinsssss
5. apr 2020

@pallacinka29 ahoj, a za ako dlho ti prešli tieto problémy? Zahájili asi okamžitú liečbu ze? Bojujem s niečím.podobnym 🙄

pallacinka29
5. apr 2020

@tinsssss myslis tie najakutnejsie pred porodom alebo uz po?

tinsssss
6. apr 2020

@pallacinka29 ahoj, tie najakutnejsie pred porodom, ďakujem

monula949
10. máj 2020

Ahojte chcem sa len spýtať dcére pred asi troma rokmi zistili trombozu ale nevieme o nikom s rodiny že by to mal pobolieva má niekedy buď ruka práva alebo ľavá noha taká zvlasna bolesť a rozprávala som sa s jednou známou a ťa mi vravela že jej keď ju v dospelosti zistili tak museli ísť na odber aj jej rodičia aj súrodenci aj deti že či ju nemajú a pri mojej dcére nemuseli sme ísť nik

pallacinka29
11. máj 2020

@monula949 ano, mali ju poslat na genet. testy (mne ich robila hematologicka) - tiez som nevedela o nikom v rodine a pritom to mam vrodene

silviaeli
26. sep 2022

@kajuska17 ahoj viem, že to je už davnejsie, ale presne si opísala moje problemy..až nato, že aj v stehnách citim tu tahavu bolest..
Zistili ti niečo??..preslo to a čo to bolo??
Dakujem pekne 😊

veverina
11. sep 2023

@silviaeli ahoj...mozem sa opytat co Ti nakoniec zistili? Aj ja mam tahavu bolest v stehne pri chodzi..taka zvlastna bolest ako svalovica ale aj na dotyk..je to velmi neprijemne.2 mesiace ma pobolievalo koleno z vnutornej strany a teraz sa k tomu pridala aj tato bolest stehna vzadu..

silviaeli
11. sep 2023

@veverina ahoj no ja som bola nakoniec na cievnom vyšetrení a všetko bolo Ok..odporučili mi ortopeda..trvalo to ešte pár dni a potom ta bolest prešla..😊

13lucia17
24. okt 2023

@dvekacicky ja som mala to iste ale v nohe a odvety máš pokoj?