Akútny zápal hltana

iwanka222
5. okt 2021

Ahojte baby. Prosim Vas poradte mi. Ochorela som. Bola som v nedelu na pohotovosti a mam antibiotika. Dg - akutny zapal hltana. Okrem atb Sumamed beriem Erdomed, Sinupret, Tantum verde a kvapky Nasivin do nosa. No od nedele mi ani o trosicku nie je lepsie. Stale dusivy kasel, vobec nic nevykasliavam z nosa mi vkuse tecie, stekli ma v hrdle. Co by ste poradili? Dakujem ( Zajtra ak mi nebude lepsie planujem kontaktovat moju lekarku. )

nikpa
5. okt 2021

@iwanka222 ATB si dostala na koľko dní? Niektoré zaberajú až neskôr.

iwanka222
autor
5. okt 2021

@nikpa Na 6 dni. Jedna tbl na den

nikpa
5. okt 2021

@iwanka222 zajtra by už mohli zaberať, skús zavolať lekárke keď nie

mmoni89
5. okt 2021

@iwanka222 to sú len 2dni. Môj syn kasle už vyše týždňa a stav sa zlepšuje pomaly, kasel býva aj 2-3tyzdne, pár dní tomu treba dat

tinka_1807
5. okt 2021

@iwanka222 Zápal a kašeľ si vyžaduje dlhodobejšie liečenie, ako dva dni. Skús ešte počkať. Najskôr dobrať antibiotiká a spolu s nimi posilňovať imunitu - celaskon, kludovejsi režim, prípadne teplý zábal na hrdlo/priedušky. Ja som zvykla kašlať aj 3 týždne, kým som bola úplne vyliečená. 🙂
@iwanka222

gdpr
5. okt 2021

ATB zaberajú po takých 3-4 dňoch a kašeľ môže byť aj mesiac po chorobe a 2 dni je strašne málo nato aby lieky stihli zabrať. Možno by som pridala len niečo na podporu imunity aby telo si vedelo lepšie poradiť so zápalom napr hlívu ústricovitú, echinaceový sirup atď..

slniecko_12
5. okt 2021

No, este som nepocula, aby sa na zapal hltana davali ATB 🙏 A tie zaberaju do 48 hod.

dejna_
5. okt 2021

@iwanka222 mala som podobne príznaky ale crp negatívne dokonca aj covid negatívny test ...dala mi len lieky na hlieny a brala som sinupret ale veľmi mi pomohlo naparovanie nad mätou

miselar
5. okt 2021

@iwanka222 určite solmucol 600mg totnsom mala aj ja bolesť na hrudi lebo mi stály hlieny brala som stoptusin hneď ako som si dala solmucol sa mi uľavilo .

iwanka222
autor
6. okt 2021

@dejna_ Vcera som sa 2x naparovala dnes mi je konecne aspon trosku lepsie 😊

iwanka222
autor
6. okt 2021

@slniecko_12 No predpisuju sa aj antibiotika 😊

dejna_
6. okt 2021

@iwanka222 super aj mne to dosť pomohlo 🙏