Je to len akútny zápal hltana?

Zodpovedané
2. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zápalu hltana. Problém mám už 2 mesiace, 2x som brala antibiotiká a nepomohlo.

Vyzerá to škaredo a občas to aj dosť bolí. Hlavne pri prehĺtaní. Mávam pocity suchého hrdla a pri pití teplého nápoja mám pocit ako keby mi opúchalo hrdlo.

Bola som už aj na krčnom, predpísal mi antibiotiká no neprešlo to.

Mám obavy že by to bolo niečo vážnejšie, keď to tak dlho trvá.

Ide o zápal hltana?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

podľa fotografie sa dá usúdiť, že hrdlo je podráždené, určite by bolo vhodné doplniť výter z hrdla.

Takéto zmeny môže spôsobiť aj dlhodobé fajčenie alebo pálenie záhy. Zo symptomatickej liečby by som Vám odporučila kloktať 3% peroxid vodíka, ktorý si zriedite s vodou v pomere 1:1.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková