Akútny zápal pankreasu

polariso
14. okt 2021

Prosím ma niekto skúsenosť s akútnym zápalom pankreasu. Mojej mame to dnes zistili...bola 3 týždeň v kúpeľoch, začalo jej byť zlé a podla krvi...zle pecenove testy a sono to ukázalo tiež. Ma dodržiavať prísnu diétu 5 dní a potom prísť opäť na krv.

lenuska333
14. okt 2021

@polariso nech len drzi dietu a najmä ziaden alkohol z akutneho sa este moze vyliecit horsie je ked prejde do chronickej formy je to hrozne

ivik4
14. okt 2021

To mi chces povedat ze s AKUTNYM ZAPALOM PANKREASU ju pustili domov ??????? Akutny zapal je zivot ohrozujuci stav kedy pacient by mal byt jednoznacne v nemocnici len na antibiotikach v infuznej forme a na vyzive tiez len do zily. Ziadna voda , jedlo, nic. Minimalne par dni. Ak to nejaky dobrak vyriesil domacou liecbou tak nech nic ine neje len SUCHARE aspon 2-3 dni !!!!! A fakt minimalne,najlepsie aj prvy den uplnu hladovku. Toto fakt nieje sranda. Ja som lezala s akutnou formou v hodine 12tej uz 2 x a 2tyzdne som trcala v nemocnici a asi po tyzdni suchar a trocha vody

polariso
autor
14. okt 2021

@ivik4 no áno kazali jej držať 5 dni prísnu diétu..ze max suchar a vodu...ona je ešte aj celiaticka.

ivik4
14. okt 2021

@polariso strasneeeeee ze si niekto vezme toto na krk a neda jej liecbu v nemocnici , to je zivot ohrozujuci stav. Dufam ze mama ma dost sebazaprenia ked je doma a naozaj si da 1-2 max suchare za den. Aspon 2 dni . A vodu len po chlipoch . Pripadne caj. Ak s nou zijes tak na to dohliadni

polariso
autor
14. okt 2021

@ivik4 práve že nie....bývam 80 km ďalej. Aké vedľa b dome žije sestra. Diktoval mi hodnoty krvi....ma tie pecenove skoro všetky cez hodnotu 2..., bilirubin v poriadku,crp 4,5. Cervene , biele krvinky ôk. Len ma bledú stolicu. Teraz sa cíti dobre....joj bojím sao ňu....možno ide len o miernejší zaoal....robili jej aj sono....všetko v úplnom poriadku...ty si mávala aké hodnoty

ivik4
14. okt 2021

@polariso ja uz neviem ake hodnoty som mala, tam ide o ten zapal pankreasu, ci ma crp vyssie alebo nizsie,stale je zapaleny a cokolvek ho moze zapalit este viac, preto sa kazdy pacient musi liecit v nemocnici a nesmie ani len pit.sono byt v poriadku moze, ja na nom tiez nemam zmeny . Tak jej ked tak cinkni, co najväcsia hladovka ,vobec neprehanam . To je dobre ked sa citi lepsie

polariso
autor
14. okt 2021

@ivik4 áno viem ze ona bude diétu dodržiavať...povolil jej len suchar....a ona ma ešte celiakia...takže musí taky ...a max malý uvareny zemiak...a vodu....ďakujem krásne

ivik4
14. okt 2021

@polariso s tym zemiakom tiez nech pocka, mna doktorka v nemocnici vysmiala aj na 3 ti den ked som sa pytala ci uz aspon ten suchar dostanem . Nemas zaco, drzim mame palce. Papa

deti95060810
14. okt 2021

takto skončila moja mama... v nemocnici. dali jej prísnu diétu, po 3 dňoch dostala na obed polievku a do rána zomrela...

polariso
autor
14. okt 2021

@deti95060810 bože môj....to mi je moc luto