Dušnosť a búšenie srdca, že by anémia?

banan313
1. máj 2019

Dobrý deň v poslednej dobe cítim dusnost a búšenie srdca bol som aj na kardiológia všetko je v poriadku tak ma napadlo či náhodou nemám anemiu ale v januári mi brali krv tak bolo všetko ok okázalo by to tam nie ? Nechcel zasa sa z tým trepať ku doktorke bol som tam milión krát už mi je to trápne hovorí že si to vyvolávam sám ako môže to byť pravda len sa pýtam že keby som mal anemiu ukázalo by to v januári keď mi brala krv nie ?

sta0
1. máj 2019

@banan313 a nemáš nejaké psychické problémy? Môže to byť aj tým. Inak ja som mala niečo podobné, už som myslela, že budem musieť ísť na všetky vyšetrenia a nakoniec ma "seklo" a musela som ísť k chiropraktikovi a ten mi povedal, že tieto príznaky ako búšenie srdca, sťažené dýchanie, bolesti hlavy a pod. som mala z toho, že som mala prechladnuté celé ramená a šiju, mala som tam veľké hrče, ktoré mi ponaprával, 5 nocí za sebou som si mala dávať paralen na vypotenie a fakt to pomohlo, teda hlavne tá masáž od neho, vždy keď mi niečo pod jeho rukami "skočilo" na svoje miesto, tak to bola obrovská úľava, aj sa mi hneď lepšie dýchalo ;)

sta0
1. máj 2019

@banan313 ak by si mal anémiu, tak by si bol aj veľmi unavený, vtedy človek nevládze prejsť ani pár krokov bez toho, aby sa nezadýchal, je veľmi spavý a pod. bežné úkony, ktoré predtým robil normálne sú preňho zrazu ťažké.

jolanamacku
1. máj 2019

@banan313 Ahoj.. Ak by si mal anemiu, z vysetrenia krvi by to okamzite zistili. Bol by si unaveny, nechutilo by ti jest, casto bez nalady.....Par rokov som trpela na stredne tazku anemiu a da sa zistit zo zakladneho vysetrenia krvi.

ivkaui
1. máj 2019

@banan313 ano v krvi by sa to ukazalo, som anemicka a ked je to moc zle, tak citim skor velku unavu, ze som nebola schopna napriklad povysavat jednu miestnost naraz.

banan313
autor
1. máj 2019

Pýtam sa preto lebo vtedy mi neviem na čo brali krv ale určite by to ukázalo len sa pýtam ďakujem za rady a myslím si že to mám psychikou lebo keď som von noc necítim

katrin21
1. máj 2019

@banan313 busenie srdca = stitna zlaza .. ja som to mavala pri hyperfunkcii.
Daj si spravit rozbor na nu.

waqix
1. máj 2019

@banan313 moze to byt anemia, ale aj uzkost, stres, vycerpanie, a ktovie co este..

waqix
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
banan313
autor
1. máj 2019

Neviem no cítim aj niečo divné na chrbte ako keby že nemozem byť vyrovnaný alebo čo no neviem prestanem na to myslieť nechám to tak zatiaľ a od pondelka začínam cvičiť

banan313
autor
1. máj 2019

Ja neviem čo mám už proste robiť už mi je až trápne ísť ku doktorke všetci mi hovoria že si to namyslam alebo že to mám z chrbtice a je pravda že som teraz viac unavenejsi ale to hlavne vtedy keď zjem niečo mliečne (mám alergiu na kravské mlieko ) ja neviem nechám to asi len tak nebudem to všímať počkám tak 5 mesiacov a keď to neprejdú zájdem ku doktorke .. a ináč mám len 15 rokov som chlapec a posiujem mám trénera no teraz som nebol už 1.5 mesiaca vo fitku od pondelka začínam prestanem na to myslieť možno že to prejde ... Nechám to na nejaký čas ako som už spomínal

banan313
autor
1. máj 2019

Ajtak som bol v januári na odber krvi a výsledky boli že vraj výborne , bol som aj na plucnom a kardiológia vsekto bolo ok tak kašlem na to a nebudem zaťažovať psychiku🙂

eliska13
1. máj 2019

@banan313 nemáš iný stres škola, doma?zvykne to robiť úzkosť psychika....dávaj si pravidelne magneb6, a celkovo b vitamíny
Anémiu by Ti zistili ešte môžeš mať malo b12, alebo tu štítnu žľazu.....pohyb je naketo veci najlepsi, ale môžeš byť aj seknuty

lorela
2. máj 2019

@banan313 Tvoje problémy môžu súvisieť s pubertou/s dospievaním... S hormonálnymi zmenami, ktoré majú dopad aj na psychickú stránku.
Ak máš výborné výsledky, viac sa tým nezaťažuj 🙂. Užívaj, cvič, makaj na postave a ono sa to časom poddá, uvidíš 🙂.

banan313
autor
3. máj 2019

Ďakujem všetkým 🙂)

slovakboy
23. okt 2021

@banan313 ak je to psychické pozri si ako sa cvičí s úzkosťami. Zhlboka pomaly dychaj hlavne výdych rob pomalší. Viacej spi a pred spaním skús na nič nemyslieť. Hovor si pri výdychu slovíčka ako zdravie laska milosť dobrota. Prechádzajú sa po lese a pomaly a všímaj si prírodu vnímaj ju. Vyhýbajú sa stresu. Aj pozitívnemu: Po čase ti tie stavy ustúpia.