Antigénový test jeden deň, PCR druhý deň

janetinka27
15. okt 2021

ahojte, viete mi poradit, ci moze ist clovek na antigenovy test (v momke, zaplati si) a nasledne na druhy den ist na pcr test (kde je objednany po kontakte s pozitivnym kolegom, pcr si neplati). vraj sa to nedalo a neda. pochopila by som, keby sa to nedalo v minulosti, kedy sme si za testovanie neplatili. ale teraz nerozumiem, ked si ten antigen zaplati sam (alebo aj tam prispieva stat nejaku cast?).

vivincek
15. okt 2021

podla mna by si na antigenovy mohla ist.... pripadne si kupit domaci samotest.

gabika8855
15. okt 2021

Zial ked je clovek registrovany v systeme na neskorsi termin na pcr nepusti ich na skorsi na antigen ...lebo ved by mal byt v karantene do vysledku pcr

janetinka27
autor
15. okt 2021

@gabika8855 nenapisala som, ze osoba je zaockovana 2. davkou (neviem presne kedy, ale asi jun), takze pre neho by karantena nemala platit

gabika8855
15. okt 2021

@janetinka27 to je irelevantne proste system ich nepusti spravit dalsi ukon ....proste je tam predpoklad ze pri pcr ma byt v tej karantene do vysledku aj pri kontakte s pozitivnym ked sa objednal uz...ved ked mu prisla smska alebo mail potvrdenia o registracii na pcr isto tam bolo ze dodrzujte karantenu

luliu
15. okt 2021

@janetinka27 si do pcr testu v karanténe, načo by si zbytočne sla na AG, načo zbytočne ohrozovať ľudí a tralakat sa kade tade

janetinka27
autor
15. okt 2021

@gabika8855 popravde neviem, co bolo v sms. ja sa informujem na nieco ine, nie na karantenu. a teda, ci je mozne ist jeden den na antigen, ked je clovek objednany na pcr test na druhy den. neda sa to kvoli systemu, uz chapem. dakujem za vysvetlenie.

janetinka27
autor
15. okt 2021

@luliu nejedna sa o mna, ale to je jedno. ide o ockovanu osobu, ktora normalne chodi do prace, v praci mali pozitivneho kolegu a zamestnavatel ich objednal na pcr. ten clovek nema teraz karantenu, lebo karantena sa na neho nevztahuje, takze do prace MUSI chodit. ide o to, ze z ohladuplnosti kvoli ostatnym, si chce dat urobit okamzite antigenovy test, aby nikoho neohrozil. kedze karantena sa na neho nevztahuje a nemoze sa na nu "vyhorovit" a do prace neist

gabika8855
15. okt 2021

@janetinka27 ja len vravim ze ako to berie system ....mozno niekde budu natolko ochotny ze okej vezmu ho na antigen ...len proste system nepusti ved aj ked si platis tak musia nahadzovat vysledky podla covid passu ...a ked ide na dalsi den na pcr tak antigen je zbytocny

janetinka27
autor
15. okt 2021

@gabika8855 ano, ved prave, ze to ide cez covid pass a tym padom je to jeden system. to som nevedela, dakujem. ono je to dost dolezite, lebo do vysledku pcr testu musi fungovat v praci, takze by si zaplatil aj antigen. no toto by mohli nejako dotiahnut, ale asi s tym teraz nic neurobime. ale diky za info 🙂

gabika8855
15. okt 2021

@janetinka27 nikdy nic neni dokonale 🤣🤣🤣🤣....a tak ked to chce len pre svoju info tak sa daju kupit nejake tusim aj v leakrni alebo sa mi zda ze som v kauflande videla tak si moze kupit ked len tak cche vediet aby neohrozoval dalsich

janetinka27
autor
15. okt 2021

@gabika8855 ano, asi jedine uz len tieto samotesty 🙂

gabika8855
15. okt 2021

@janetinka27 podla mna je dobre mat par doma v zasobe pre pripad nudze a netreba utekat niekde inde a pripadne sa potom objednavat na pcr podla vysledkov alebo uvazenia

nafka0483
15. okt 2021

@janetinka27 Da sa to. Manzel (plne ockovany) bol v jeden den na PCR (s vymennym listkom od lekara) a vzapati sa postavil vedla do radu a zaplatil si antigen (aby vedel aspon zhruba na com je kym mu pride vysledok z PCR). O par tyzdnov som sa ja (neockovana) objednala na PCR (kvoli kontaktu s pozitivnym a priznakmi) a tiez som hned isla na antigen, ktory som si platila. Ziadny problem. A znami boli presne tak ako ty - jeden den antigen, ktory si zaplatili, druhy den PCR indikovany lekarom.
Na antigen som mohla ist kvoli vynimke z karanteny - na ucely testovania sa ist moze. Isla som vlastnym autom, s nikym som sa cestou netsretla ani som nikde nezastavovala.

janetinka27
autor
15. okt 2021

@gabika8855 ano, tie su stale v zalohe, ale tie z MOM mi pridu "vyssi level", aj ked su to mozno tie iste 🙂

jaroe
15. okt 2021

@janetinka27 nie sú vyšší level, má slinovych samotestoch je porovnateľná semzirivita a specificita...

gabika8855
15. okt 2021

@janetinka27 no neviem ci su vyssi level 🤣🤣🤣🤣...skor budu dost rovnake len iny obal

lucia147852
15. okt 2021

Podľa mna to ide, poznám ľudí z muzovej roboty čo tak boli, akurat že antg neg a pcr poz 😞

beatta7
15. okt 2021

nemyslim si, ze by v nich mohol byt nejaky velky rozdiel, no antigen je nieco uplne ine ako pcr. uvidis, co ti vide pri tom pcr

ddaassuullaa
15. okt 2021

Behnut do.lekarne, kupit samotest za par drobnych a otestovat sa doma sam. Mozno 4 ecka a kvalita a spolahlivost rovnaka ako za 10 resp 15 v momke🤷‍♀️

jitkakuruc84
16. okt 2021

pre vlastnu potrebus sa daju kupit vsade nejake testy, zo slin, vyterove a aj lizatkove :D https://www.covid2019.sk/domaci-test-na-koronav...

vivincek
16. okt 2021

ja mam doma v lekarnicke samotesty-kdyby neco....kupovala som cez zenco.sk

janetinka27
autor
16. okt 2021

takze dalo sa to jedine tak,ze najprv pcr a v zapati antigen. domacich testov ma doma dost, aj krvne, aj tycinky do nosa.

mufa1987
4. nov 2021

Dobrý deň,chcem sa opýtať v sobotu sme boli v kontakte s pozitívnou osobou,v pondelok to však iba zistila. Ja som bola v stredu na PCR vyšiel mi negatívny,muž na Antigene tiež negatívny. Je to už dosť času od soboty aby môj PCR test a jeho antigen zachytil prípadnú pozitivitu? Ja som ostala doma z práce aj muž pre istotu. On ide ešte v piatok na pcr pre istotu.
Ja príznaky nemám on mal 2 dni bolesť hlavy, kĺbov

luliu
4. nov 2021

@mufa1987 na PCR by sa malo ísť 5 dní od kontaktu najskor

mufa1987
4. nov 2021

@luliu tak streda bola 5ty deň a ja som ockovana ( viem nič to neznamená) muž nie je