Musím ísť po pozitívnom antigénovom teste aj na PCR?

28. feb 2021

Dobry den,

Ak osobe vysiel vcera pozitivny antigenovy test, je potrebne pre potvrdenie absolvovat aj PCR test? Na kolky den po pozitivnom antigene, objednavaju na PCR (ak to teda je potrebne). Dakujem

veronikaszabova
28. feb 2021

Ziadny PCR, 14 dni karantena

zizana
28. feb 2021

Antigenovy test vykonaný na oficiálne schválenom mobilnom odbernom mieste?

hettinka
28. feb 2021

Nie, danej osobe stačí antigen. Treba informovať lekára. Všetci príslušníci v domácnosti sú od jeho výsledku v 14-dňovej karantene a treba sa cez korona.gov.sk objednať na na 8. deň na PCR test. Výnimku majú plne zaockovani a ti, ktorí v posledných 90 dňoch covid prekonali.

klarissa25
28. feb 2021

Netreba... 14 dni karantena

petulda333
28. feb 2021

@hettinka na stranke tusim ruvz som citala a aj z hygieny ked volali povedali, ze pokial s pozit. osobou zijes v jednej domacnosti, tak pcr test na 5.den

veronikaszabova
28. feb 2021

@petulda333 po novom 8 den, ak nemas priznaky. Ak mas, mozes ist skorej

autor
28. feb 2021

A aj blizke kontakty(nie spolocna domacnost) musia byt v karantene a PCR na 8mi den?

hettinka
28. feb 2021

Samozrejme, aj všetky blízke kontakty, napríklad kolegovia z prace. Informovať ich musí pozitívny človek sám.

hettinka
28. feb 2021

@petulda333 toto sa nedávno menilo, karanténa sa predlžovala a PCR test sa posúval z 5. dňa na ôsmy.

petulda333
28. feb 2021

@veronikaszabova
@hettinka no ja som bola teraz vo stvrtok. Na 5.den,tak mi bolo oznamene hygienou

veronikaszabova
28. feb 2021

@petulda333 aj kamoska bola v piatok na 5ty den

petulda333
28. feb 2021

@veronikaszabova ja som priznaky nemala, len ked volali muzovi, vraveli, ze ja ako osoba zijuca s nim musim na 5.den ist, keby sme spolu nezili, len boli v kontakte tak na 8.den

deti95060810
28. feb 2021

áno aj rodina - blízke kontakty... manžel, deti, ....všetci v jednej domácnosti

cukroska
28. feb 2021

My ideme všetci na 8 deň keďže svokra bola pozitívna. Nežijeme spolu v jednej domácnosti, ale nakoľko prekonala infarkt tak sme spolu teraz stále.

deti95060810
28. feb 2021

@veronikaszabova sa mi nezdá... mm je v karanténe, lebo bol 10 min. s pozit. osobou v práci.... zamest. mu nariadil 14 dní karanténu a PCR test - ide na 8 deň....

zulana80
28. feb 2021

Momentalne som doma v 14 dnovej karantene s pozit.osobou.Na pcr test ma objednali na 6 den vysledok mam negativny.Zatial nemam ziadne priznaky.Sme doma uz 9 den.Dufam,ze budem ok.Pozit.osoba,co som s nou doma mala mierne priznaky,kasel,hlieny,raz teplota,bolest tela.Teraz je to ok.

veronikaszabova
28. feb 2021

@deti95060810 no tak sa ti to nezda... a co ja s tym? 😂
Vravim, ako to je - muz pozitivny, kamoska sla na 5ty den na test.
Ved ja viem, ze to dali na 8my den. Ja pisem to, ako jej kazali z RUVZ, ona si ten termin nevycucala z prsta.

cukroska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cukroska
28. feb 2021

@veronikaszabova presne ako píšete. My tiež na 8 deň ideme. Napriek tomu, že manžel začal byť aj chori. Tak nám prišla sms. Na 8 deň na testy všetci.

pininka1
28. feb 2021

@veronikaszabova tak to musela byt len vyninmka, my sme od 17 doma a test az na 8 den, ani mi skor nedalo termin na pcr a ked sa uracili zavolat z RUVZ tak samozrejme vsetci doma 14 dni a test na 8 den.

petulda333
28. feb 2021

@pininka1 aj ja na 5.den,aj otec na 5.den a on je s namou od piatka karantene.

petulda333
28. feb 2021

@pininka1 *mamou

cukroska
28. feb 2021

@petulda333 nechodi každý rovnako. Mužovi dokonca tá ženská z hygieny dačo spllietala, že máme byť 19 dní v karantene čo je úplne odveci.

petulda333
28. feb 2021

@cukroska vsimla som si, ze oni ani nevedia co hovoria.

pininka1
28. feb 2021

@petulda333 ved toto, ze tie nariadenia su uz tak casto menene ze aj oni z toho maju chaos. Zaujimave ale je, ze na pcr sa objednava cez korona.gov a ani mna ani muzovych kokegov nepustilo skor ako na 8 den. Mozno keby som nezadala ze som prisla do kontaktu s pozitivnym tak ma hodi hocijak. Kazdopadne som chvalabohu negativ aj kazdy co s muzom prisiel do kontaktu. Mne ale moja lekarka este zaciatkom.decembra vravela ze ona by ani na pcr nesla skor ako o 7 dni po kontakte.

petulda333
28. feb 2021

@pininka1 no ja som seba aj otca objednavala tiez cez tu stranku, teda dala som ziadost a oni nam dali termin na 5.den mne vysiel pozit test, ale uz stvrtok vecer som mala aj priznaky

pininka1
28. feb 2021

@petulda333 hmm, nam nic nastastie nieje. Aj s vysledkami z pcr ja to zaujimave, mne dosiel o 24 skor vysledok ako kamoske ktora bola na test den predo mnou na tom istom mieste.

petulda333
28. feb 2021

@pininka1 co si vsimam z okolia, tak pokial je vysledok negativny tak je to posielanie take volnejsie.. Ale ak pozit tak to ide pekne ako ma. Mne dokonca najprv volali z hygieny a pytali sa ma na dost veci a ja mimo uplne z toho. A sms a email prisli asi 5h po telefonate

maca2017
28. feb 2021

@cukroska Vedia čo hovoria. V spoločnej domácnosti sa blízkej osobe ráta prvý deň 14 dňovej karantény až na 5 deň od pozitívneho testu alebo od nástupu príznakov pozitívnej osoby. Takže áno, 19 dní....

zizana
28. feb 2021

@cukroska pravdu majú. U osôb v stálom kontakte je to tak. 19 dní od začiatku príznakov, alebo 19 dní od odberu pozit. testovanej osoby bez príznakov.