Kedy sú PCR testy bezplatné?

9. nov 2020

Ahojte ake su dovody testu pcr aby som ho neplatila. Patri tam aj blizky kontakt s pozitivnou osobou? Vdaka

anjelicek26
9. nov 2020

Ano priamy kontakt s pozitivnou osobou staci. Bud karantenna PN, alebo test, to si uz vyber sama.

autor
9. nov 2020

@anjelicek26 treba to niekde hlasit ci mi staci sa cez tu koronovu stranku sa prihlasit
Mam zostat aj doma? Ci mozem chodit do prace

nina255
9. nov 2020

Hej chod do prace aby si kym ti pride vysledok z PCR nakazila dalsich 10ludi ak si pozitivna 🤦🏻‍♀️

balkica
9. nov 2020

ten pozitivny kontakt ma nahlasit vsetkych s kym bol v kontakte a Vas by mal kontaktovat RUVZ. Ak nie, tak zavolajte Vy na RUVZ a oni Vas zaregistruju, nariadia Vam karantenu a naplanuju termin odberu. Ale 10dni od posledneho kontaktu s pozitivnym musite byt doma

autor
9. nov 2020

Ale testovana bola v sobotu rano na antigenovom celoslovenskom

balkica
9. nov 2020

Tak to je ine. Antigenove sa beru inak ako tie PCR. To uz je na Vas ci sa date testovat, ale uz s platenim to neviem ako je. Zavolajte na RUVZ oni Vam najlepsie povedia.

itia1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hettinka
9. nov 2020

Pokial sa registrujes, že si blízky kontakt pozitívne testovaného (rodinný príslušník, blízky kolega napríklad) máš karantenu minimálne 10 dni. Do prace nesmieš. Ak potrebuješ PN, ohlas sa u lekára.
Pokial si bola pozitívne testovaná na antigenovom teste, na PCR pôjdeš iba v prípade príznakov. Inak len karanténa. Lekára kontaktuj každopádne.

nina255
9. nov 2020

@itia1 vsak bol doma ked sa to dozvedel cakal na PCR a ked bola negativna tak v karantene nemusi byt ...

autor
9. nov 2020

Tak ako to teda je ?

itia1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
balkica
9. nov 2020

@itia1 ak je kontakt s PCR pozitivnym tak je to tak ako som pisala. ak je kontakt s antigenovym pozitivnym, staci, ze mate negativny antigenovy. Ale ak je rodinny prislusnik pozitivny zo spolocnej domacnosti, tak su vsetci v karantene. Tak aspon viem z praxe.

balkica
9. nov 2020

@itia1 matovic nemusel, ked mal kontakt s pozitivnym antigenovym, a on mal antigenovy negativny.

evinku
9. nov 2020

@balkica ja som bola v kontakte s pozitívnym človekom na antigenovovych testoch a musela som. Ísť aj na PCR testy pre istotu... Nestacil mi negatívny test v antigenoveho testovania

balkica
9. nov 2020

@evinku ale teda bolo to bezplatne? Lebo kolegyne nemuseli ist.

autor
9. nov 2020

@evinku platili ste nieco prosim

yogagirl
9. nov 2020

@itia1 nie nemusi, ak si precitas nariadenie, hovori o vynimkach, ked pracuje bezpecostnych zlozkach statu... Vtedy ostavas v karantene 5 dni a po 5. dni ak si negativny, mas koniec karanteny.

itia1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yogagirl
9. nov 2020

@itia1 zaujimave, ze to riesi clovek co ma v profile napisane, ze byva v Norsku... Nic v zlom, ale to ze my to nevieme, neznamena, ze ich netestuju pravidelne kazdych 5 dni...

itia1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yogagirl
9. nov 2020

@itia1 len informujem, ze ziadna krajina vo svete nevie ako riesit tuto pandemiu.

itia1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evinku
9. nov 2020

Nie... Nič som. Neplatila...

evinku
9. nov 2020

@balkica bolo to bez platné... My sme museli ísť všetci z práce...

evinku
9. nov 2020

@yogagirl áno... Ale v nariadeniach aj je... Ak mas po 5 dní negatívny test, aj tak máš dokončiť karantenu 10 dní.... Tak to bolo aj nám povedané ci od Dr. A aj z úradu regionálneho zdravotníctva...

yogagirl
9. nov 2020

@evinku Ano, ale su tam aj vynimky... Pracujem tiez v kritickej infrastrukture, tak viem o com pisem. Pre normalnych ludi plati, ze si doma, test na 5-10 den, v pripade negativneho vysledku ostavas doma az do skoncenia 10 dna. Zial, su profesie ( a neskromne si myslim, ze riadenie statu v case pandemie je kriticka funkcia, bez ohladu na to kto je na mieste premiera) , kde su tie vynimky potrebne.. Vzdy to tak bolo aj bude..

yogagirl
9. nov 2020

@itia1 posledny moj prispevok k diskusii s Tebou... Rakovina sa tak rychlo nesiri ako Covid a nezaplna nase nemocnice tak rychlo ako Covidovi pacienti... Preto je potrebne pandemiu dostat pod kontrolu.. Ale hoaxove vyjadrenia o tom co povedala/ zmenila WHO si nechaj pre diskusie do Vasich kruhov.

balkica
9. nov 2020

@yogagirl veru, rakovinou sa nenakazi nikto v autobuse...A covid este aj moze zhorsit stav onkopacientov, cize ich to kazdopadne ohorzuje..

simca06022011
9. nov 2020

cez covid stranku ked sa nahlasite, neplati sa. Oni bud budu volat, alebo rovno poslu termin.

autor
9. nov 2020

@simca06022011 najskor treba zavolat dr a potom sa prihlasit?