Antikoncepcia po prvom dieťaťi. Áno alebo nie?

bobula46
22. júl 2019

Tie žienky ktoré používate antikoncepciu zmenilo sa niečo? Napríklad zmeny nálad, priberanie/chudnutie, zmena dĺžky cyklu, čokoľvek čo sa zlepšilo/ zhoršilo nech viem dať + a - a rozhodnúť sa
Doma máme ročného synčeka (13m) a s manželom momentálne neplánujeme bábätko. Neviem či chcem stihnúť dieťatko do troch rokov, zatiaľ o tom neuvažujeme. No a teraz neviem či nasadiť antikoncepciu (ktorú som v živote NEMALA) alebo to nechať na matičke prírode ako doteraz 😀 ja by som aj skúsila antikoncepciu lenže mám z toho strašný strach. Prvé bábätko sme strašne dlho chceli nedarilo sa a tak sa nechcem dodrbkať ešte nejakou antikou. Ale zas chrániť sa len tým že máme prerušovaný pohl. styk tiež nie je oddych a čakať či tento mesiac prídu alebo nie sa mi vážne nechce a ani to neprospieva mať zbytočný stres. Kondómy používať nemôžem takže táto alternatíva u nás totálne padla.
Ďakujem sa každú odpoveď

meluela
22. júl 2019

@bobula46 kazde telo reaguje trosku inak a aj to iste telo inak v inej faze zivota, vzdy mozes vysadit ked ti to nesadne. neni to taky strasiak ako sa v poslednej dobe rozsirilo. samozrejme nesmies fajcit a potom su tie rizika v rozumnej miere

eriksonka1234
22. júl 2019

@bobula46 za mňa určite nie, jediné pozitívum bolo zlepšenie pleti, inak po vysadení som rok nemala menzes iba s vyvolavackou, nedorastali mi folikuly. Ak raz plánujete mat 2 deti radšej to nechať na prírodu.

evittam
22. júl 2019

@bobula46 U mna žiadne problémy som spokojná. Beriem dlhodobo. Ani pri otehotnení som nemala žiadne problémy. Pri prvom som otehotnela 4.mesiac po vysadeni, pri druhom 2,5 mesiaca a dokonca na prvy a jediny pokus a v 35rokoch.

tatkoamamka
22. júl 2019

@bobula46 za mna urcite nie.Ja som po pol roku uzivania dostala emboliu pluc a liecim sa na to uz 4rok.Prisla som v hodine 12tej,dnes som tu uz nemusela byt,strasne pomysliet,ze vdaka svojej hluposti som skoro prisla o zivot,doma som mala male dieta achhhh....Sestra zdravotacka ma odhovarala,ze je to strasne svinstvo a ze ani dr.to nikdy nepredpise svojej zene ci dcere ale tak nedala som si povedať,clovek sa uci na svojich chybach.A pritom som nefajciarka,nepijem,nemam krcove zili proste bola som uplne zdrava.A teraz som sledovana na hematologii,kazde 4mesiace odber krvi,ak su len trolinku zle vysledky uz beriem lieky a picham fraxiparin do brucha....nikdy,naozaj nikdy ak by sa dal vratit cas by som antiloncepciu v zivote do ust nedala....ved je tolko inych moznosti ako sa chranit

candii
22. júl 2019

Mne nesadla, mala som zmeny nálad, bola som hrozne nervózna, nemala som chuť na sex. Je pravda, že som skúsila len jeden druh, mala som Cerazzette .. vôbec mi nesadla.

ladybug138
22. júl 2019

Ahoj, skus popremyslat nad inym, menej invazivnym druhom antikoncepcie.. Ale tabletky... Fuj, strasne svinstvo podla mna, uzivala som pol roka, raz rano som si nasla na nohach fialove modriny ako past, bolest na hrudi, mala som podozrenie na emboliu... Odvtedy som si uz nedala ani jednu, to, ze som to uzivala som citila este snad 2 roky po vysadeni, telo bolo uplne zanesene, mala som priserne vykyvy nalad, o nejakej pravidelnosti menzesu radsej ani nehovorim... Je to podla mna velke svinstvo, navyse vela lekarov predpisuje len tak z brucha, neberu ziadne testy, tak to bolo aj u mna... Cele zle... My s manzelom frcime uz roky na kondomoch, su aj tenke, co nicomu vadit nemozu, nikdy nam ziadny nepraskol... Navyse som nachylna na zapaly, takze je to pre mna jasna volba

macekovam
23. júl 2019

v okoli som poznala dievca ktore zomrelo v 21 rokoch na emboliu pluc pravdepodobne z antikoncepcie. dla lekarov

00kvetinka00
23. júl 2019

100 ludi 100 chuti ..... mne antika neurobila nic ..... mala som pred nou problem s pecenou raz rocne som si dala vzdy ostropestrec ci co to bolo taku kuru ......odkedy som mala tabletky visledky boli dobre ..... plet somnemavala zlu ale tabletky to zlepsili .... priberanie ziadne ani chut do jedla sa nezmenila ..... ba ani chut na sex nepominul ..... brala som ju 6 rokov ..... je pravda ze prva mi nesadla bolela ma hlava ale zmenil mi ju za inu a vsetko bolo ako ma ..... a to sa musim priznat ze som neraz zjedla aj 2 baliky bezprestavky aby mrcha neprisla ...... visadila som tabletky a o mesiac prisli 2 ciarky ...... som zabudla povedat predtym som mala problemi 3 roky dozadu ako som brala antiku som mala niekolkorocne problemi zo stitnou zlazou

adkoalauri
23. júl 2019

U mna sa zmenilo,mala som vzdy nepravidelny menzes,raz na 18. inokedy 45. den,upravil sa ( trva 2-3 dni,dokonca si dopredu vypocitam dni a dovolenku podla toho zajednavam), s pletou ziadny problem,bolesti hlavy,priberanie,chut do jedla vacsi nemam.Po vysadeni do 4 mes.( do troch som sa nechala cistit)som bola tehotna.Ja osobne by som bola z prerusovaneho na nervy.A vysadit vysadis hockedy...

kvjetecko
23. júl 2019

ja som vysadila pred rokom po cca 6 rokoch brania. cyklus uplne nepravidelny, a ked tak menzes trva aj 10 dni, a ako bonus akne a priberanie. co ale ocenujem velmi je, ze moje nalady sa uplne ukludnili, lebo ked som hak brala , tak som bola neskutocne nervozna a " hadava". vratila som sa do svojej normalnej povodnej kludnej povahy.

nika3136
23. júl 2019

Som zdravotník. Ešte za študentských čias som brala antikoncepciu kvôli pleti, mala som veľké bolesti pri menštruácii a pod. Nemala som žiadne problémy, bola som spokojná.
Ale po vysadení som si dávala pleť dokopy ďalšie 2 roky, bol to des. Nehovorím o tom, že som už potom vedela čo je antikoncepcia, na akom princípe funguje, nie je to prirodzené, ani zdravé a už nikdy by som si hormonálnu antikoncepciu nedala (hovorím aj o náplastiach a i.). Máme 14 mesačnú dcéru, chránime sa inak, poznám svoj cyklus a tehotenstva sa absolútne nebojím.

dema4016
23. júl 2019

@kvjetecko ja som vysadila po 18 rokoch antiku, menzes katastrofa, dostala som po 4 mesiacoch, aj to sa veľmi ani nepodobalo na menzes, skôr také špinenie, a tento mesiac nič, len tlaky a pocity ako pri menzese, ale bez vložky, tak ja neviem, čo to je, už som bola 4x na gynde, všetko OK, len mám vraj čakať, no hrôza, ak by som si mala vybrať, tak by som si ju už nedala, ale pravda je, že aj ja som kľudnejšia, predtým som bola veľmi nervozna, nevedela som čo so sebou, po antike mi strašne padali vlasy, teraz OK, len ja som aj schudla okolo 15 kg, dosť, ale som sledovaná aj na gastre, pretože som musela vysadiť antiku mala som veľmi zlé pečeňovky, takže teraz pravidelné odbery, ale zatiaľ OK, tak neviem či aj to má vplyv na menzes

ave17
23. júl 2019

Nikdy by som si to nedala, ja si mam oblobovať a ničiť organizmus, len preto, lebo chlap je pohodlný dávať si pozor?? My tak fungujeme trinásť rokov a bez nehody, a keby náhodou, tak asi to tak malo byť, každý sex je riziko.. Ale vedome sa ničiť a privolavat si komplikácie, na to sa mam príliš rada a môj partner tiež, takže ani ten nechce, aby som to svinstvo brala

ibrunova
23. júl 2019

Ja beriem už dosť dlho a nemám žiadny problém.

sim_mi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sim_mi
23. júl 2019

Ahoj, ja som brala cca 3 roky, pocas uzivania maximalne spokojna, cista plet, nebolestiva menstruacia. Tabletky som vysadila pred rokom, odvtedy mam problemy s cyklom + bonus bolestive akne na tvari a na krku. Keby som toto bola vedela, tak antikoncepciu nikdy nezacnem uzivat

bobula46
autor
23. júl 2019

Ja sa ani tak nebojím toho keď začnem užívať, však čo, aspoň by sa mi upravil moja 10 dňová silná menštruácia, pleť keby sa zlepšila len paráda ale keďže nechcem užívať dlhodobo, maximálne na rok-dva tak sa bojím ako bude moje telo reagovať potom

bobula46
autor
23. júl 2019

@ave17 môj chlap nie je pohodlný, tomu kondóm nevadí, vadí to mne zo zdravotných dôvodov. Ale zas chápem že niektoré ženy to užívajú aj kvôli tomuto. Ja už som mala jedny nehormonalne tablety na upravenie cyklu no síce upravili že nemám každé dva týždne ale stále trvá dlho. Mne to navrhol sám gynekológ aj skrz moje zdravie, že by mi to mohlo pomôcť. A teda u mňa by bolo aj plus kvôli tomu ze bábätko neplánujeme

milus777
23. júl 2019

Ja hak musim brat kvoli predcastnej menopauze na doplnanie hormonov. Ale niesom velmi nadsena ze ich beriem. Ak by som mala na vyber tak nikdy neberiem. A vy co mate na vyber radsej neberte ked nemusite a ked uz ano tak si dat pred nasadenim vysetrit krvny obraz, pecenove testy, zrazanlivost krvi a trombofilne mutacie. Lebo ako bolo vyssie spomiane embolia pluc a ine vazne komplikacie hrozia hlavne u nositeliek trombofilnej mutacie (leiden a ine)... Ak to mate vysetrene a je to negativne a nefajcite tak hak by pre vas mala byt bezpecna. Dnes uz obsahuje ovela mensie mnozstvo hormonov ako kedysi. A maju aj trochu ine zlozenie. Navyse ako benefit znizuje riziko rakoviny vajecnikov, a maternice... Na druhej strane mierne zvysuje riziko rakoviny prsnika (podla studii pri uzivani viac ako 3 roky, po dalsich 5 rokoch bez hak riziko klesa opet do normalu)... Takze ak uz ju chcete brat tak treba byt obozretny. Doplnant vitaminu skupiny b, magenzium a zinok. Nefajcit mat normalnu hmotnost, dostatok pohybu a pitny rezim..

fiafia
23. júl 2019

@bobula46 ja problém žiadny. Dlhodobé užívanie, po vysadení žiadne problémy, aj sa nám rýchlo zadarilo. Teraz zase beriem Hak a žiadne problémy aj KO v poriadku. Za mňa určite áno. Ja keď som vedela, že dieťa teraz nie tak bez antiky som si to nevedela užiť aj keď som verila vždy som si vydýchla až keď prišla mrcha

00kvetinka00
23. júl 2019

Akonahle bude mozne po tehotenstve nabieham znova na hak ..... po tych 6 rokoch uz som naucena .... rizik som si vedoma (zla krv zle pecenove ) ale pocas brania antiky sa mi to proste upravilo ... po visadeny som bola v nepohode nervozna a ine cize ja som za nu i ked ostatnym ju nedoporucam moc ked netreba .... ale tak moje telo je na nu naucene a zvlada to bravurne

cherrie982
23. júl 2019

Ja som si dala o5 predpísať po skoro 5 ročnej pauze. Lekár povedal len jedno, byť ženou beriem ju stále. Sú antikoncepcie s nízkym obsahom hormónov

euka210
24. júl 2019

antikoncepcia je humus, keby si brala stale tabletky kde je hrormon, nemas vobec menstruaciu, ale par dni beries znizenu davku a pride krvacanie aby zena mala pocit, ze ma stale cyklus. A to je len jedna vec. Nemusis to nechat na prirodu, ale existuje aj PPR, prirodzene planovanie rodicovstva a prirodzene metody podla ktorych zistis fazu cyklu. Ale tiez nie su stopercentne. Musis sa dobre poznat.

ave17
26. júl 2019

@cherrie982 tvoj doktor ma veľmi rád provízie, ktoré dostáva, určite viac ako svoje pacientky, lebo taketo tvrdenie môže vyplut iba idiot, fakt

cherrie982
26. júl 2019

@ave17 máš všetok môj rešpekt. Teda minimálne v prípade, Ak máš medicínske vzdelanie 🤘🤘🤘

naloxon
26. júl 2019

@bobula46 Antikoncepcia je svinstvo nechápem prečo lekári nehovoria že môžete dostať mozgovú príhodu a zomrieť. Všetko čo je proti prírode je škodlivé. Pár mladých žien som videla ako zomreli a na vine bola antikoncepcia. Antikoncepcia ničí cievy a nemusíte ani fajčiť stačí ak máte stres...a už je z Vás adept na porážku.

ave17
26. júl 2019

@cherrie982 ty mu fakt tak slepo veríš, ze je lepšie navodiť si umelý cyklus, miesto prírody?? Fakt? Nemám medicínske vzdelanie, mam zdravý rozum, to mi stačí

cherrie982
27. júl 2019

@ave17 nie, ale verím mu rovnako ako tebe. Neviem, prečo majú ľudia pocit, že musia a majú razit vlastnú pravdu bez akýchkoľvek štúdií, vzdelania ... vyjadrila som názor k téme, ktorú si neotvorila. Asi toľko

00kvetinka00
28. júl 2019

.. V TOMTO SVETE ZIT A NIJAKO NEUBLIZOVAT SAMA SEBE A SVOJMU TELU SA NEDA .... nakolko skodliviny su vsade okolo nas .... jedle vode ovzdusi .... vsetko ma svoje vedlajsie ucinky