Arytmia alebo extrasystola

comi
28. aug 2022

Ahojte,

prosim vas vie niekto aky je rozdiel medzi extrasystolmi a arytmiou ? Co môže spôsobovať také rýchle sťahy srdca asi 15 sekund niekolkrát za deň? Neviem teda či je to extrasystola alebo arytmia , je to dosť nepríjemné a vie to poriadne vyľakať.

liv1
19. jan 2024

@marika1066 mozno znizil neviem, ale podstatne pre mna je ze funguje a nie neznizili mi davky. Tep 100 a 90 je trocha vela, 60,70 je ok. Vsetko hovorim o cislach v klude. Podla mna mne to ani nemaju kde znizovat, vzhladom k mojej vahe a sucasnej davke

lupajole
7. feb 2024

@liv1 prosim Ta kto ti predpisal rytmomorm? Moja obvodacka si uz nevie rady ale na vysetrenie ma nikde neposle. Asi to budem musiet vziat do vlastnych ruk. Extrasystoly mam cely den uz od septembra minuleho roka. Triochu mi pomahal concor ale zacal mi sposobovat neziaduce ucinky, tak mi ho zmenili uz 2x a nic nezabera je to horsie a horsie. Nic nerobi len meni betablokatory. A ja mam potom aj pulz 55 a citim sa slabo uz pei najnizsej davke

liv1
7. feb 2024

@lupajole dal mi ho kardiolog. Najlepsie ist tam na ten 24 hodinovy holter. Ale da sa objednat aj po vlastnej linii to monitorovanie.