Biele škvrny na pokožke

simasv
19. máj 2016

Chcem sa spýtať má z vás niekto biele škvrny na pokožke ?
Ako ste sa toho zbavili ?
Mám biele škvrny na lýtkach a dosť ma to znepokojuje z čoho to môže byt ? može to byt z nejakého krému alebo z čoho ?
Ďakujem za odpoveď 🙂

pribinak
19. máj 2016

Impetigo?

simsalabim
19. máj 2016

Mohlo by to byt aj vitiligo, ked z koxe mizne pigment.

evittam
19. máj 2016

@pribinak Impetigo je zväčša detská kožná choroba a zvyčajne vytvára pľuzgiere na tvári, krku rukách,...

@simasv súhlasím s tým že by to mohlo byť vitiligo, mám to aj ja - neriešim a vôbec sa s tým netrápim - vyliečiť sa to nedá, život to neohrozuje a ani neznehodnoťuje. Sú už nejaké možnosti ako ho eliminovať ale mne to vôbec nevadí tak "neriešim". 😉

pribinak
19. máj 2016

@evittam kurnik šopa, myslela som vitiligo ;))

evittam
19. máj 2016

@pribinak 😉

nutrimas
21. máj 2016

@simasv Nemusi sa hned jednat o vitligo, moze to byt aj plesnove/kvasinkove ochorenie pokozky. Pre spravnu diagostiku by bolo vhodne najskor navstivit lekara odbornika, a nasledne isi zvolit liecbu a dalsi postup.

lienkaviva
21. máj 2016

@nutrimas áno presne toto mi povedala dr.že je to pleseň (a to som k nej prišla istá že je to strata pigmentu). Masticka zabrala

nutrimas
21. máj 2016

@lienkaviva Preventivne a aj do buducna obmedzte v strave biely, rafinovany cukor, ktr. podporuje mnozenie kvasiniek. Vhodna nahrada je napr. brezovy cukor, stevia, erytritol, atd.

mirkaaa80
21. máj 2016

@simasv niekde som čítala že aj porucha štítnej žľazy môže spôsobovať biele škvrny na pokožke. Neviem ale ako majú vyzerať ani ako vyzerajú tie tvoje. Zajdi k lekarovi, iba ten ti pomôže.

zemem
8. apr 2019

@lienkaviva prosím vás môžem sa opýtať aké vyšetrenie vám spravili, ked zistili že sa jedna o pleseň? A aká mastička vám pomohla, ďakujem