Bojím sa tehotenskej cukrovky

katrin91
3. jún 2018

Ahojte ,pre niektorých možno zbytočná téma... Ale trochu ma to zaujíma. Ešte som nebola na glykemickom teste na trhu cukrovku. Viem ,že cukrovka nevzniká priamo z cukru, ale aj tak.... Počas tehotenstva som začala jesť značne viac sladkostí a ovocia...Môže to ovplyvniť to ,či cukrovku mať budem alebo nie ,alebo to čisto závisí na Tom ,ako sa moje telo s tým vysporiada bez ohľadu na to ,koľko toho pojem ? Prosím komentujte len tí , ktorí chcete napísať niečo normálne. Je to moje prvé tehu, preto mám viac otázok, ktoré sú možno pre niekoho primitívne. Ďakujem a pekný deň 😉

pininka
3. jún 2018

Ja som jedla tiez sladke a aj ovocie a mala som praveze nizky cukor, pricom mam nadvahu a deti mali nad 4 kg. Ovela viac ako sladkosti ma na to vplyv stres. Takze urcite klud. Na posledny test som bola akurat po vianociach a este mi doktorka vravela nech jem normalne,ziadna dieta,lebo to skresli vysledky.

katrin91
autor
3. jún 2018

@pininka ďakujem za odpoveď 😉 v stredu mám poradňu, tak vtedy mi povie ,kedy mám prísť na ten test. A určite budem zatiaľ jesť tak ako doteraz ,aby som z toho mala skutočne výsledky. Keď mi cukor merali z krvi na začiatku tehu ,niekedy v 12.tt, mala som 4,8. Čo si myslím ,že je super ,ale odvtedy sa mohlo veľa zmeniť

pribinak
3. jún 2018

Nie. Je to normalne ze ješ viac sladké ovocie a sladkosti, pretoze potrebujes cukor, teda energiu.

pininka
3. jún 2018

@katrin91 ano, to je super, ja som mala nalacno 2,3 a po jedle do 6. Sestricka na mna pozerala, zesom prisla sama na ten test a je fakt ze sa mi hrozne tocila hlava.

tinkasss7
3. jún 2018

Ja som mala cukrovku a musela som držať prísnu diétu.Na sone mi povedali že aká bude veľká a pritom mala iba 2.510kg.cukor sa nachádza aj v strave ktorú prijimas.Ovocie mi bolo zakázané aj sladké a ešte aj diétu.Bolo ťažké ale nie vždy som to dodržala keďže ja sladké veľmi lubim.Vaha mi stála.Za celé tehotenstvo som pribrala iba 3.5kg.

saska.t
4. jún 2018

@tinkasss7 ako keby si pisala o mne este aj tie miery sedia do detailu 😉

tinkasss7
4. jún 2018

@saska.t stačí toľko pribrať hihi.pri prvej to bolo 19kg.Aj mi ostali.... fnuk

matthew_mc
6. jún 2018

@katrin91 ahoj, zdrave telo sa s cukrom vysporiada bez problemov bez ohladu na to kolko sladkosti pojes. Cukrovka zavisi od tvojej genetickej predispozicie, ja som ju zial mala, nebolo to veru nic prijemne, kedze mi zakazali sladkosti, malinovky aj ovocie a aj chlieb a prilohy... pocas tehotenstva som paradoxne schudla...