Potvrdzujú tieto hodnoty tehotenskú cukrovku?

Zodpovedané
27. júl 2022

Dobrý deň,

mala by som otázočku. Bola som dvakrát na odberoch, prvýkrát som po prvom odbere mala 5.5 a k testu nedošlo. Dnes som mala 5.7 čiže znova žiadny test.
Sú to hodnoty, ktoré potvrdzujú tehotenskú cukrovku?

Nakoľko pred oboma odbermi som deň pred jedla veľkú dávku lasagne, nebola som upozornená, že by som ich jesť nemala, až po druhom zlom výsledku.

Mohol stres a táto strava výsledok ovplyvniť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

aktuálne je hranica posunutá na 5,3 mmol/l. Takže ju máte podľa výsledkov mierne zvýšenú.

Deň pred odberom by ste sa mali stravovať ako bežne. Samozrejme neprejedať sa a nejesť/nepiť priveľa sladkého.

Pravdepodobne Vás gynekológ odošle k diabetológovi a ten zrealizuje potrebné vyšetrenia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník