Bojím sa zubára. Poradíte?

pacula111
11. jan 2015

☹ kočky prosím poradte mám panický strach zo zúbara ako sa postupuje ked chcem aby mi zuby vytrhali v narkoze??Dopočula som sa že priniesť papier od psYchiatra a vytrhajú zuby v narkoze .Ako mám postupovať najprv najsť psychiatra a dalej čo kam mám dať papier?prosím poradte DAKUJEM VAM Už STE TO NIEKOTRá TAK ABSOLVOVALI?ako to prebiehalo alebo niekto váš známy o kom viete.Viem sú aj súkromné kliniky ale tam je to neuveriteľne drahé ☹ prosím poradte budte také dobre.dakujemm

sorciera24
11. jan 2015

vies co je narkoza? anesteza....cize ju moze vykonavat len anesteziolog, takze u obycajneho zubara toho asi nenajdes 😉 inak zaujimave, ze trhania zuba sa bojis (coho na tom?bolesti? vsak ti to umrtvi...nic necitis)...ale narkozy, z ktorej sa nemusis prebrat sa nebojis 😀 fakt tymto pochodom nechapem.... 😅

paskolinka
11. jan 2015

pokial viem, tak zubarske zakroky v narkoze sa robia len vynimocne (napr. u dusevne chorych pacientov, kde je riziko, ze dostanu zachvat alebo nieco podobne, alebo komplikovane operacie). bezne trhanie zubov... no neviem... mozno s tym papierom od psychiatra. ale budes si musiet pohladat, kde to v tvojom okoli robia... ale teda ja by som pod narkozu dobrovolne nesla, ani keby mi mali vsetky zuby naraz trhat...

iwesska
11. jan 2015

Ja mam tiez strach zo zubara, aj lekarov vseobecne, cize ja by som pod narkozu ani za nic nesla. Aj dva cisarske som radsej prezila pri ciastocnej, aspon taky pocit, ze mozem nieco urobit keby nahodou...aj ked neviem co by som v tej chvili robila 😀 Kazdopadne uz som u zubara absolvovala trhanie 2x a dost komplikovane. Raz hodinove vyrezavanie osmicky, raz hodinove trhanie 6-tky, lebo mam tak pevne korene. A caka ma zase dalsia 8.micka. Tentoraz si ale dam Lexaurin. Existuje kopa oblbovakov, ktore staci uzit hodinu pred navstevou a bude ti uplne jedno kam ides a co tam s tebou budu robit. Injekciu ti mozu pichnut kludne a vzdy je to lepsie ako sa nechat uplne uspat. Neviem kolko zubov chces naraz trhat, ale ja by som isla radsej na to postupne, ako naraz vela, lebo to musi byt sialena bolest potom pri zotaveni. Mna po trhani paradoxne neboleli vobec.

bonaqa2013
11. jan 2015

Daj si skor ten oblbovák ako narkózu.

evitka83
12. jan 2015

Trhaju tak na heydukovej. Chod k psychiatrovi po papier a potom sa treba objednat k stomatochirurgovi a on sa uz s tebou dohodne. Mne tak trhali 4 osmicky naraz. Jeden den prides, druhy vytrhnu, treti den pozorovali ako stehy, ci to nekrvaca a stvrty den rano dom.