Boľavé bradavky - rady

ria_s
9. mar 2018

Prosim vas poradte mi,co na bolave bradavky,sice pouzivam bepanten krem,ale kedze kojim (maly ma len 3 tyzdne) nestiha sa to hojit,mozno nieco silnejsie ... Som zufala a uvazujem,ze skoncim s kojenim kvoli bolesti. Dakujem za vsetky rady

eribel
9. mar 2018

Skus cisty lanolin...taka mala tubicka fialovej farby, dostat v lekarni za cca 10€ (alebo ak maju vacsi, tak cca 18€)...netreba zmyvat pred kojenim, dokonca ak je akutny stav, radi sa potriet bradavku aj pred aj po kojeni....mne toto zachranilo kojenie pri druhom dietati.....pri prvom som to, zial (alebo chvalabohu?!), vzdala.....ale okrem rozkusanych bradaviek (az tak, ze mala grckala krv) som mala zapal prsnika s horuckami 40.....prvy zapal kojenie prezilo, ale ked som schytala druhy, ukoncila som to.....ak mas "iba" bradavky, skus lanolin, nesetri nim, babu nevadi a skus vydrzat...ono je skutocne pravda, ze bradavky si casom zvyknu, potom to uz neboli....drzim palce!

ankahe1
9. mar 2018

@ria_s mne prave ten bepanten pomohol. Cca za 2 tyzdne to bolo ok. Ked sa dalo, snazila som sa namastit a nechat volne na vzduchu, teda ziadna podprsenka ani vlozka. Drzim palce, nech sa to co najskor zahoji, aby si aj nadalej mohla kojit s radostou 🙂

eribel
9. mar 2018

@ria_s musim reagovat na prispevok ankahe1....pri prvom, ked ma tak boleli bradavky, ze aj podprsenka vadila, som chodila s holymi bradavkami a moja mamina mi dodnes tvrdi, ze preto mi "prechladli" prsia a schytala som ten zapal....neviem, podla mna som mala upchaty mliekovod, ale pri druhom som sa neodvazila s holumi bradavkami behat.....

misicka902
9. mar 2018

Mala som rovnaký problém, nepomahala mi žiadna mastička, ani volnopredajna ani od koznej, bola som už zúfalá. Nakoniec som vyskúšala Švédske kvapky a bradavky sa mi po pár dňoch krásne zahojili. A to som mala naozaj škarede ragrady. Pomáhajú aj pri zápale prsnikov. Dajú sa kúpiť k každej lekárni, cena je nejako do 10€ za litrovú fľašu.

ria_s
autor
9. mar 2018

Dakujem, dufam ze do pondelka vydrzim a potom bezim do lekarne ... 🙂

marka09
9. mar 2018

lanolin urcite,v prvom rade kontaktovat laktacnu poradkynu a skontrolovat prisatie

myska9992
9. mar 2018

@ria_s na toto veľmi bolestivé štádium fialovú vodičku čo sa dáva deťom na žabku, v lekárni ti to zarobia a potom pravidelne ten bepanten. Držím palce, ja som v noci niekedy nemohla zaspať, čo má bradavky boleli :(.

renatka100
9. mar 2018

@ria_s urcite vetranie bez podprsenky, bepanten sensitive a lanolin

kath1210
9. mar 2018

Suhlas s @ria_s : gencianova violet znici choroboplodne zarodky kt sa casto na mokvajucich bradavkach vedia usalasit a urychli hojenie, babetku nevadi. Vetrat vetrat vetrat a bepanthen/kalciova mast

bubinocka
9. mar 2018

v skupine laktačná poradňa ti poradia najlepšie, určite ale zlepšiť prisatie, lebo sa to bude stále opakovať.držím palce

veronika0122
9. mar 2018

Toto bol aj moj problem. Boleli neskutočne, aj krvácali, každé prisatie akoby mi zaživa rezali bradavku, nepomohol ani lanolin ani fialova voda, pomohol čas. Po 2 mesiacoch! to ustupovalo. Teraz kojim 2 rok. Ak to nechceš vzdať tak vydrž. Ak nevydržíš máš na to právo. Ja dom pre tuto bolest nekojila 2 deti až tretie som vydržala. Prajem veľa síl a nervov ☺

monika_baricic
9. mar 2018

@ria_s ahoj. Mne pomohol krem od lansinoh .. bol troska drahsi, ale pomohol. Ine mi nepomahalo nic, a to som skusila vela. Pri tomto som ani nemusela utriet pred kojenim. Ak sa ti da tak urcite skús.👍🏽 Drzim palce.

bosoriak
10. mar 2018

@ria_s je otazka, z coho ta bolia bradavky pri kojeni - ak kvoli ragadam, prip. len kvoli tomu, ze sa musia prisposobit zatazi pri kojeni, potom pomaha urcite lanolin alebo bepanthen, vela vetrat a cas.

Mozu ale boliet aj kvoli kvasinkovej infekcii. Kvasinkova infekcia sa pozna jednak podla vnutra ust u dietata - je na jazyku a na slizniciach lic a pier biely povlak, prip, sa mu supu sliznice na perach. Ale nemusi to byt viditelne vobec. Na bradavkach moze byt kvasinka aj bez vonkajsich priznakov, ale moze to rezavo boliet az akoby dovnutra hrude, po kojeni moze bradavka uplne zmenit farbu na velmi bledu az bielu. Vtedy pomoze Canesten krem, ten vsak treba pred kojenim utriet.

shades3
12. mar 2018

ahoj, ja som mala do krvi znicene, jedine, co mi pomohlo s vyhojenim bolo pouzivanie tych kosickov.. inak by som to tiez nedala, od bolesti sa to nedalo vydrzat, a ked krpata cuckala s mliekom aj krv, tak som si povedala, ze dost.. bolo to hrozne obdobie, ale s kosickami to ovela menej boli a menej sa ti drazdia.. za mna top - teraz zacnem rovno s nimi..

shades3
12. mar 2018

a - v kosickoch sa ti drzi stale trosku mlieka, ktore ti ich hoji.. neumyvat po kojeni, nechat si ich aj chvilku na sebe, nech sa mocia v mliecku.

derdia
12. mar 2018

@ria_s to musis vydrzat ja som tiez vydrzala ...rste take tri styri dni a nebude ta to boliet ...nrboj...neboli to vecne.len ony si musia zvyknut na to cucanie. Skus mu strcit do ust prst a zistis ako dieta silno saje. .a bradavky tak doteraz nesalo nic..neboj toto vydrz a bude super.potom ta uz nebude boliet nic...mozno len penazenka ked sa vzdas kojenia. .

amelkaalenka
20. júl 2023

@eribel Zdravím čo vám nato pomohlo? Ďakujem

ria_s
autor
20. júl 2023

@amelkaalenka keďže to bolo veeelmi dávno, myslím že som používala košíčky a ešte niekoľko dní, týždňov musela vydržať ... Potom to už slo hladko

ankahe1
23. júl 2023

@amelkaalenka odporucam tiez skontaktovat sa s laktacnou poradkynou z mamily. Kontakt najdes na ich stranke. Skontroluje prisatie, pretoze ked je to nespravne, ragady sa budu vracat. Spravne kojenie neboli 🙂 drzim prsty, nech sa bradavky rychlo vyliecia a kojenie si budete uzivat 🙂