Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Bolesť čeľustného kĺbu. Čo s tým?

madulka
4. aug 2009

Ahojte všetci,
mám bolestivý problém. Už dlhšie ma bolí zubný kĺb, aspoň tak mi povedala obvodná lekárka. Najprv som si myslela, že ma bolí ucho. Tá bolesť je taká tlačivá, najviac to bolí pri jedení, pri žuvaní,aj samo o sebe, sem-tam mi tam aj tak zvláštne lupne. Bolí to akokeby tesne pred uchom. Vraj je to ten kĺb, a patrí to na zubnú chirurgiu. No naozaj si neviem predstaviť, čo by mi tam s tým robili. Ak mal niekto z Vás podobný problém, prosím, poraďte čo s tým? Je to dosť nepríjemné.
Ďakujem.

klaudiadia711
26. jan 2019

@matrina234 a este k tej strave... Ja mam dokonca podozrenie na histaminovu intoleranciu a idem na testy. Ked sa potvrdi,tak tam si nenavyberam🙄 ale je pravda ze mne napr ten kludovy rezim v kombinacii s mydocalmom celkom pomohol. Od bolesti si sem tam mazem okolie klbu flectorom, co som aj mala pocit ze celkom fajn zabralo. ale lieky od bolesti odmietam, nakolko mi malokedy na nieco pomozu a nechcem si uz viac nicit zaludok

klaudiadia711
5. feb 2019

No tak sa hlasim s novou dlahou. sadla pekne, akurat mam pocit ze ma vzadu okolo osmiciek drazdi pri koreni jazyka a je to neprijemne, az je mi z toho miestami na vracanie :/ mali ste niekto s tymto problem a zvykli ste si? ci je to zase problem mojich abnormalne malych ust? :D

matrina234
18. feb 2019

Ahojte som p magnetickej mam tam napisane wilkes grade II a subluxaciu mal to uz niekto ?

sunavianka
22. feb 2019

Ahojte ľudkovia, nezvyknem komentovať alebo prispievať, ale ak to má niekomu pomôcť v rozhodnutí, tak som ochotná.
Moje story začína od roku 2012 keď som mala bolesti zubu 35 tuším, stála bolesť hlavne keď vonku fúkalo a fúklo mi do ucha... automaticky bolesť toho zuba väčšia a zápal dutín.
V máji roku 2015 mi na tej lavej strane pri tom nešťastnom zube puklo v uchu a hotovo zaľahnuté , orl, audiometria všetko som skúšala, pridružila sa aj bolesť síce mierna ale trvalá, človek si aj na to zvykne... nakoniec po roku ma môj stomatológ odporučil na Heydukovu k profesorovi Stankovi, po sérii vyšetrení obstrekov dláh vytiahnutí jednej osmičky vysekávanie z kosti bola navrhnutá operácia TMK ... odkladala som to rok zo strachu bolesť bola stála dalo sa s ňou žiť, ale v novebri min. roku po kontrolnom MR s odstupom rok a pol, kde sa zistilo, že tie klby sa zhoršili a skôr či neskôr to musím absolvovať,..... aj absolvovala tento rok 4.2. bolesť po operácii bola ale hneď som zbadla na tom uchu na ktoré som nepočula zlepšenie, ale na druhom uchu mi trocha zarezali viac čiže dva týždne po operácii nepočujem dobre ale zlepšuje sa to... lieči... ešte mi tahal aj druhú osmičku čiže bolesť bola najvačšia tam ani nie tak tie klby... ale porušil sa na lavej strane čelny nerv takže ma čakajú cvičenia a rehabillitácia dúfam, že aj to sa spraví je to také ochrnuté, ale vážne ak máte problémy , ktoré vám komplikujú život a stomatochirurgovia to odporúčajú neváhajte, odhliadnúc od komplikácii pomohlo to tomu s akým problémom som tam šla.... mám nádej že liečenie sa bude posúvať k lepšiemu ... držím palce

klaudiadia711
23. feb 2019

@sunavianka pokial uz su nejake zmeny na samotnom klbe tak nie je o com. Mne vraveli dvaja doktori ze drviva vacsina ludi to ma ale zo psychickeho stresu, comu som najskor nechcela verit ze by bol moj pripad. Po case s si zacala vsimat ze sa rano budim so zatatou sankou a ze neskripem, ale v noci zatinam zuby. Takze treba si aj toto odsledovat (nevravim ze to je tvoj pripad). Drzim palce aby sa ti to zlepsilo a nech bolest nadobro odide, viem co to je ale nastastie uz sa to aj u mna zlepsuje🙂

lunkaa
11. apr 2019

Chcela by som sa sa aj ja zapojit. S pukanim a bolestou sanky bojujem uz vyse roka. Ked to zacalo, myslela som ze to prejde a nechcela som to riesit. No musela som. Nevedela som za kym mam ist, tak som isla k obvodnej. Sanka ma bolela, ked som zavrela usta, zuby som si nedokazala spojit. Pri klbe som mala teple lice,druhe nie. Dala mi ATB, preslo to a ostalo "iba" pukanie. Vo februari som bola objednana k zubarke, chcela mi pozriet do ust, ale tie som si vedela otvorit na ale. 2cm. Ta zhrozena, hned ma objednala k stomatochirurgovi. Ten zhodnotil, ze to bude zubom mudrosti, tak mi ho vytrhol. Odporucili mi brat wobenzim, beriem ho doteraz. Uz je to vyse mesiaca, trosku sa to zlepsilo,ale naozaj len minimalne a stav stale trva. Ja uz neviem, co mam robit. Mam pocit, akoby mi trel klb na klb.

klaudiadia711
11. apr 2019

@lunkaa pre boha a to ta ani neposlali na RTG? pripadne magneticku? mne robili aspon panoramaticky rtg (mimo to sa robi aj speci rtg iba toho klbu), podla ktoreho lekari usudili ze so samotnym klbom nejaky problem nie je.
inak teplo byva znakom pritomneho zapalu, ja na tvojom mieste by som sa vypytala celustnemu ortopedovi, ktory sa zaobera a ma skusenosti s celustnym klbom (ortopedov je vela, ale vacsina z nich riesi akurat strojceky..). v BA je to Mudr. Zajko, viem ze aj v Kosiciach je niekto taky a tusim aj v Martine. skus si to tu vyhladat, bud v tejto alebo podobnej skupine o celustnom klbe ich ludia zmienovali.

lunkaa
12. apr 2019

@klaudiadia711 ano, RTG mi robili, panaramaticku, to ma poslala moja zubarka. Zabudla som to spomenut. Minuly rok mi ABT pomohli, teraz v marci vobec nie. Asi ja znova zajdem za stomatochirurgom, no povedal zw na problem s klbom som mlada (36r.) no neviem, nemozem byt vynimka? Som uz z toho zufala, ci zivam, kaslem, kycham obmedzuje ma to a boli... hryzt rozok....nehrozi.

klaudiadia711
14. apr 2019

@lunkaa su omnoho mladsi ludia co maju s klbmi problemy. Toto je jeden z najabsurdnejsich argumentov lekarov, ze si na nieco mlada. Fakt ti radim, podla toho odkial si - zisti si lekarov ktori sa venuju celustnym klbom ako som pisala vyssie. Nestoji ti za to cakat alebo chodit k rovnakemu lekarovi ktory na teba kasle. Ak nemozes zut a boli to, je to sakra problem. Urcite necakaj!

matrina234
15. apr 2019

@lunkaa odkial si ? Naj dr na toto je v martine pan malachovsky ja chodim k nemu

simca06022011
15. apr 2019

@lunkaa vobec nie si mladá 😂 a na problémy s klbami detto. Ja som sa u, pred 30tkou trápila 😁

kittykat22
15. apr 2019

@lunkaa wobenzim 🙈 to nemyslíš vážne 🙏🙏 Na bolestivý kĺb si nechaj predpísať do uší otobacid - je to pre deti na zápal stredného ucha ale veľmi to pomáha - posúvali mi sánku strojčekom a myslela som si, že zošaliem od bolesti kôli kĺbu, tak mi pomohli tie kvapky. Sú super, ak tam máš zápal, tak ti ho vyliečia. A potom sa berie CHONDRO na kĺby a nie wobenzin, matička skákavá. Problém kĺbu je, že ti ho ťahajú svaly a musíš zistiť ktoré z nich, a uvoľniť - pretože ich preťažuješ a tým treš kĺb. Je to to isté ako s bedrovými kĺbmi - ja mám artrózu a pukanie, ale po fyzioterapii sa mi to vždy spraví - fyzioteraput mi uvoľnuje preťažené svaly. Skús masáž tváre teplým olejom od brady až za uši.

simca06022011
15. apr 2019

@kittykat22 to nemusí byt pravda, zápal môže byť v kĺbe alebo okolí aj z iného dôvodu. Wobenzym podľa mňa veľmi nepomáha na nič, ale užíva sa aj ku kĺbom, kvôli metabolizmu, rychlejsej liečbe.
Mne napr. Môžme iba flector alebo aflamil , protizápalové, a magnézium a vyspať sa riadne a ísť sa prebehnúť von. Každý si musí nájsť spôsob ako na to 🙂 aj zo stresu čeľustne kĺby bolia, zlého postavenia zubov, prvykrst má bolel Orave po prekonaní zápalu ucha a kombinácii s bolavou osmičkou. A potom to už išlo dole vodou 😁 teraz som v kľude, už viem ako a.kedy to začína a riešim hneď a nie je to už taká katastrofa

danielak25
6. máj 2019

Ahoj, príčinou bolesti čeľuste môže byť veľa. Našla som že to môže byť: úraz, artróza, stres Alebo akákoľvek zmena zhryzu, napríklad po vytrhnutie zubov, po jednostrannom preťažovaní kĺbu, pri žuvaní, po aplikáciám nesprávnej výplne Zuba a pod. Ak máte pochybnosti o tom čo Vám doktor hovorí alebo sa stále nedarí bolesť utlmiť, určite by som zvážila návštevu niekoho iného. Najprv je dôležité nájsť príčinu a až potom nasadiť vhodnú liečbu. Zdroj: https://zivotbezbolesti.sk/bolesti-celustneho-k... - kde som našla možné príčiny odporúčajú využiť liečbu pomocou magnetoterapie. To nemusí byť vhodné pre všetky príčiny, ktoré spôsobujú bolesť čeľuste.

slavka173
29. máj 2019

Viete mi poradit nejakeho lekara na Heydukovej v BA ?

angelinja
22. júl 2019

ahonjte baby ste tu niektora z BA? prosim vas..mna orl posla k stomatochirugovi poznate niekoho?a mam aj odpurcanie na rehabilitacie!?poculi ste uz o tom..dakujem

klaudiadia711
22. júl 2019

@angelinja v ruzinove su stomatochirurgovia, celustnym klbom sa konkretne zaobera mudr Zajko. Ten uz ti skor asi odporuci pripadne rehabilitacie

silica
26. sep 2019

Ahojte, tiez mam problem s bolestou celustneho klbu_chodila som na orl ze mam bolesti ucha a yptam mi dr povedal ze s uchom nic nie je ale ze to je bolest celustneho klbu a mam ist k zubarovi.chcem sa spytat ci mate niektora aj zavraty spojene s bolestou toho klbu?bo mne sa toci hlava dost a stale som si to spajala s tou bolestou ucha.zubar mi odporuca vytiahnut osmicky,pomohlo vam to ulavit od tej bolesti?dakujem

klaudiadia711
26. sep 2019

@silica ono to tak moze byt spojene jedno s druhym. Ja mam napr krivu a v zlom postaveni krcnu chrbticu, co mi tiez nedodava na pohode. K tomu krive zuby, ktore este aj v noci zatinam (nosila som nahryzovu dlahu ktoru mi zubar zhotovil) - to byva inak najcastejsi zdroj bolesti. Mne vybratie osmiciek nijak nepomohlo, zubar mi povedal ze moc to s tym nesuvisi a malokomu to pomoze. Podla neho cca 8o % ludi to ma naozaj z toho skripania a zatinania zubov (stres) a zvysne percenta z nejakych zapalov, vyrastkov na klbe a podobne. Inak ja ked som mavala brutalne bolesti klbu tak som mavala dni kedy som mala brutalne tocaky hlavy a do toho aj hucanie v hlave cely den.

silica
27. sep 2019

@klaudiadia711 do kelu..s tymi tocakmi a klbom si ma nepotesila:( a ta dlaha pomaha ?

klaudiadia711
28. sep 2019

@silica ale moze to byt sposobene aj tou krcnou, ono sa vseobecne odporuca aj kvoli klbu cvicit na chrbticu, pretoze ak mas zle postavenie tela a krk (hlavu) v predklone ako to mam napr ja, svaly su v napati a robi to zle aj na celustny klb (riesila som to s fyziatrom). Dlaha pomaha lebo si ju nasadis na zuby a nevies ich uplne zatnut, tym padom hlavicka klbu sa netlaci o jamku pri zatinani zubov a nesposobuje to bolesti. Ale je to take riesenie ze iba zmiernujes symptomy. Pokial realne zatinas alebo skripes zubami, treba sa hlavne zbavit stresu ktory za tym vo vacsine pripadov je, pripadne zistit ci netrpis na spankove apnoe (udajne aj to moze byt za skripanim). Plus su aj cviky na celustny klb (mne poradil mudr Zajko z ruzinova otvarat usta proti jemnemu tlaku ruky), plus som si zvykla pomasirovat okolie klbu napr s flectorom alebo aj hocakou bylinnou mastou (bacha na oci).

popelka5000
4. nov 2019

@matrina234 ahoj prosím čítam.ze chodíš do Martina s problémovým tmk kĺbom prosím ťa ja sa tam chystám v decembri s týmto problemom ako prosím prebieha vyšetrenie ? Mám strach

matrina234
4. nov 2019

@popelka5000 ahoj popravde prve vysetrenie bolo take ze ma hned poslal na magneticku do ruzomberka bližšie mam do za ale nie on trval na RK .... s výsledkom ked som prisla mi povedľa ze to je boj na dlhe lakte takze mi dal spravit odliatok na noc a potom cez den na zuby kt som musela používať trosku mi to ustúpilo na mam ist teraz tiez na kontrolu

popelka5000
7. dec 2019

@matrina234 ahojky tak bola somv Martine a poslal ma na magnetickú ....povedal mi že mám zlý zhryz a ako dieťa som mala nosiť strojcek na krivý čeľusť 🤔a že pravdepodobne mám Menierov syndróm ....zavrate ,piskanie v uchu atď a že to mám do smrti toho sa nezbavim....tak uvidím čo bude ďalej ....ústa otvorim ,ale vraj neotvaraju sa mi rovno ale do esicka 🙄

home123
30. jan 2020

tí, ktorí ste chodili s problémom čelustného kĺbu k doc. Zajkovi - Bratislava (Ružinov), môžem poprosiť o t.č. alebo mail naňho? ďakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli