Bolesť ďasna a afty

gerber58
21. mar 2024

Máte skúsenosti s aftami a zápalom ďasien? Čo vám pomohlo, aké prípravky?

lenka0305
21. mar 2024

Ja s tým mávam problém no skôr z aftami... teraz som si kúpila takú vodičku v lekárni, ktorá sa vola urgo filmogel afty a to ti vlastne tá vodička spraví taký ochranný film keď si potrieš to bolestivé miesto a chráni ta to pred jedlom a slinami a samozrejme treba začať B-komplex vitamíny rýchlejšie sa to zahojí, ja som mala teraz aftu z vnútornej strany líca a skúšala som hocičo a až tento filmogel mi zabral pretože ma to stále bolelo pri styku s jedlom

malinovka333
21. mar 2024

Ja mam dlhorocny problem s aftami.mam recidujuce afty.nic nato nepomoze ziadne lieky ziadny vit b,ani nic
nato nepomaha.skusila som vsetko mozne aj nemozne.dr uz nevie co somnou robit.mam vsetky vysetrenia co sa dali spravit.davam si vit.D inak len cakat kym zmizne.
Jedna rada ze to moze byt zo zubou.postuobe su davam opravit stare zuby kde boli amalgany.
Sice ich nie je vela ale mozno je to aj v tom

lukbe
21. mar 2024

@gerber58 niečo ti v lekárni dajú, trochu to utlmi bolest, z béčiek hlavne riboflavin.

vakatko
21. mar 2024

Príliš kyslé prostredie v ústach a zlá mikroflora? Skús výplach úst Sodou bikarbonou,
alebo výplach úst 3% peroxidom vodíka, kúpiš v lekárni + orálne Probiotiká.
Môže to spôsobovať aj Helikobakter, stres, alergia na lepok, málo B vitamínov, zinku, železa ...