Afty v tehotenstve. Ako sa ich zbaviť?

hudy
16. aug 2006

Ahojte, chcem sa spýtať, ako liečiť afty? Začali sa mi v ústach tvoriť a nejako sa ich neviem zbaviť. Potieram si ich Bukovit-om - na zápaly ďasien. Máte niektorá skúsenosť, čo s tým v tehotenstve? Ďakujem.

tonicka
16. aug 2006

Ahojček v tehotenstve presne neviem, ale mne vždy na to zaberá klasický celaskon. Dať si ho na aft, pozor stiiiiipe to ale rýchlo zmizne. 😝

hudy
autor
16. aug 2006

Ďakujem Tonička, tak toto som ešte nepočula, to určite vyskúšam 😉

escada17
20. apr 2007

baby, teraz ja mam ten problem ( aftu )a tu uz nikto dlho nebol 😢 mam chripku uz asi 4-5 dni a pre stazene dychanie som velmi zle-minimalne spala. Som 20-21 tt , neviem, ci by som nemala vziat nejake lieky, ale ake...? Moze sa na to Penicilin? ten viem, zeje bezpecny a predpisali mi ho pred dvomi tyzdnami pre trhanie stoliciek, ale nebrala som ho, tak neviem, co robit-ta afta boli a tiez ta chripka nic-moc...ale strasidelne sa bojkam o babo...

escada17
15. máj 2007

inak zase mam jednu...na opacnej strane...pozeram , ze ani nie 3 tyzdne po tej prvej..sila, nikdy predtym som to nemala...😢

vikuska
16. máj 2007

Ahojte,ja som s tym problem este nemala.Ale urcite by som s tym zasla na zubne,urcite budu vediet co s tym a poradia co na to. 🙂

tinicka
28. jún 2007

Ahojte, aj ja mám problém s aftou pri spodných zuboch. Dost to štípe a mám to asi 4 dni. Vymývam si to kamilkovým čajom a zdr. sestrička mi poradila riboflavin a kyselinu listovú. Mávala som afty aj pred tým ale pri prvom dieťati nie, tak mám strach či to nemôže byť pre bábo nebezpečné, som v 16.tt.

zuzannas
28. jún 2007

Ahoj Tinicka, nebooooj urcite nie su afty pre babo nebezpecne! ja ako som tehotná mám afty v jednom kuse ☹ hruuza ani nemozem poriadne jest, stipe to jak slak! vyskusala som vsetko, ale uuuplne vsetko dostupne v lekarnach, nic nepomaha, len ako mierne anestetikum ten bukofit a najnovsie si to potieram s vitaminom E, ten tiez trochu pomaha...a tiez urcite aj ten riboflabin, ale nezaruci ze sa nebudu opakovat :(

tinicka
28. jún 2007

Ahoj zuzannas, si zlatá, padol mi kamen zo srdca, mám pocit že čím viac si dávam na seba pozor, tým je to horšie, tá afta jednoducho musí sama prejsť. ja si dávam ešte herbadent ale má to nechutnú horkú chuť. fuj. ty si v 25tt?? Ako sa cítiš?

zuzannas
28. jún 2007

Tinicka, ano v 25 tt, a dakujem za opytanie, zatial sa mam/mame fajne 😵 ani zle mi nebyvalo nastastie, len tie afty..uff, najlepsie je si ich nevsimat, vtedy rychlejsie zmiznu..a bola som aj u zubneho, aj u obvodneho, aj alergologa aj koznej, nikto nevie presne co na to zabera...ani nevedia ze presne z coho to je, vravia, ze aj zo stresu...aj herbadent som vyskusala, ale tam je tusim daky obsah alkoholu, tak ten radsej teraz nepouzivam..aj ked je ho tam velmi malicko.. 🙂 neda sa nic robit, len to pretrpiet..

tinicka
29. jún 2007

aj si to hovorila gynekológovi že trpíš aftami? Čo ti na to povedal? Ja som to hovorila len sestričke a tá povedala, že to tehotné tiež mávajú,že to nič nie je, ale ked som si čítala niektoré príspevky tu tak som začala mať z toho nepríjemný pocit. Mne ten herbadent poradili v lekárni, vždy keď si tým pusu vyčistím tak si idem vypláchnúť vodou. A ešte jedna vec je celkom dobrá volá sa to že herpík - je to prípravok s extraktom cesnaku - je to aj na opary, afty, kútiky... Môj muž máva často opary, aj jemu to pomáha. 😉

zuzannas
29. jún 2007

ano jasne, aj sestricke aj doktorovi som to hovorila, povedali, ze vraj to nemoze niako ovplyvnit babo.. (tak dufam!!) ale aj ja si myslim, ze nie, lebo to su povrchove ranky, lokalne poranenia...asi opary su horsie. Vidis..ten herpik som este neskusala!! 🙂 ale myslis, ze to pomoze aj na afty? nie je to hlavne na tie opary??

tinicka
29. jún 2007

je na tom napísané že to je na herpesy, afty, kutiky, a zrejme ten cesnak je účinný, už som počula že aj cibula. Ja už tiež skúšam všetko a navyše robím v zdrav. poisťovni, tak už sa pýtam aj kolegov lekárov - ale tiež hovoria že raz ked to príde musí sa to zahojiť ale nijak to proces hojenia neurychli len potlači nepríjemnosti.

ivush
29. jún 2007

Kočky aj ja som mala hlavne v 1.trimestri párkrát aftu a pomohol mi 0,1% roztok Corsodyl...Je to okrem iného určené aj pre tehotné - je to uvedené priamo na obale...tu je o tom nejaké info :

http://www.magister.sk/-p-4962.html

pa 🙂

zuzannas
2. júl 2007

Tak to mas super ivush! lebo ja som si kupila uz aj ten 0,2% roztok a nic ☹ (asi mesiac som ho uzivala)...ale Tinicka vyskusam este ten herpik....potom dam vediet 🙂

tinicka
3. júl 2007

Ahoj zuzannas, už si vyskušala herpík: Mne to pomohlo, a nie je to také agresívne ako herbadent lebo ten mi vyštípal celé okolie tej afty. Ešte som sa tiež dočítala, že sa treba vyhýbať aj dráždivým jedlám, ako citrusy, paradajky, orechy...

ivetah
3. aug 2007

ahojte, prave sa mi tvori nieco na pere a asi to bude herpse, mavam ich dost casto. ale az teraz prvy krat od kedy som tehotna. myslite teda, ze mozem pouzit herpik a nebude to mat ziadny vplyv na babo? dakujem za rady.

zuzannas
3. aug 2007

ahojky Iveta, mozes 🙂

ivetah
7. aug 2007

dakujem zuzka 🙂
nastastie mi to medzitym nejako cez vikend aj same preslo, bolo to len take male poplasenie....

mirka
7. aug 2007

ahojte, minule bolo v jednom časopise napísané, čo pomáha na afty, ja ich mávam, ael teraz sa mi dlho neurobila (klopklopklop), do pohára vody si dáte lyžičku sódy bikarbóny a kým šumí, tak ju podržte v ústach, kým vyšumí. Neviem či to pomáha, ale to bude prvá vec, čo vyskúšam, lebo mi nikdy nič nepomohlo 🙄

laura033
19. júl 2009

ahojte...
mne na afty vzdy pomohol bukofit len neviem ci sa moze v tehotenstve?? viete to niektora??

alexandrah
20. júl 2009

ahojte, ja som bola nedavno chora, a mala som afty, mne vzdy vydrzia aj 2 tyzdne, a boleli, som si kupila v lekarni - povedali mi ze je to bezpecne, ze URGO APTHES, bolo to super, chvilu stipe jak svina, ale vytvori sa ti tam taky povlak, ze ani sliny, ani jedlo tomu nevadia, a este to aj lieci, do 2 dni to bolo prec!!

tilly
20. júl 2009

mne sa tiež robí niečo na pere... čo si mám na to dať? nezvyknem mávať herpesy ☹

alexandrah
20. júl 2009

tilly, chod do lekarne, tam ti urcite poradia ... predsa len tiez studovali VS 5 rokov.

tilly
20. júl 2009

hej, skočím tam 😉

laura033
6. sep 2009

ahojte no uz tu davno nik nebol ale aj tak to skusim uz 3 tyz mam v hrdle 4 afty 1,5 tyz som si strikala florsalvin co mi predpisala dr. no boliat ma prestali ale nezmyzli:( neviem co si na to mozem dat kedze som tehotna, jem aj vitaminy co obsauju B... dr. vravela ze si nemusim davat b- komplex ze by to malo stacit no len neviem co s tym:(

sixtine
6. sep 2009

Ahojte baby, s aftami sa trapim cely zivot kvoli znizenej imunite a v prvom trimestri to bol normalne mor... Ako komplexne riesenie mozem odporucit probiotika Bio Gaia. Su urcene aj pre tehotne, su specialne urcene na afty, ale su uzasne aj na upravu travenia a prevenciu pred kvasinkami. Uz po tyzdni sa mi afty stratili a zatial (klopem na drevo) ziadna nova. Predtym tri-styri naraz. Na potieranie neviem, mne zubarka odporducila v tehotenstve vyhybat sa vsetkym osvedcenym lokalnym liekom (predtym som uzivala camistad gel).

sixtine
6. sep 2009

Laura - florsalvin by som neriskovala, je tam salvia a tu tehulky nemozu...

danaja
30. dec 2009

Ahojte,

dnes som bola s malou u lekara, ma v ustach nejaku infekciu, lekar mi predpisal taky roztok, ktory mi zarabali v lekarni, je to aj na afty. Pytala som sa, ci to mozem pouzivat aj ja, aj ked som teraz tehotna, ze bez problemov. takze si myslim, ze ak ma niekto afty, staci zajst k lekarovi, oni vam uz pomozu

helenkanwagu
19. jan 2015

Ahojte, pozorne som si precitala vsetky prispevky, lebo ma trapi uz treti tyzden afta na spicke jazyka. Vyskusam este ten cesnak...vitaminu B mam zda sa dostatok. Teraz som v 20tt ale musim povedat, ze v prvom trimestri som mala na perach vyhodenych devat herpesov!! Jeden za druhym a tiez mi vsetci vraveli: neda sa s tym nic robit len to pretrpiet....tak dufam ze teraz ma necaka "rozkosne obdobie aft jedna za druhou".... 😕

mariynka
31. jan 2015

pocas tehotenstva je znizena imunita.. na afty je super propolis-potierat,abo kloktat cajovnikovu silicu-avsak neprehltat!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre